فعال شدن مجدد سیستم جریمه دیرکرد نرم افزار جامع کتابخانه ( 1401/2/27)

به اطلاع مراجعان گرامی می رساند با توجه به برگزاری کلاس ها به صورت حضوری و کاهش همه گیری کوید19 ، سیستم جریمه دیرکرد نرم افزار جامع کتابخانه پس از دو سال مجددا از تاریخ 1401/2/27 فعال شده است. بنابراین از این پس در قبال تاخیر در عودت کتب امانی جریمه دیرکرد به صورت خودکار توسط سامانه محاسبه خواهد شد.

 

انتصاب مدیر اطلاع‏ رسانی و توسعه شبکه پژوهش دانشگاه ( 1401/2/27)

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان؛ دکتر کامران قدس، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان طی حکمی دکتر مجید اسلامی عضو هیات علمی گروه باکتری شناسی و ویروس شناسی را به عنوان "مدیر اطلاع‏ رسانی و توسعه شبکه پژوهش" منصوب نمود.

 

سی و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران( 1401/2/10)

مصلی میزبان نمایشگاه کتاب از تاریخ ۲۱ اردیبهشت لغایت ۳۱ اردیبهشت است

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با توجه به محدودیت‌های ناشی از شیوع بیماری کرونا به دو شکل فیزیکی در محل مصلی تهران و مجازی در سایت نمایشگاه به نشانی ketab.ir طبق زمان‌بندی مشخص شده در سایت ثبت‌نام از تاریخ ۲۱ اردیبهشت لغایت ۳۱ اردیبهشت برگزار می‌شود.

 

 

 

 

 

ایجاد لینک دستورالعمل های کشوری وزارت بهداشت در صفحه کتابخانه کوثر( 1401/1/23)

گایدلاین های(دستورالعمل ها) بالینی مجموعه ای نظام مند از آخرین و معتبرترین شواهد علمی هستند که شیوه های برخورد بالینی با یک بیمار را بطور طبقه بندی شده با در نظر گرفتن اولویت ها،‌ اثربخشی و هزینه اثربخشی بیان می کنند. با توجه به اهمیت دستورالعمل های کشوری ، لینک مرتبط با این موضوع در صفحه کتابخانه کوثر در وبسایت بیمارستان توسط خانم کاشیان مسئول کتابخانه  ایجاد و متن کامل تعدادی از دستورالعمل های مهم در آن گنجانده شده است.جهت مشاهده اینجا را کلیک کنید.

 

 

به روز رسانی بخش منابع الکترونیک وبسایت کتابخانه کوثر( 1401/1/17)

با توجه به اهمیت شناسایی و انتخاب مجله علمی مناسب برای نشر مقاله  ناشرین مهمی و برخی مراکز و موسسات اقدام به ارائه سرویس هایی برای شناسایی ، تحلیل و انتخاب مجله مناسب جهت چاپ مقاله نموده اند که با توجه به کاربری فراوان این دست از پایگاه ها توسط پژوهشگران ، در فیلد منابع الکترونیک در بخش فهرست موضوعی، لوگوی وبسایت های مرتبط با این حوزه همراه با لینک به صفحه خانگی هر وبسایت درج گردیده است.

 

 

روز جهانی کتاب کودک( 1401/1/14)

روز جهانی کتاب کودک ۲ آوریل (برابر با ۱۳ فروردین) به افتخار زادروز هانس کریستین اندرسن(به دانمارکیHans Christian Andersen) نویسنده داستان‌های کودکان نامگذاری شده‌است.روز جهانی کتاب کودک از سال ۱۳۴۹ در ایران نیز به رسمیت شناخته شده‌است و وزارت آموزش و پرورش در سال ۱۳۵۰ روز ۱۳ فروردین هر سال را روز جهانی کتاب کودک در ایران اعلام کرد.

