• اخبار uptodate  در یک نگاه شماره 2  ( 99/7/14) 

شماره 2 از محتوای اخبار uptodate  در یک نگاه توسط کارشناس کتابخانه تدوین و منتشر شد. این محتوا به ارائه جدیدترین اخبار پایگاه uptodate در ماه جاری پرداخته و با توالی 2 شماره در ماه تهیه می شود تا اطلاع رسانی اخبار این پایگاه معتبر، به هنگام صورت گرفته و اطلاعات جدید آن در کوتاه ترین زمان ممکن به اطلاع اساتید و پزشکان رسانده شود. همه مقوله هایی که دارای اخبار و اطلاعات جدید در ماه سپتامبر (از 17 تا 30سپتامبر) هستند به ترتیب الفبای عنوان موضوع در این محتوای خبری ارائه شده است.جهت مشاهده فایل روی لینک زیر کلیک کنید.

/uploads/19/2020/Oct/05/what s new september no2.pdf

 

 

 • تهیه محتوایی با نام اخبار uptodate  در یک نگاه ( 99/6/27) 

در اقدامی مناسب کارشناس مسئول کتابخانه کوثر به گردآوری جدیدترین اخبار حوزه پزشکی از پایگاه uptodate نموده است. با توجه به اینکه اطلاعات در علم پزشکی با سرعت بالایی در حال تغییر و روزآمد شدن است و پزشکان و پژوهشگران نیازمند دسترسی سریع به این اطلاعات هستند پایگاه uptodate در بخش what s new به ارائه جدیدترین اخبار حوزه پزشکی در 26 موضوع می پردازد.بر این اساس خانم کاشیان کارشناس کتابخانه مرکز کوثر با بررسی و کنترل این 26 موضوع ، به گردآوری جدیدترین اخبار هر مقوله در ماه جاری می پردازد و با توالی 2 شماره در ماه منتشر می شود.برای مشاهده فایل روی تصویر مقابل کلیک کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 • انتشار پنجمین شماره خبرنامه الکترونیکی کتابخانه کوثر( 99/6/26) 

پنجمین شماره خبرنامه فصلی کتابخانه مرکز آموزشی پژوهشی درمانی کوثر مربوط به تابستان1399منتشر شد. هدف از تدوین و نشر این خبرنامه، اطلاع رسانی مطالب و اطلاعات مفید مرتبط با حوزه اطلاع رسانی پزشکی می باشد .جهت مشاهده و دانلود محتوا به بخش خبرنامه الکترونیکی صفحه کتابخانه در سایت بیمارستان کوثر مراجعه نمایید.

 

 

 

 

 

 • دسترسی به سامانه مشابهت یاب  ( 99/6/16)

به اطلاع می رساند همزمان با هفته گرامیداشت دولت، امکان دسترسی اعضای محترم هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور به سامانه مشابهت یاب جهت بررسی سرقت علمی مقالات و متون انگلیسی به صورت رایگان فراهم گردیده است. از این پس همکاران محترم هیات علمی می توانند با مراجعه به آدرس https://ppc.research.ac.ir با کد ملی به عنوان شناسه و رمز عبور خود که همان رمز عبور سامانه علم سنجی ایشان است وارد شده و نسبت به بارگذاری مقاله و اخذ گزارش مشابهت یابی آن اقدام نمایند. همکارانی که به رمز عبور خود دسترسی ندارند می توانند از گزینه "بازیابی کلمه عبور" در همان صفحه نسبت به دسترسی به رمز عبور خود اقدام نمایند.

 

 

 

 

 • تهیه فایل الکترونیک ویرایش جدید کتاب های تشخیصی پزشکیPET_CT   ( 99/6/4)

با حضور رایانه، گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها، کتب الکترونیکی  سریع‌تر و آسان تر از همیشه در دسترس افراد قرار می گیرند. با توجه به کاربری وسیع کتب الکترونیک بویژه در حوزه پزشکی، کتابخانه مرکز کوثر  فایل pdf کتاب های الکترونیک روزآمد و کاربردی ذیل را تهیه نموده است.

علاقمندان جهت دریافت فایل به مسئول کتابخانه مراجعه نمایند.

 •                                2018 Atlas of PET-CT_ A Quick Guide to Image Interpretation-Springer Berlin 
 • 2018 CT & MRI Pathology_ A Pocket Atlas, McGraw-Hill Education _ Medical
 • 2018 CT Scan in Abdominal Emergency Surgery-Springer International Pu
 • 2018 PET_CT in Head and Neck Cancer-Springer International Publishing
 • 2018 PET_CT in hepatobiliary and pancreatic malignancies-Springer
 • 2018 PET_CT in Infection and Inflammation-Springer International Publishing
 • 2019 Cardiac CT, PET and MR-Wiley Blackwell
 •  

 

 • انتشار 16 مقاله با موضوع COVID 19 در پایگاه pubmed در دو هفته اخیر ( 99/5/25)                                              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • تهیه بیش از 30 عنوان ebook روزآمد پزشکی در زمینه   ( 99/5/14) 
 • از آنجا که اطلس های پزشکی و تصاویر تشخیصی از ابزار مهم و کاربردی در حیطه علوم پزشکی بویژه پزشکی بالینی می باشند کتابخانه این مرکز در سال جاری اقدام به تهیه 36 عنوان کتاب الکترونیک روزآمد در قالب pdf نموده که سال نشر غالب کتب مربوط به 2017 به بعد می باشد.جهت اطلاع از عناوین کتب روی تصویر مقابل کلیک نمایید.
 • علاقمندان جهت دریافت فایل pdf کتب به کتابخانه مراجعه نمایند. 

 

 •  
 • راهنمای چندرسانه ای کووید 19 و دیابت منتشر شد( 99/5/13) 
 • در راستای اطلاع رسانی آموزشی، راهنمای چندرسانه ای کووید 19و دیابت توسط پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران و با همکاری شرکت مهندسی فرآیدا در فرمت کتاب الکترونیکی ePUB3 به شکل چندرسانه ای و تعاملی در دسترس عموم قرار داده شد.این کتاب حاوی مطالب آموزشی تعاملی به شکل متن، پادکست، عکس، کلیپ، موشن گرافی و مصاحبه در زمینه پیشگیری و کنترل کرونا ویروس در بیماران دیابتی و توصیه های  تغذبه ای ، بهداشت روانی و روزه داری در شرایط همه گیری  این بیماری است.

  علاقمندان پس از عضویت در سایت کتابخانه آنلاین ساینیتو (SCINiTO) می توانند  نسخه الکترونیکی کتاب را مطالعه کنند.

  دریافت رایگان راهنمای چند رسانه ای کووید-19 و دیابت
 •  

 

 •  
 • تعطیلی کتابخانه مرکزی و تسویه حساب کاربران  ( 99/5/11)
 • با توجه به تعطیلی کتابخانه مرکزی تا پایان مرداده ماه ، همکاران محترم و دانشجویان گرامی می توانند جهت تسویه حساب از ساعت 8 صبح لغایت 12:30 ظهر به کتابخانه بیمارستان کوثر مراجعه نمایند.امور مربوط به تسویه دانشجویان رشته دندانپزشکی در کتابخانه دانشکده دندانپزشکی صورت می گیرد.

 

 •  
 •  
 • تهیه فایل الکترونیک ویرایش های جدید کتب رفرنس و کاربردی پزشکی ( 99/5/8)

 به اطلاع اساتید ، دستیاران و دانشجویان می رساند جهت بهبود و ارتقاء کمی و کیفی کتب الکترونیک کتابخانه، فایل pdf کتاب های ذیل تهیه شده است. کتب تهیه شده شامل کتب رفرنس تخصصی پزشکی و نیز مجموعه سوالات معتبر و جدید تخصصی می باشد. علاقمندان جهت دریافت فایل به مسئول کتابخانه مراجعه نمایند.

 

2020 Smith and Tanagho's General Urology

  رفرنس تخصصی گوارش و کبد   2020 Sleisenger and Fordtran's Gastrointestinal and Liver Disease_ Pathophysiology, Diagnosis, Managemen

2020 Anesthesiology Critical Care Board Review-Oxford University Press

 2019 The Brigham Intensive Review of Internal Medicine Question & Answer Companion-Elsevier

  2019  1133ًQuestions_ An Interventional Cardiology Board Review-LWW

2020 First Aid For the USMLE Step 1 2020, Thirtieth Edition 30th Edition

2020 Learning Radiology_ Recognizing the Basics

 

 

 

 

عضویت در شبکه های علمی - اجتماعی راهکار موثر در افزایش میزان استناد و ارجاع به مقالات  ( 99/4/31)

در سال جاری سه شبکه علمی -اجتماعی دیگر در سامانه علم سنجی (بخش شناسه های آکادمیک ) افزوده شده است.داشتن پروفایل اختصاصی در شبکه های علمی - اجتماعی معتبر بین المللی، میزان استناد و ارجاع به مقالات را افزایش می دهد.اعضای هیات علمی می توانند با ثبت نام در هفت شبکه اجتماعی علمی دنیا به صورت جداگانه و ایجاد پروفایل اختصاصی، آثار منتشر شده علمی خود را به آسانی در شبکه جهانی وب در معرض مشاهده و استفاده علاقمندان قرار دهند.

موارد مشخص شده با رنگ زرد سه وبسایت جدید هستند. 

 

 

https://www.researchgate.net/         https://scholar.google.com/          https://publons.com/         https://orcid.org/ 

  https://www.semanticscholar.org/            https://www.mendeley.com/            https://academic.microsoft.com/home

 

 

دسترسی به ویرایش 2021 کتب رفرنس پزشکی ( 99/4/21)

در حال حاضر30 عنوان کتاب سال 2021 در پایگاه CLINICALKEY قابل دسترس می باشد.عضویت در این پایگاه جهت دانلود فرمت pdf فصول کتاب ها الزامی است. از مهم ترین رفرنس های پزشکی بالینی 2021 در این پایگاه می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

    Habif's Clinical Dermatology

              Campbell-Walsh Urology

Clinical Procedures in Primary Eye Care

Atlas of Interventional Pain Management

Weedon's Skin Pathology

Gabbe's Obstetrics: Normal and Problem Pregnancies

Blumgart's Video Atlas: Liver, Biliary & Pancreatic Surgery

Gunderson & Tepper’s Clinical Radiation Oncology

On Call Surgery

On Call Neurology

 

2020  جديدترين مقادير شاخص ضریب نفوذ یا Impact Factor   ( 99/4/14) 

 موسسۀ Clarivate Analytics صاحب امتیاز پایگاه معتبر WOS، ویرایش 2020 فهرست ضریب نفوذ یا Impact Factor جدید مجلات برای سال 2019 را منتشر کرد. بالاترین IF مربوط به مجله CA-Cancer journal for clinicians با ایمپکت فکتور  292.278 است که نسبت به سال گذشته (223/679) رشد زیادی داشته است.دومین نشریه برتر این لیست NEW ENGLAND JOURNAL OF MEDICINE با ایمپکت فکتور 74.699 می باشد .

پژوهشگران می توانند با مراجعه به بانک اطلاعاتی Journal Citation Report  در پایگاه استنادی  Web Of Science از جديدترين شاخص هاي تأثير ژورنال هاي حوزه تخصصي مورد علاقه خود مطلع شوند. برترین مجله ایرانی در این لیست، فصلنامه Journal of Nanostructure in Chemistry با ایمپکت فکتور 4.077 می باشد. مجله International Journal of Health Policy and Management نیز در رتبه دوم رتبه بندی مجلات ایرانی قرار دارد. این ماهنامه در سال گذشته رتبه اول را کسب کرده بود. 

 

(Annual Reviews Rankings in Journal Citation Reports 2020(Clarivate Analytics

 
 
 • شبکه نویسندگان همکار سامانه علم سنجی  ( 99/4/10)

سامانه علم‌سنجی اعضای هیات علمی وزارت بهداشت، شبکه نویسندگان همکار به صفحات افراد در سامانه اضافه نموده است. شبکه نویسندگان همکار در انتهای صفحه پروفایل هر فرد در سامانه علم‌سنجی است و نشان دهنده شبکه همکاری نویسندگی مشترک مقالات است. ضمن مشاهده شبکه، می‌توان با کلیک برروی عکس یا نام هر فرد، شبکه را در سمت وی گسترش داد و یا جابجا کرد.لازم به ذکر است در این شبکه همکاری، امکان مشاهده افراد تا ۵۰ نویسنده همکار، به صورت درون دانشگاهی، ‌ملی و یا کلی وجود دارد.

 

 

 • قطع دسترسی به مجموعه Ovid و Embase  تا اطلاع ثانوی  ( 99/4/9)

به اطلاع اساتید و پژوهشگران می رساند بنا بر اعلام مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت متبوع، در حال حاضر دسترسی به مجموعه Ovid  و  Embase بر قرار نیست. به محض برقراری دسترسی، اطلاع رسانی انجام خواهد شد.

 

 • امکانات جدید در صفحه خانگی google scholar  ( 99/4/3)

مدتی است که موتورجستجوی google scholar برای دسترسی سریع تر پژوهشگران  به جدیدترین مقالات منتشر شده ناشرین معتبر بین المللی جهان، در صفحه خانگی یا homepage  خود لینک مستقیم ورود به صفحه دوازده ناشر و ژورنال بین المللی از جمله Elsevier,JAMA,NEJM را قرار داده است. 

 

 


 • تدوین راهنمای ابزارهای ژورنال یاب ( 99/3/31)  

راهنمای جدید و روزآمد " ابزارهای ژورنال یاب" توسط خانم کاشیان کارشناس کتابخانه کوثر تهیه و تدوین شده است .

جهت مشاهده این راهنما به بخش راهنمای منابع تخصصی در فیلد راهنماهای آموزشی سایت کتابخانه کوثر مراجعه نمایید.

 

 

 

 • خبرنامه کتابخانه کوثر یک ساله شد ؛ انتشار شماره جدیدخبرنامه الکترونیکی کتابخانه کوثر   ( 99/3/22)

با تلاش کارشناس مسئول کتابخانه کوثر از تابستان سال 98 تدوین و انتشار خبرنامه الکترونیکی کتابخانه آغاز شد و در حال حاضر 4 شماره از این خبرنامه فصلی به مرحله انتشار رسیده است.هدف از تدوین و نشر این خبرنامه، اطلاع رسانی مطالب و اطلاعات مفید مرتبط با حوزه اطلاع رسانی پزشکی می باشد .جهت مشاهده و دانلود محتوا به بخش خبرنامه الکترونیکی مراجعه نمایید 

  

 

 

 • زمان سرویس دهی کتابخانه کوثر (99/3/18)    

به اطلاع اعضاء کتابخانه می رساند تا اطلاع ثانوی سرویس دهی کتابخانه در ساعات بعدازظهر انجام نخواهد شد و کلیه امور مربوط به امانت، مرجع، مخزن و سایت کامپیوتر در ساعات اداری صبح (7:30 الی 13) صورت می گیرد.

سالن مطالعه همه روزه تا ساعت 23 باز می باشد.

 

 

 

 • شمار کتب 2021 سامانه منبع یاب  از پایگاه clinicalkey‌ به 30 عنوان رسید(99/3/7)                 
 • طبق بررسی سامانه منبع یاب و جستجو در بخش کتب این سامانه، در حال حاضر30 عنوان کتاب سال 2021 در پایگاه CLINICALKEY قابل دسترس می باشد.این پایگاه ارائه دهنده کتب پزشکی انتشارات ELSEVIER و از منابع اشتراکی می باشد. 

 

 

 • دسترسی به نسخه جدید pubmed  ( 99/3/6)  

به اطلاع می‌رساند دسترسی مستقيم به نسخه جديد بانک اطلاعاتی PubMed فراهم گردید. PubMed بانک اطلاعات رایگان کتابخانه ملی پزشکی آمریکاست که دربرگیرنده بیش از 30 میلیون مقاله از 5600 مجله معتبر دنیاست. این بانک بزرگترین و پرمراجعه‌شونده ترین بانک اطلاعات علوم پزشکی است. آدرس کوتاه بانک www.pubmed.gov بوده و از نیمه سال 2020 میلادی نسخه جدید آن در آدرس https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov در دسترس کاربران است.