 

 

 

 

 

 

فرا رسیدن ماه میهمانی خدا مبارک ( 1401/1/14)

 

یازدهمین شماره از خبرنامه الکترونیکی کتابخانه مرکز کوثر منتشر شد( 1401/1/8)

انتشار خبرنامه الکترونیکی و فصلی کتابخانه مرکز آموزشی پژوهشی درمانی کوثر به یازدهمین شماره خود رسید.این شماره مربوط به زمستان 1400 می باشد که در پایان این فصل منتشر شده است. هدف از تدوین و نشر این خبرنامه، اطلاع رسانی مطالب و اطلاعات مفید مرتبط با حوزه اطلاع رسانی پزشکی می باشد .جهت مشاهده و دانلود محتوا به بخش خبرنامه الکترونیکی صفحه کتابخانه در سایت بیمارستان کوثر مراجعه نمایید.

 

 

 

 

 

 

 

سال نو مبارک ( 1401/1/8)

 


عملکرد کتابخانه در سال 1400  (1400/12/23)

 گزارش عملکرد کتابخانه مرکز کوثر در سال 1400 به همت کارشناس و مسئول کتابخانه تهیه و تدوین گردید.

جهت مشاهده گزارش به صفحه گزارش عمکرد 1400 مراجعه نمایید.

 

 

 

میلاد منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) تبریک و تهنیت باد (1400/12/26)

 

اخبار uptodate  در یک نگاه  ، PCUS    (1400/12/21)

این محتوا در مورد آخرین تغییرات در عملکرد بالینی PCUS  است  که توسط خانم کاشیان کارشناس و مسئول کتابخانه کوثر از پایگاه مبتنی بر شواهد UpToDate گردآوری شده است.

جهت مشاهده و مطالعه محتوا  اینجا را کلیک کنید.

 

 

دومین جلسه سالیانه کتابداران دانشگاه   ( 1400/12/19)

دومین جلسه سالیانه کتابداران دانشگاه در تاریخ چهارشنبه 18 اسفند ماه سال جاری با شرکت همه کتابداران به صورت وبینار برگزار گردید. در این جلسه آقای دکتر ولی زاده ریاست کتابخانه مرکزی،خانم دکتر مومنی مدیر تامین منابع الکترونیک و خانم موذن مدیر داخلی کتابخانه مرکزی در مورد نحوه تهیه مستندات برنامه پایش عملیاتی و تکمیل گزارش عملکرد سالیانه کتابخانه به ارائه توضیحات لازم پرداختند.

 

 

 

تصویب استانداردهای کتابخانه های بیمارستانی ( 1400/12/17)

استانداردهای کتابخانه های بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی سمنان در جلسه شورای تخصص پژوهشی و فناوری دانشگاه در تاریخ 16 اسفند تصویب گردید.

 

 

 

 

 

 

دسترسی به پایگاه اطلاعاتی بالینی UpToDate برقرار شد ( 1400/12/17)

دسترسی به پایگاه اطلاعاتی بالینی UpToDate  برقرار شده است. کاربران محترم دانشگاه علوم پزشکی سمنان می توانند در شبکه محلی و وایرلس دانشگاه و نیز از خارج شبکه با اتصال بهVPN   دانشگاه به این پایگاه اطلاعاتی بالینی دسترسی داشته باشند

با مراجعه به صفحه منابع الکترونیک وبسایت کتابخانه مرکز کوثر و کلیک بر لوگوی UptoDate به این منبع مبتنی بر شواهد دسترسی خواهید داشت.

 

 

کارگاه مجازی  "آشنایی باشیوه‌های مشابهت‌یابی و بررسی سرقت علمی (plagiarism) مقالات" ( 1400/12/15)

مدیریت اطلاع‌رسانی پزشکی و منابع علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در نظر دارد با همکاری اداره انتشارات و علم‌سنجی دانشگاه علوم پزشکی تهران کارگاه مجازی یک روزه کشوری تحت عنوان "آشنایی باشیوه‌های مشابهت‌یابی و بررسی سرقت علمی (plagiarism) مقالات"روز چهارشنبه تاریخ1400/12/18ساعت 10الی13 با تدریس جناب آقای دکتر پیام کبیری برگزار نماید.