 

 

 • لغو جریمه دیرکرد کتاب  ( 99/2/20) 

براساس اطلاع رسانی کتابخانه مرکزی دانشگاه و ضمن آرزوی سلامتی برای تمامی کاربران کتابخانه به اطلاع می رساند نظر به اعلام وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر تعطیلی دانشگاه های سراسر کشور به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونای جدید، به منظور رفاه حال کاربران کتابخانه های دانشگاه، جریمه دیرکرد کتاب از تاریخ شروع تعطیلات تا پایان آن لغو شده و محاسبه نخواهد شد و نیازی به تمدید آنلاین کتب امانتی نیست. لطفا به دوستان خود اطلاع دهید.

 

 • قطع دسترسی به BMJ   ( 99/1/31)

 به اطلاع می رساند دسترسی به BMJ  تا اطلاع ثانوی برقرار نیست.

 

 • کسب اطلاعات روزآمد در مورد coronavirus از انتشارات Elsevier و پایگاه uptodate  ( 98/12/15)  

موسسه انتشاراتی معتبر Elsevier از ابتدای فوریه 2020 به صورت رایگان به ارائه جدیدترین اطلاعات در خصوص ویروس corona پرداخته است.برای دسترسی به پایگاه Elsevier اینجا را کلیک کنید.  همچنین پایگاه point of care  و مبتنی بر شواهد uptodate‌ به انتشار تاپیکی مرتبط با  ویروس corona مبادرت نموده که به صورت مستمر روز آمد می شود.


 

 

 • برگزاری کارگاه جستجوی پیشرفته در پایگاه های اطلاعاتی بالینی ( 98/12/5)

روز یکشنبه 4 اسفند کارگاه جستجوی پیشرفته در پایگاه های اطلاعاتی بالینی جهت اساتید و کتابداران دانشگاه در کتابخانه مرکزی برگزار شد. در این کارگاه خانم کاشیان به معرفی  پایگاه uptodate و نحوه جستجو در آن پرداختند.خانم عضدی پایگاه OVID و خانم دکتر مومنی clinicalkey را معرفی کردند.

 

 

 

 

 

 • تدوین راهنمای جدید و روزآمد پایگاه uptodate ( ( 98/12/3

راهنمای جدید و روزآمد پایگاه uptodate توسط خانم کاشیان مسئول کتابخانه کوثر تهیه و تدوین شده است .جهت مشاهده این راهنما به بخش راهنمای منابع تخصصی در فیلد راهنماهای آموزشی سایت کتابخانه کوثر مراجعه نمایید.


 • تغییر مکان برگزاری کارگاه ( ( 98/12/3 

 کارگاه جستجوی پیشرفته در پایگاه های اطلاعاتی بالینی جهت اساتید و کتابداران در محل کتابخانه مرکزی برگزار می گردد.

 

 

 

 • کارگاه جستجوی پیشرفته در پایگاه های اطلاعاتی بالینی ( 98/11/30)

کارگاه جستجوی پیشرفته در پایگاه های اطلاعاتی بالینی جهت اساتید و کتابداران دانشگاه علوم پزشکی سمنان در کتابخانه مرکز آموزشی پژوهشی درمانی کوثر برگزار می شود.زمان برگزاری کارگاه یکشنبه چهارم اسفند می باشد.جهت مشاهده اطلاعات بیشتر روی تصویر مقابل کلیک نمایید.

 

 

 • تدوین راهنمای آشنایی با RomeO ( 98/11/15)  

با توجه به گسترش کاربری شبکه های اجتماعی علمی پژوهشی و امکان درج متن کامل مقالات توسط پژوهشگران، پایگاهی جهت آشنایی بیشتر با

خط مشی ها و سیاست های ناشران در خصوص شرایط دسترسی آزاد در راهنمایی با عنوان "آشنایی با RomeO  " توسط خانم کاشیان کارشناس

مسئول کتابخانه کوثرمعرفی شده است.جهت مشاهده این راهنمای مفید به بخش راهنماهای آموزشی راهنمای منابع تخصصی مراجعه نمایید.

 

 • بازدید ارزیابان ادواری اعتبار بخشی پزشکی عمومی از کتابخانه  ( 98/11/7)

صبح یکشنبه ششم بهمن ارزیابان ادواری اعتباربخشی پزشکی عمومی از کتابخانه مرکزکوثر بازدید کردند. در این بازدید خانم کاشیان مسئول کتابخانه به پرسش های ارزیابان در مورد بخش مرجع و رفرنس ها ، مخزن و کتب موجود ،سایت کامپیوتر و دسترسی به پایگاه های اطلاعاتی و .. پاسخ دادند.

 

 

 

 

 

 • سامانه ژورنال یاب مجلات ایرانی  ( 98/11/5)

سامانه ژورنال یاب RICeST توسط مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری شیراز، در جهت یاری رساندن به پژوهشگران، دانشجویان و اعضای هیأت علمی کشور، ايجاد و راه اندازي شده است. برای دسترسی رایگان به این سامانه به آدرس https://journalfinder.ricest.ac.ir/ مراجعه نمایید.

 -سامانه ای برای کمک به پژوهشگران جهت یافتن بهترین ژورنال برای انتشار تحقیقات خود  
- پیش بینی میزان شباهت موضوع مقاله پژوهشگران با ژورنال های کشور
- ارائه مشخصات ژورنال ها و ضریب تاثیر آن ها

 عنوان و چکیده مقاله مورد نظر و سایر موارد مندرج از جمله رتبه و موضوع مجله و... در فیلدهای مشخص شده درج و پس از ارسال در صفحه نتایج فهرستی از عناوین مجلات مناسب همراه با اطلاعاتی چون ضريب‌تأثير، رتبه، پايگاه‌هاي نمايه کننده، وضعيت انتشار آخرين شماره، موضوعات اصلي و فرعي و حوزه موضوعي مجله نمایش داده خواهد شد.

 

 • اطلاعیه مهم در مورد نسخه قدیم و جدید پایگاه اطلاعاتی pubmed   ( 98/10/30)

با توجه به ارائه نسخه جدید پایگاه اطلاعاتی pubmed ،کادر آبی رنگی در قسمت بالای نسخه قدیم Pubmed برای ورود به نسخه جدید تعبیه شده که با کلیک بر روی آن، دسترسی به نسخه قدیمی برایتان امکان پذیر نمی باشد. برای دسترسی به نسخه قدیم Pubmed باید تاریخچه مرورگر سیستم خود به شرح ذیل را پاک نمایید تا دسترسی شما امکان پذیر گردد.(لطفاً مجدداً بر روی نسخه جدید که در صفحه Pubmed معرفی شده است کلیک ننمایید).

مرورگر کروم:

1-انتخاب گزینه History از قسمت سه نقطه سمت راست صفحه مرورگر کروم

2-انتخاب گزینه Clear browsing data

3-انتخاب گزینه all time  درگزینه all range

4-در پایان انتخاب گزینه clear data و بستن مرورگر و باز کزدن مجدد مرورگر و وارد نمودن آدرسpubmed.gov

مرورگر فایرفاکس:

1-انتخاب گزینه privacy & security  از قسمت settings سمت راست صفحه مرورگر فایرفاکس

2- انتخاب گزینه clear history از گزینه History و بستن مرورگر، باز کردن مجدد مرورگر و وارد نمودن آدرسpubmed.gov

 

 • کتب رفرنس بالینی منتشره در 2019 تا فوریه 2020     ( 98/10/29)

فهرست عناوین کتب مهم رفرنس بالینی داخلی و جراحی پزشکی که در بازه زمانی 2019 تا اول فوریه 2020 منتشره شده اند توسط کارشناس کتابخانه کوثر تهیه شده است. جهت مشاهده این فهرست روی تصویر مقابل کلیک کنید.

 

 

 • کتبی که به زودی می آیند  ( 98/10/28)

عناوین کتب رفرنس و مهم پزشکی داخلی و جراحی که به زودی (در یک سال آینده ) منتشر می شوند تحت عنوانcoming soon  تهیه شده است و در بخش تازه های کتاب و اطلاع رسانی و تبلیغات صفحه کتابخانه به اطلاع علاقمندان می رسد. این اقدام  کتابخانه در مطلع شدن به هنگام کاربران از زمان نشر کتب جدید و اقدام به پیش خرید ٱن بسیار موثر و مفید است.


 •     اولین کتاب 2020  کتابخانه کوثر ( 98/10/26)

   قابل توجه اساتید و دستیاران گروه بیهوشی ،نسخه چاپی کتاب Miller s Anesthesia 2020 توسط کتابخانه مرکز کوثر تهیه شده است.

 

 

 • تهیه فایل الکترونیک ویرایش جدید دو کتاب رفرنس تخصصی پزشکی ( 98/10/25)

به اطلاع اساتید و دستیاران می رساند فایل pdf دو کتاب ذیل تهیه شده است. علاقمندان جهت دریافت فایل به مسئول کتابخانه مراجعه نمایند.

Goldman-Cecil Medicine,2020

Mandell, Douglas, and Bennett’s Principles and Practice of Infectious Diseases-Elsevier 2019

 

 • زمان برگزاری سی سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران  1399  ( 98/10/19)

شورای سیاست گذاری سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به ریاست دکتر محسن جوادی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، زمان برگزاری سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران را ۲۶ فروردین تا ۵ اردیبهشت سال ۱۳۹۹ اعلام نمود .شعار این دوره " کتاب یعنی زندگی " انتخاب شده است.

 

 • کتابخانه مرکز کوثر ضمن عرض تبریک و تسلیت شهادت سردار پرافتخار ایران سپهبد حاج قاسم سلیمانی ، یاد و خاطره ایشان را گرامی می دارد.  ( 98/10/14)

 

 • فعالیت همزمان نسخه جدید و قدیم PUBMED  در ابتدای سال 2020 میلادی  ( 98/10/12)

طبق گزارش کتابخانه ملی آمریکا NLM نسخه قدیمی PUBMED‌ به صورت همزمان و موازی با نسخه جدید آزمایشی فعال بوده پس از چند ماه از آغاز سال 2020 و استفاده کاربران و آشنا شدن با نسخه جدید ،نسخه قدیمی بازنشسته می شود. 

 

 • تدوین راهنمای شاخص های رتبه بندی مجلات ( 98/10/11)

با توجه به اهمیت مبحث شاخص های اندازه گیری در رتبه بندی مجلات ،راهنمایی جهت آشنایی بیشتر کاربران با شاخص های کاربردی تر ، توسط کارشناس مسئول کتابخانه کوثر تهیه شده است. جهت مشاهده و دانلود به بخش راهنماهای آموزشی / راهنمای منابع تخصصی  با عنوان "آشنایی با journal metrics " مراجعه کنید.

 

 • برگزاری جلسه بررسی مشکلات کتابخانه  ( 98/10/4)

 سه شنبه سوم دی ماه جلسه ای با حضور معاونت محترم تحقیقات و فناوری دانشگاه آقای دکتر کوخایی و دکتر باقری مدیر اطلاع رسانی این حوزه ، ریاست محترم بیمارستان و کتابخانه مرکزی و معاون آموزشی و پژوهشی بیمارستان و .. در دفتر ریاست بیمارستان برگزار شد. در این جلسه مشکلات و مسائل کتابخانه از سوی خانم کاشیان مسئول کتابخانه مطرح و پیشنهاداتی در خصوص رفع برخی مشکلات، توسط حاضران ارائه گردید.در پایان جلسه نیز بازدید از کتابخانه صورت گرفت.

 

 • انتشار دومین شماره خبرنامه الکترونیکی کتابخانه کوثر   ( 98/9/30) 

با تلاش کارشناس مسئول کتابخانه کوثر دومین شماره از خبرنامه الکترونیکی کتابخانه با هدف اطلاع رسانی مطالب و اطلاعات مفید مرتبط با حوزه کتابداری پزشکی منتشر شد .جهت مشاهده و دانلود این خبرنامه به بخش خبرنامه الکترونیکی مراجعه نمایید

 

 • خریداری 17 عنوان کتاب فارسی رفرنس   ( 98/9/28)

هفده عنوان کتاب فارسی رفرنس به تعداد 41 نسخه با پیگیری مسئول کتابخانه و همکاری معاونت آموزشی و پژوهشی بیمارستان در آذر ماه خریداری گردید. کتب تهیه شده پس از انجام امور مربوط به نرم افزار و آماده سازی ، جهت استفاده اعضا به مخزن انتقال می یابد.

 

 

 • برگزاری کارگاه معرفی سامانه منبع یاب جهت اساتید در کتابخانه مرکز کوثر    ( 98/9/23)

کارگاه معرفی سامانه منبع یاب با حضور اساتید در تاریخ 98/9/21  توسط خانم کاشیان در سایت کتابخانه مرکز کوثر برگزار شد.شرکت کنندگان در کارگاه از نحوه برگزاری و مطالب ارائه شده رضایت کامل داشتند  

 

 • با سه ماه تاخیر  ( 98/9/13) PROQUEST از طریق پایگاه  NEJM‌دسترسی به متن کامل مقالات ژورنال  

 

به اطلاع اساتید و دستیاران بویژه گروه داخلی می رساند با توجه به متغیر بودن وضعیت دسترسی به ژورنال معتبر و کاربردی  NEW ENGLAND JOURNAL OF MEDICINE (NEJM) دسترسی به متن کامل مقالات منتشره 3 ماه گذشته به قبل این ژورنال از طریق پایگاه PROQUEST  امکان پذیر می باشد.

 

 • شمار کتب 2020 پایگاه CLINICALKEY‌ به 71 عنوان رسید(98/9/11)                   

طبق بررسی سامانه منبع یاب و جستجو در بخش کتب این سامانه توسط خانم کاشیان مسئول کتابخانه کوثر در حال حاضر 71 عنوان کتاب سال 2020 در پایگاه CLINICALKEY قابل دسترس می باشد.این پایگاه ارائه دهنده کتب پزشکی انتشارات ELSEVIER و از منابع اشتراکی می باشد. 

 

 

 • برگزاری کارگاه pubmed در کتابخانه مرکز کوثر ( 98/9/9) 

کارگاه معرفی و نحوه جستجو در پایگاه pubmed با حضور دانشجویان در تاریخ 98/9/7  توسط خانم کاشیان در سایت کتابخانه مرکز کوثر برگزار شد.شرکت کنندگان در کارگاه از نحوه برگزاری و مطالب ارائه شده رضایت کامل داشتند .

 

 

 

 • برگزاری کارگاه دو روزه آشنایی با محصولات ELSEVIER و `پایگاه PROQUEST‌ توسط معاونت تحقیقات و فناوری   ( 98/9/9)

به اطلاع علاقمندان بویژه اساتید و دستیاران می رساند کارگاه دو روزه آشنایی با محصولات ELSEVIER و پایگاه PROQUEST‌ توسط معاونت تحقیقات و فناوری در روزهای 11 و 12 آذر برگزار می شود. 

 

 • دسترسی به کتاب Brenner and Rector's The Kidney 2020 در پایگاه clinicalkey و سامانه منبع یاب  ( 98/9/5)

به اطلاع اساتید بویژه متخصصان نفرلولوژی می رساند دسترسی به ویرایش 11 کتاب Brenner and Rector's The Kidney 2020 در پایگاه clinicalkey  امکان پذیر می باشد

 

 • کسب رتبه کتابدار برتر دانشگاه توسط کارشناس مسئول کتابخانه کوثر( 98/8/28) 

در اولین ارزیابی کتابداران دانشگاه علوم پزشکی سمنان خانم کاشیان کارشناس مسئول کتابخانه کوثر ، رتبه برتر کتابداران دانشگاه را به خود اختصاص داد و در برنامه هفته کتاب که به همت کتابخانه مرکزی در مجتمع آموزشی دانشگاه برگزار شد با حضور آقای دکتر کبیری از ایشان تقدیر گردید. • کسب رتبه سوم کشوری کتابدار بالینی توسط کارشناس مسئول کتابخانه کوثر( 98/8/27)   

در سومین همایش ملی کتابداران پزشکی و اطلاعات سلامت که در دانشگاه علوم پزشکی تهران در 26 آبان سال جاری برگزار شد از خانم کاشیان کارشناس مسئول کتابخانه کوثر به جهت کسب رتبه سوم کشوری در بخش کتابدار برگزیده مراکز آموزشی درمانی تقدیر شد.