لینک ثبت نام کارگاه:https://workshop.tums.ac.ir 

  لینک شرکت در کارگاه:  https://www.skyroom..online/ch/kumsresearch/mim

جهت مشاهده پوستر و اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید

 

اعیاد شعبانیه مبارک ( 1400/12/15)

 

پلتفرم جدید پایگاه وب آف ساینس ( 1400/12/14)

پلت فرم جدید پایگاه  "Wbe of Science" به طور کامل جایگزین پلت فرم قبلی این وبسایت گردید.

 

 

 

کارگاه آشنایی با خدمات کتابخانه مرکزی و تمدید آنلاین منابع ( 1400/12/1)

کارگاه آشنایی با خدمات کتابخانه مرکزی و تمدید آنلاین منابع در تاریخ 5 اسفند ماه سال جاری ساعت 10 صبح به صورت وبینار و با تدریس سرکارخانم موذن برگزار می گردد.

لینک ورود به کارگاه

 

ششمین جلسه بررسی استانداردهای کتابخانه های بیمارستانی  ( 1400/11/18)

ششمین جلسه بررسی استانداردهای کتابخانه های بیمارستانی در تاریخ یکشنبه 17 بهمن ماه سال جاری با حضور خانم دکتر مومنی مدیر تامین منابع الکترونیک، خانم موذن مدیر داخلی کتابخانه مرکزی، خانم کاشیان مسئول کتابخانه بیمارستان کوثر و خانم اکبری کتابدار کتابخانه مرکزی از ساعت 8:30 الی 12 در اتاق ریاست کتابخانه مرکزی برگزار شد.

در این جلسه فرمت اولیه استانداردهای کتابخانه های بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی سمنان که توسط خانم کاشیان تدوین گردیده بود مورد بازنگری و ویرایش قرار گرفت و مقرر شد پس از اعمال اصلاحات، ویرایش نهایی جهت ریاست کتابخانه مرکزی و معاونین پزوهشی بیمارستان ها ارسال گردد.

پرجستجوترین کلمات گوگل در سال ۲۰۲۱ مشخص شدند ( 1400/11/14)

با شروع سال جدید میلادی ، گوگل فهرستی از پرجست‌وجوترین کلمات سال۲۰۲۱ را در دسته‌بندی‌ های مختلف منتشر کرده که در این بین، عناوینی همچون سریال بازی مرکب، دستکش‌های برنی سندرز و نحوه پوشیدن شلوار جین چسبان به‌چشم می‌خورند.

 جستجوهای انجام شده در گوگل به چند دسته تقسیم می شوند از جمله جستجوی عمومی ، اخبار ، بازیگران ، فیلم ها و بازی ها و علم ؛ جهت مشاهده اینجا را کلیک کنید.

 

ثبت موضوع " طب ایرانی"  (Persian Medicine) در سرعنوان‌های موضوعی پزشکی (MeSH)  ( 1400/11/10)

دکتر آرمان زرگران، مشاور امور بین الملل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت از ورود و ثبت موضوع " طب ایرانی"  (Persian Medicine) در سرعنوان‌های موضوعی پزشکی (MeSH) به عنوان یک دستاورد مهم بین المللی در تثبیت جهانی این موضوع  خبر داد.

ایشان افزود: دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت از دو سال قبل تلاش خود برای افزودن طب ایرانی به سر عنوان‌های موضوعی پزشکی را آغاز و مکاتبات لازم توسط پژوهشگران این حوزه را هدایت و انجام داد و ارسال مستندات لازم را آغاز و پیگیری نمود که سرانجام این فرایند به وارد شدن عبارت طب ایرانی در این درختواره دانش پزشکی در سال ۲۰۲۲ منجر شد. 
 