 

 

 

 • میلاد رسول اکرم حضرت محمد (ص) و هفته وحدت مبارک باد( 98/8/23)


کتابخانه مرکز آموزشی پژوهشی درمانی کوثر میلاد حضرت مهربانی پیامبر عظیم الشان اسلام را گرامی داشته و در این خصوص پمفلتی با عنوان "عظمت پنج نور " تهیه نموده است. جهت مشاهده و مطالعه اینجا را کلیک کنید.

 

 • تدوین پمفلتی با موضوع معرفی رشته کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی ( 98/8/23) 

به مناسبت هفته کتاب پمفلتی با موضوع معرفی رشته کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی جهت آشنایی مراجعان توسط خانم کاشیان مسئول کتابخانه کوثر تهیه گردید.جهت مشاهده و دانلود به بخش راهنماهای آموزشی مراجعه نمایید.

 

 • هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران ( 98/8/23) 

بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ ۲۴  تا 30 آبان ماه با مشارکت بیش از ۶۰ نهاد و سازمان در سراسر کشور برگزار می‌شود. نام گذاری روز های این هفته به شرح ذیل است:   

چهارشنبه ۲۲ آبان‌ماه به‌نام «کتاب و پایتخت کتاب ایران»

پنجشنبه ۲۳ آبان‌ماه به‌نام «کتابخانه، کانون فرهنگی محله»

جمعه ۲۴ آبان به‌نام «کتاب معجزه پیامبر (ص)»

شنبه ۲۵ آبان‌ماه به‌نام «وقف کتاب، ترویج کتابخوانی»

یکشنبه ۲۶ آبان‌ماه به‌نام «مدرسه کتاب‌محور، دانش‌آموز کتابخوان»

دوشنبه۲۷ آبان‌ماه به‌نام «کودک، کتاب‌، آینده»

سه‌شنبه ۲۸ آبان‌ماه به‌نام «کتاب مبنای تمدن»

چهارشنبه ۲۹ آبان‌ماه به‌نام «کتاب، رسانه و فضای مجازی»

پنجشنبه ۳۰ آبان‌ماه به‌نام «کتابفروشی پاتوق فرهنگی»

 

 • scholar button  افزونه ای مفید و کاربردی ( 98/8/16) 

با توجه به پرکاربرد بودن موتور جستجوی گوگل پژوهشی و نیز وجود افزونه scholar button جهت دسترسی سریع به این موتور جستجو، راهنمای معرفی، نصب و استفاده از این افزونه مفید توسط کارشناس مسئول کتابخانه تهیه شده است. جهت مشاهده و دانلود فایل راهنما به بخش راهنماهای آموزشی راهنمای منابع تخصصی صفحه کتابخانه مراجعه کنید.

 

 

 

 • دسترسی به کتاب Miller anesthesia 2020 در پایگاه clinicalkey و سامانه منبع یاب  ( 98/8/10) 

به اطلاع اساتید و دانشجویان بویژه گروه بیهوشی و هوشبری می رساند دسترسی به متن کامل نهمین ویرایش کتاب Miller anesthesia از طریق پایگاه clinicalkey برفرار می باشد.

 

 • برقراری دسترسی مجدد به پایگاه های اشتراکی ( 98/7/24) 

به اطلاع می رساند دسترسی به پایگاه های web of science , JCR, ESI مجددا برقرار شد.

 

 • عدم دسترسی به برخی پایگاه های اشتراکی تا اطلاع ثانوی ( 98/7/20) 

به اطلاع می رساند در حال حاضر دسترسی به پایگاه های web of science , JCR, ESI  امکان پذیر نیست و وزارتخانه در تلاش جهت دسترسی مجدد به این پایگاه ها می باشد.

 

 • برنامه کارگاه های کتابخانه کوثر در نیمه دوم سال 98 تدوین گردید( 98/7/21)   

جهت توانمندسازی و آشنایی بیشتر اساتید ، دستیاران و دانشجویان با پایگاه ها و منابع اطلاعاتی ، کارگاه هایی در نیمه دوم سال جاری تدوین گردیده است. جهت اطلاع از برنامه کارگاه هابه بخش کارگاه های آموزشی مراجعه نمایید. 

 

 • به روز رسانی فهرست همایش ها ( 98/7/21) 

فهرست عناوین همایش های پزشکی که هرساله در دو نوبت توسط کارشناس کتابخانه مرکز کوثر تهیه و تدوین می گردد جهت نیمه دوم سال روزآمد گردیده و شامل همایش های آبان لغایت اسفند 98 می باشد.

 

 • دو عنوان کتاب رفرنس جدید در بخش مرجع(98/7/6)   

  آخرین ویراست کتاب های رفرنس حوزه انکولوژی و بیهوشی خریداری و در بخش مرجع کتابخانه جهت اساتید و دانشجویان قابل استفاده می باشد. عناوین کتب به شرح ذیل می باشد:

DEVITA,HELLMAN AND ROSENBERG S CANCER PRINCIOLES .. 2019 

TEXEBOOK OF CRITICAL CARE FINK 2017 

 

 • اولین شماره خبرنامه الکترونیکی کتابخانه مرکز کوثر(98/6/31)   

در راستای به روز رسانی اطلاعات کاربران و بهبود کیفیت خدمات کتابخانه ، اولین شماره خبرنامه الکترونیکی کتابخانه مرکز کوثر به همت و تلاش کارشناس مسئول کتابخانه این مرکز سرکار خانم کاشیان در تابستان 1398 منتشر شد. این خبرنامه به صورت فصلنامه بوده و از طریق لینک خبرنامه الکترونیکی کتابخانه درصفحه کتابخانه وبسایت بیمارستان کوثر قابل مشاهده و دانلود است.

 

 

 • pubmed‌ جدید در راه است(98/6/31)   

از آنجا که متون پزشکی با سرعت قابل توجهی در پایگاه پابمد در حال افزایش است کتابخانه ملی پزشکی آمریکا به طور مدارم با بررسی روش های تجربی و پژوهشی در تلاش جهت بهبود کیفیت جستجو و نیز تجربه کاربر می باشد تا وبسایت pubmedرا به صورت مطلوب بازسازی، اصلاح و روزآمد نماید . پابمد جدید در اوایل سال 2020 رونمایی می شود. نسخه آزمایشی این پایگاه به آدرس ذیل است:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/labs/pubmed/

 

 

 • دسترسی به 59 عنوان کتاب پزشکی 2020  (98/6/31)

تا پایان شهریور ماه تعداد 59 عنوان کتاب حوزه پزشکی در پایگاه clinicalkeyمنتشر شده است.

ویرایش جدید دو کتاب ذیل که از کتب مهم و مرجع پزشکی بالینی می باشند و در بخش کتب COMING SOON تازه های کتاب معرفی شده بودند در حال حاضر از طریق پایگاه CLINICALKEY  قابل دسترس می باشد.جهت کسب اطلاعات بیشتر به سامانه منبع یاب به آدرسhttp://rsf.research.ac.ir/  مراجعه نمایید.

 

 • ویرایش هفتم کتاب ENDOCRINE SECRETS  در منبع یاب (98/6/16)    

به اطلاع علاقمندان به حوزه غدد و متابولیسم می رساند کتابENDOCRINE SECRETS که در بخش COMING SOON تازه های کتاب معرفی شده بود در حال حاضر از طریق پایگاه CLINICALKEY  قابل دسترس می باشد.جهت مشاهده کتاب روی تصویر کلیک نمایید.  

 

 

 

 • 49عنوان کتاب 2020 در پایگاه  (98/6/10)    

تعداد کتب 2020  پایگاه clinicalke به 49 عنوان رسیده است. جهت اطلاع از فهرست این کتب به آدرس http://rsf.research.ac.ir  مراجعه نمایید.

جدید ترین کتب بالینی منتشره در این پایگاه:

  Abeloff`s Clinical Oncology ، Anderson`s Pediatric Cardiology و Andrews' Diseases of the Skin 

پایگاه clinicalkey از محصولات انتشارات بزرگ ELSEVIER می باشد.

 

 
 • آشنایی با ابزارهای      (98/6/3)      

جهت آشنایی بیشتر کاربران با پایگاه ها و ابزار های point of care  ، راهنمایی توسط خانم کاشیان کارشناس مسئول کتابخانه تهیه شده و در بخش راهنماهای آموزشی / راهنمای منابع تخصصی  صفحه کتابخانه درج گردیده است.   

 

 • رفع مشکل اختلال در پایگاه های اشتراکی وازرت بهداشت (98/5/26)

با پیگیری مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارتخانه،اختلال در دسترسی به پایگاه های اطلاعاتی اشتراکی برطرف گردیده است. 

 

 • عدم دسترسی به ژورنال    (98/5/26)

به اطلاع اساتید و دستیاران بویژه گروه داخلی می رساند در حال حاضر دسترسی به ژورنال New England Journal of Medicine وجود ندارد. 

 

 • درج ebook کتاب 2018 Harrison s principles of internal medicine در سیستم های سایت کتابخانه (98/5/15)

طبق روال گذشته، فایل PDF کتاب رفرنس Harrison s principles of internal medicine 2018 در همه سیستم های سایت کامپیوتر کتابخانه جهت استفاده کاربران درج گردیده است. فیلم های آموزشی مربوط به این کتاب نیز در کتابخانه موجود می باشد.  

 

 • کتاب هایی که به زودی می آیند   (98/5/14)

 عناوین کتب رفرنس و مهم پزشکی که به زودی (در یک سال آینده ) منتشر می شوند تحت عنوان coming soon توسط خانم کاشیان کارشناس مسئول کتابخانه کوثر تهیه شده است و در بخش تازه های کتاب و اطلاع رسانی و تبلیغات صفحه کتابخانه به اطلاع علاقمندان می رسد. این اقدام جدید کتابخانه در مطلع شدن به هنگام کاربران از زمان نشر کتب جدید و اقدام به پیش خرید ٱن بسیار موثر و مفید است.

 

 • اختلال در دسترسی به پایگاه های اطلاعاتی اشتراکی  (98/5/13)   

پیرو اعلام مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارتخانه، دسترسی به پایگاه های اطلاعاتی اشتراکی طی چند روز آينده دچار اختلال خواهد بود .

 

 • افزونه مهم kopernio :دسترسی سریع به متن کامل مقالات با یک کلیک  (98/4/27)

web of science بخش جدیدی به نام kopernio به امکانات خود افزوده است. kopernio‌ افزونه ای است که در هنگام جستجو و مرور اطلاعات بهترین فرمت pdf‌ مقالات را بازیابی کرده و در زمان بسیار کوتاهی به کاربر ارائه می کند. با نصب این افزونه به مرورگر خود می توانید از مزایا و قابلیت های آن بهره مند شوید.

خانم کاشیان کارشناس مسئول کتابخانه راهنمایی تحت عنوان " آشنایی با افزونه kopernio"  تهیه نموده اند که می توانید فایل pdf آن را از بخش راهنماهای آموزشی راهنمای منابع تخصصی صفحه کتابخانه دانلود نمایید.

 

 • بيست و پنجمین جشنواره تحقيقاتي علوم پزشكي رازي (98/4/24)

بيست و پنجمین جشنواره تحقيقاتي علوم پزشكي رازي به منظور تجليل و تکریم از محققين برجسته ايراني داخل و خارج از كشور و معرفي فعاليت‌هاي تحقيقاتي برتر علوم پزشكي دي ماه 1398  برگزار مي‌گردد. ثبت نام داوطلبین در بیست و پنجمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکي رازي از شنبه ۱۵ تير ماه آغاز شده و تا پايان وقت اداري سوم مهرماه ۹۸ ادامه خواهد يافت. ثبت نام با عضويت در سامانه جشنواره رازي و ارسال آثار به صورت الکترونيکي از طريق وب سايت جشنواره به آدرس razi.research.ac.ir  و یا razi.hbi.ir امکان‌پذیر می باشد.

 

 • تهیه راهنمای "مبانی پابمد"     ( 98/4/19)  

جهت معرفی سریع پایگاه pubmed پمفلتی با عنوان "مبانی پابمد" در راستای معرفی موارد مفید و کاربردی این پایگاه  توسط خانم کاشیان کارشناس مسئول کتابخانه تهیه شده است. برای مشاهده و دانلود این راهنما به بخش راهنماهای آموزشی مراجعه نمایید.

 

 • به روز رسانی و ایجاد تغییرات مفید در صفحه کتابخانه وبسایت بیمارستان کوثر( 98/4/12)

به اطلاع کاربران می رساند صفحه کتابخانه کوثر در وبسایت بیمارستان جهت ارتفاء کمی و کیفی و افزایش رضایتمندی کاربران به طور وسیعی روزآمد و واجد زیرمجموعه های جدید و کاربردی شده است.

 

 • دسترسی به 44 عنوان کتاب سال 2020  ( 98/4/10)

در حال حاضر پایگاه clinicalke در برگیرنده 44 عنوان کتاب حوزه پزشکی سال 2020 می باشد. جهت اطلاع از فهرست این کتب به آدرس http://rsf.research.ac.ir  مراجعه نمایید.

پایگاه clinicalkey از محصولات انتشارات بزرگ ELSEVIER می باشد.

 

 • جديدترين مقادير شاخص تأثير (Impact Factor) (98/4/9)

 در بزرگترین رویداد سالانه علم سنجی دنیا، موسسۀ Clarivate Analytics ضریب نفوذ یا Impact_Factor (ایمپکت فاکتور) جدید مجلات را اعلام کرد. پژوهشگران می توانند با مراجعه به بانک اطلاعاتی Journal Citation Report  در پایگاه استنادی  Web Of Science از جديدترين شاخص هاي تأثير ژورنال هاي حوزه تخصصي مورد علاقه خود مطلع شوند.

  بالاترین IF  مربوط به مجله ی CA-Cancer journal for clinicians  با ایمپکت 223/679 است.دومین نشریه برتر این لیست، ماه‌نامۀ معروف Nature Reviews Materials با ضریب نفوذ ۷۴/۴۴۹ است که توسط انتشارات Nature منتشر می‌شود. مجله Lancet، در لیست ایمپکت فاکتور سال ۲۰۱۹ که بر اساس داده‌های سال ۲۰۱۸ منتشر شده است، در جایگاه چهارم قرار داد. ضریب نفوذ این مجله ۵۹/۱۰۲ محاسبه شده است. از بین مجلات ایرانی، مجلهInternational Journal of Health Policy and Management  ایمپکت 4/485 را کسب نموده است. 

 • گزارش عملکرد کتابخانه درسال1397  (98/4/3)

کارشناس مسئول کتابخانه جهت اطلاع معاونت آموزشی و پژوهشی ،ریاست و گروه های آموزشی پزشکی بیمارستان گزارش عملکرد کتابخانه را به صورت فصلی و سالیانه تهیه می نماید. . جهت مشاهده  گزارش عملکرد سال 97 به بخش گزارش عملکرد سالیانه سایت کتابخانه مراجعه نمایید.

 

 • افزایش گنجایش سالن مطالعه (98/4/3)

با توجه به ایام امتحانات  و اضافه شدن تعداد دانشجویان در سالن مطالعه،با توجه به محدودیت فضا گنجایش این بخش از 20 صندلی به 25 صندلی افزایش یاقت.

 

 • به روز رسانی فهرست همایش های پزشکی ایران سال1398  (98/3/30)

فهرست همایش های پزشکی ایران که در اسفند ماه 97 اطلاع رسانی گردیده بود به تازگی توسط کارشناس مسئول کتابخانه روزآمد شده است. این فهرست اطلاعات مربوط به همایش های تیر ماه تا اسفندماه 98 را شامل می شود. جهت اطلاع از همایش های پزشکی جدید به بخش فهرست همایش ها ی سایت کتابخانه کوثر مراجعه نمایید.

 

 • شانزدهمین همایش ملی روسای کتابخانه های مرکزی دانشگاه های علوم پزشکی ( 98/3/28)

 شانزدهمین همایش ملی روسای کتابخانه های مرکزی دانشگاه های علوم پزشکی کشور 26 و 27 خرداد ماه در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برگزار گردید.

 

 • به روز رسانی فهرست کتب مرجع کتابخانه(98/3/26)

فهرست کتب مرجع موجود در بخش مرجع کتابخانه به روز رسانی گردیده است. جهت اطلاع از عناوین و آخرین ویرایش های کتب مرجع پزشکی به قسمت کتب مرجع سایت کتابخانه کوثر مراجعه نمایید.

 

 • تهیه نسخه چاپی کتاب های مرجع گروه داخلی، جراحی و اعصاب(98/3/23)

نسخ چاپی کتاب های ذیل به تازگی توسط کتابخانه مرکز کوثر تهیه شده است.این کتاب ها پس از انجام امور مربوط به فهرست نویسی، رده بندی و آماده سازی در نرم افزار در بخش مرجع کتابخانه قابل استفاده و مطالعه خواهند بود. جهت اطلاع از کتب خریداری شده در بهار 98 به قسمت تازه های کتاب سایت کتابخانه کوثر مراجعه نمایید. 

 1. Harrison s principles of internal medicine 2018
 2. Schwartz s principles of surgery 2019
 3. Adams and Victor s principled of neurology 2019
 • تهیه جدیدترین ویرایش نسخه الکترونیک کتاب جراحی لارنس( 98/3/21)

ویرایش 2018 کتاب  Essentials of general surgery and surgical specialties,Lawrence, Peter F  به صورت نسخه الکترونیک توسط کتابخانه مرکز کوثر تهیه شده است . طبق اعلام کمیته تعیین منابع آزمون های جامع پزشکی از سال آینده (1399)ویرایش 2018 منبع اصلی جراحی می باشد. کاربران علاقمند جهت دریافت فایل pdf‌ می توانند به کارشناس مسئول کتابخانه مراجعه کنند.

 • سامانه خبره یاب پژوهش(  98/3/7)

 سامانه خبره یاب پژوهش به آدرس http://esid.research.ac.ir یکی از سامانه های  12 گانه نظام نوپا می باشد که ارائه دهنده تمامی مقالات نمایه شده اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در PubMed است. این سامانه برپایه تخصص پژوهشی محققان دانشگاههای علوم پزشکی کشورطراحی شده و قابلیت شناسایی افراد خبره و توانمند در زمینه‌‌های پژوهشی مختلف براساس کلید‌واژه‌‌های سرعنوان‌های موضوعی پزشکیMeSH و کلیدواژه‌‌های مقالات را دارد و صرفا شامل مقالاتی می شود که در پایگاه اطلاعاتی PubMed، براساس کلیدواژه اصطلاحنامه مش MeSH نمایه سازی شده اند.

 

 • تهیه بیش از 10 عنوان کتاب الکترونیک (pdf) درحوزه clinical practice جهت دانشجویان پزشکی (98/2/23)

با توجه به اهمیت مباحث sign & symptoms, approach , diagnosis ‌و نشانه شناسی و تظاهرات بالینی و تشخیص های افتراقی در علم پزشکی بویژه جهت دانشجویان مقطع استاژری و اینترنی ،کتابخانه این مرکز اقدام به گردآوری چندین عنوان کتاب الکترونیک کاربردی و مناسب در این حوزه موضوعی نموده است. کاربران علاقمند جهت دریافت فایل pdf ‌این کتب به کارشناس مسئول کتابخانه خانم کاشیان مراجعه نمایند.

 • اهدای 50 نسخه کتاب توسط دانشجویان پزشکی(98/2/21)

3 نفر از دانشجویان پزشکی تعداد 50 نسخه کتاب در حوزه آزمون ها و سوالات پزشکی در ماه جاری به کتابخانه مرکز کوثر اهدا نمودند.

 

 • تغییر ساعت کاری کتابخانه در ماه مبارک رمضان(98/2/15)

در ماه مبارک رمضان ساعت کاری کتابخانه در ساعات بعدازظهر یک ساعت کاهش یافته و سرویس دهی تا ساعت 19 می باشد. سالن مطالعه به روال گذشته تا ساعت 23 باز می باشد.

 

 • روز معلم و گرامی داشت مقام استاد و معلم ( 98/2/10)

12 اردیبشهت روز گرامیداشت مقام استاد و معلم گرامی باد.

 

 • فصول روزآمد شده کتاب رفرنس جراحی عمومی (98/2/7) 

اطلاعات فصول روز آمد شده کتاب مهم و رفرنس گروه جراحی Schwartz's Principles of Surgery  ویرایش 11 سال 2019  برگرفته از پایگاه معتبر accessmedicine‌ توسط کارشناس کتابخانه به اساتید گروه جراحی اطلاع رسانی گردید.

 

 • روز جهانی کتاب 23 آپریل( 98/2/1)

23 آپریل برابر با سوم اردیبهشت روز جهانی کتاب می باشد. باغ کتاب تهران بزرگ ترین کتاب فروشی دنیاست که بیش از 400 هزار جلد کتاب در آن وجود دارد.

 

 • سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ( 98/2/1)

سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از تاریخ 4 لغایت 14 اردیبهشت برگزار خواهد شد.

 

 • تهیه نسخه pdf برخی رفرنس ها و کتب کاربردی پزشکی (98/1/20)

نسخه pdf  تعدادی از کتب مهم تخصصی پزشکی از جمله رفرنس حراحی پلاستیک ، نوروسرجری ، انکولوژی و اکوکاردیوگرافی و نیز کتب کاربردی و مفید در سایر حوزه های علوم پزشکی در فروردین ماه سال جاری در راستای ارتقا کتب الکترونیک کتابخانه توسط خانم کاشیان کارشناس کتابخانه تهیه و گردآوری گردید.

 

 • آمار تعداد مورد امانت و عودت کتاب در سال1397 (98/1/10)

طبق گزارش نرم افزارتحت وب آذرسا کتابخانه در سال 1397 تعداد 3139 مورد امانت و عودت کتاب در کتابخانه مرکز کوثر صورت گرفته است.این آمار تنها شامل مراجعان میز امانت بوده و در برگیرنده سایر کاربران که جهت استفاده از سالن مطالعه، بخش مرجع و سایت کامپیوتر مراجعه می کنند نمی باشد.

 

 • اهدای کتب حوزه موضوعی درماتولوژی به کتابخانه  97/12/26

در روزهای پایانی اسفند ماه خانم دکتر عزیززاده متخصص پوست مرکز، تعداد 11 عنوان کتاب لاتین و فارسی در حوزه موضوعی پوست به کتابخانه اهدا نمودند که پس از انجام امور مربوط به فهرست نویسی و آماده سازی جهت استفاده کاربران در قفسه قرار خواهد گرفت.

 

 • خرید 2 عنوان کتاب در اسفند   ( 97/12/26 )

با توجه به بودجه باقی مانده کتابخانه ،خرید 2 عنوان کتاب "راهنمای CPR پیشرفته" و" تفسیر CT Brain‌ در اورژانس " در هفته آخر اسفند انجام شد که پس از انجام امور مربوط به فهرست نویسی و آماده سازی جهت استفاده کاربران در قفسه قرار خواهد گرفت.

 • تغییر آدرس دسترسی 2 مجموعه مهم در بانک اطلاعاتی web of science

پیرو اعلام ریاست محترم مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت متبوع، دسترسی به دو مجموعه  Journal Citation Reports که دربرگیرنده مقادیر Impact Factor  مجلات نمایه شده در بانک اطلاعاتی ISI  است و نیز مجموعه Essential Science Indicators  که ارائه کننده فهرست دانشمندان 1% پراستناد برتر، مجلات موسسات و دانشگاه های مربوطه است، از آدرس های قبلی به  دو آدرس جدید http://jcr.clarivate.com و  http://esi.clarivate.com تغییر یافته است. لازم به ذکر است آدرس های قدیمی از 24 اسفند ماه 97به بعد فعال نخواهند بود.

 • تقدیر از خانم کاشیان کارشناس مسئول کتابخانه به عنوان کارمند نمونه در جشن تلاش آسمانی( اسفند 1397)

درجشن تلاش آسمانی  که جهت تقدیر و تشکر از بازنشستگان و پرسنل نمونه سال 97 در مرکز آموزشی ،پژوهشی ودرمانی کوثر برگزار گردید از خانم کاشیان کارشناس مسئول کتابخانه کوثر به عنوان کارمند نمونه تقدیر شد.

 • فهرست عناوین همایش های علوم پزشکی سال 1398  ( اسفند 1397)

فهرست عناوین همایش های علوم پزشکی 1398  توسط خانم کاشیان کارشناس مسئول کتابخانه کوثر در اسفند ماه تهیه گردید. لازم به ذکر است عناوین موجود در این فهرست همایش هایی هستند که تا کنون مشخص شده اند و اطلاعات تکمیلی و روزآمد از همایش هایی که در آینده مشخص و نهایی می شوند نیز در زمان مقتضی اطلاع رسانی خواهد شد. برای مشاهده ی این فهرست به بخش "فهرست همایش ها"ی سایت کتابخانه مراجعه نمایید.

 • حضور  خانم کاشیان به عنوان سخنران در کارگاه کتابدار پژوهشی

در کارگاه کتابدار پژوهشی که در تاریخ 97/11/29 در کتابخانه مرکزی جهت کتابداران دانشگاه برگزار شد خانم کاشیان سخنران مبحث "آشنایی با پایگاه پابمد" بودند.

 • حضور  خانم کاشیان به عنوان سخنران در کارگاه کتابدار بالینی

در کارگاه کتابدار بالینی که در تاریخ 97/11/8 در کتابخانه مرکزی‌ جهت کتابداران دانشگاه برگزار شد خانم کاشیان سخنران مبحث "راهکارهای طبابت بالینی" و معرفی پایگاه uptodate بودند.

 • کسب امتیاز 96 از 97 امتیاز کتابخانه مرکز آموزشی پژوهشی درمانی کوثر در اولین ارزیابی کتابخانه های مراکز آموزشی و درمانی از سوی وزارتخانه( بهمن 1397)

با توجه به نتایج اعلام شده از وزارتخانه متبوع در خصوص پایش برنامه عملیاتی سال 1397 مربوط به اولین ارزیابی کتابخانه های مراکز آموزشی و درمانی ، کتابخانه مرکز کوثر از 97 امتیاز موفق به کسب 96 امتیاز گردیده است.

 • ارتقاء کمی و کیفی کتب الکترونیک کتابخانه در بهمن 1397

جهت ارتقا و بهبود کمی و کیفی کتب الکترونیک ( آفلاین) کتابخانه،  25 عنوان از کتب رفرنس لاتین پزشکی و نیز کتب کاربردی این حوزه در یک ماهه ی اخیر توسط سرکار خانم کاشیان کارشناس کتابخانه تهیه و گردآوری و به اطلاع اساتید گروه ها اعم از داخلی جراحی و .. رسانده شده است.

 • تهیه فایل آموزشی جدید آشنایی با راهکارهای طبابت بالینی ( Clinical practice guideline ) در بهمن ماه 1397 

فایل آموزشی با عنوان"مروری بر راهکارهای طبابت بالینی " با معرفی گایدلاین های حوزه ی پزشکی و نحوه بازیابی این منابع در پایگاه های مختلف و وب سایت های سازمان های مولف گایدلاین بالینی توسط خانم کاشیان کارشناس کتابخانه مرکز کوثر تهیه گردیده است. کاربران می توانند از طریق راهنماهای آموزشی سایت کتابخانه کوثر این راهنمای آموزشی را مشاهده کنند.

 •  اطلاع رسانی در خصوص فصول روزآمده شده ی کتاب اصول طب داخلی هاریسون 2018 در تاریخ 97/10/15

فهرست فصول روزآمد شده ی کتاب اصول طب داخلی هاریسون 2018  که توسط خانم کاشیان کارشناس کتابخانه تهیه شده است در قالب اطلاعیه به اساتید گروه داخی و دستیاران اطلاع رسانی گردید.

 • تهیه فایل pdf‌ از آخرین و جدیدترین ویرایش 2 عنوان کتاب در حوزه پزشکی داخلی در دی ماه 1397

کارشناس کتابخانه مرکز کوثر از تهیه فایل pdf  کتاب های  harrison s principles pf internal medicine  2018 و  skin disease habif 2018  خبر داد. 

 • برگزاری کارگاه clinicalkey در تاریخ 97/9/26

کارگاه آشنایی با پایگاه clinicalkey جهت پرسنل درمانی بیمارستان کوثر با شرکت 15 نفر از کارکنان بیمارستان در تاریخ 97/9/26 برگزار شد.

 

 • ارزیابی اعتبار بخشی آموزشی مرکز کوثر در تاریخ 97/9/22

ارزیابی اعتبار بخشی آموزشی مرکز کوثر در تاریخ 97/9/22 صورت گرفت. در این ارزیابی از کتابخانه نیز بازدید صورت گرفت و منابع ، پایگاه ها و رفرنس های پزشکی بویژه گروه بیهوشی مورد بررسی قرار گرفت.

 

 • خریداری تعدادی از کتب مرجع فارسی رشته پزشکی

تعدادی از کتب مرجع فارسی رشته پزشکی که به عنوان رفرنس آزمون پیش کارورزی معرفی شده اند در آذر ماه خریداری گردید.از جمله این کتاب ها درسنامه روان پزشکی ، درسنامه ارتوپدی،درسنامه پوست و درسنامه مغز و اعصاب می باشد.فهرست کامل کتب را در بخش تازه های کتاب قابل مشاهده است.

 

 • تهیه و تدوین راهنمایی با عنوان "معرفی اجمالی تعدادی از پایگاه های پرکاربرد "

در آذر ماه سال جاری راهنمایی تحت عنوان "معرفی اجمالی تعدادی از پایگاه های پرکاربرد " توسط  خانم کاشیان کارشناس مسئول کتابخانه مرکز کوثر تهیه گردیده است که از بخش بسته های آموزشی قابل دسترسی است.

 

 • تهیه و تدوین راهنمای  آشنایی با پایگاه PUBMED

راهنمای آشنایی با پایگاه PUBMED‌ در اوایل آذر ماه سال جاری توسط کارشناس مسئول کتابخانه تهیه و تدوین گردیده است که در بخش بسته های آموزشی و نیز وبسایت واحد توسعه تحقیقات بالینی کوثر قابل مشاهده می باشد.

 

 • تمدید نمایشگاه کتب وجینی تا پایان آذر

نمایشگاه کتب وجینی کتابخانه مرکز کوثر که از اواسط مهر تا پایان آبان ماه برگزارشده بود تا پایان آذر ماه تمدید شد. 

 • انتخاب کارشناس مسئول کتابخانه کوثر به عنوان کتابدار برتر مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی سمنان

 با توجه به چک لیست های ارزیابی جهت انتخاب کتابدار برگزیده مراکز آموزشی –درمانی خانم کاشیان مسئول کتابخانه مرکز کوثر به عنوان کتابدار برتر مراکز آموزشی درمانی دانشگاه علوم پزشکی سمنان انتخاب و در همایش ملی کتابداران و اطلاع رسانان پزشکی که در 24 آبان ماه سال جاری به مناسبت هفته کتاب در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد مورد تقدیر قرار گرفت. 

 

 • برگزاری نمایشگاه کتب وجینی  از تاریخ 23 مهر لغایت 30 آبان

نمایشگاه کتب وجینی از تاریخ 23 مهر لغایت 30 آبان در کتابخانه مرکز کوثر برگزار می باشد.ساعات بازدید از نمایشگاه 8 الی 13 (شنبه الی پنج شنبه) می باشد.

 

 • برگزاری کارگاه uptodate در تاریخ 97/6/4

کارگاه آشنایی با پایگاه uptodate جهت اساتید بیمارستان کوثر با شرکت 5 نفر از اساتید بیمارستان در تاریخ 97/6/4 برگزار شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

Abeloff`s Clinical Oncology

 

 موضوع COVID 19 در پایگاه pubmed د