 
 
 
 
 
 

پنجمین جلسه بررسی استانداردهای کتابخانه های بیمارستانی  ( 1400/11/4)

پنجمین جلسه بررسی استانداردهای کتابخانه های بیمارستانی در تاریخ یکشنبه 3 بهمن ماه سال جاری با حضور  آقای دکتر ولیزاده ریاست کتابخانه مرکزی، خانم دکتر مومنی مدیر تامین منابع الکترونیک، خانم موذن مدیر داخلی کتابخانه مرکزی، خانم کاشیان مسئول کتابخانه بیمارستان کوثر و خانم عضدی مسئول کتابخانه بیمارستان امیرالمومنین از ساعت 8:30 الی 12 در اتاق ریاست کتابخانه مرکزی برگزار شد.

در این جلسه شاخص های مربوط به برنامه ریزی راهبردی از جمله چشم انداز ، برنامه عملیاتی و نظارت و ارزیابی مورد بحث و تبادل نظر و ویرایش قرار گرفت .

 

فراخوان بیستمین جشنواره ملی پایان نامه سال و بیست و نهمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی ( 1400/11/2)

جهت مشاهده پوستر پایان نامه و اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید

جهت مشاهده پوستر کتاب و اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید

 

نسخه جدید پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی(SID)  ( 1400/10/30)

نسخه جدید پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی(SID) از هفتم دی ماه سالجاری توسط وزیر علوم، تحقیقات و فناوری  رونمایی شد. گفتنی است از طریق این پایگاه می توان به بانک نشریات فارسی، همایش های فارسی، طرح های پژوهشی فارسی، بانک مراکز علمی تخصصی ایران و ... دسترسی داشت. هم‌اکنون نسخه جدید SID با آدرس http://new.sid.ir/fa در دسترس کاربران قرار دارد.

از طریق این پایگاه می توان در میان پانصد هزار مقاله / 2200 نشریه/ 3000 همایش/ 5000 طرح و  پانصد هزار نویسنده  داخل کشور جستجو کرد.

 

 

یارانه اعتباری (بن کتاب) ویژه دانشجویان و اعضای هیئت علمی ( 1400/10/28)

دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از تاریخ 3 تا 10 بهمن به صورت مجازی برگزار می شود و خرید کتاب از ناشران به صورت غیرحضوری و از طریق سامانه فروش  صورت می­ گیرد. این نمایشگاه مجازی دوم بهمن ماه 1400 با حضور جمعی از مسئولان فرهنگی کشور افتتاح  می‌شود و علاقه‌مندان از سوم تا دهم بهمن‌ماه به صورت 24 ساعته می‌توانند با مراجعه به سامانه https://www.ketab.ir  کتاب‌های مورد نظر خود را خریداری کنند.

امسال از ۲۹ دی ماه سایت برای دیدن کتاب ها باز می شود و مخاطب فرصت کافی برای مرور و انتخاب کتاب دارد. 

سقف یارانه اعتباری خرید کتاب برای دانشجویان وطلاب  250 هزار تومان است که از این مقدار 60 درصد، معادل 150هزار تومان، آورده دانشجویان وطلاب است و 40درصد،معادل 100 هزار تومان سهم معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی با مشارکت بانک صادرات ایران است.

سقف یارانه اعتباری خرید کتاب برای اعضای هیئت علمی 500 هزار تومان است که از این مقدار 50 درصد، معادل 250هزار تومان، آورده عضو هیئت علمی است و 50درصد،معادل 250 هزار تومان سهم معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت بانک صادرات ایران است.

اعتبار یارانه سهم خریدار در هنگام خرید کتاب در سامانه فروش(https://book.icfi.ir ) محاسبه و از صورتحساب خرید کسر می­ گردد.

یارانۀ خرید کتاب (بن کتاب) به صورت «اعتبار خرید» به کد ملی متقاضیان اختصاص می یابد، لذا برای ثبت نام نیاز به واریز وجه نیست.

با توجه به محدودیت بودجۀ اختصاص یافته و سقف اعتباری تعیین شده برای هر استان، اولویت ثبت نام با متقاضیانی است که زودتر اقدام نموده اند. بدیهی است پس از تکمیل ظرفیت و اعتباراستان، امکان ثبت نام متقاضیان جدید نخواهد بود.

فیلم آموزشی نحوه ثبت نام و دریافت یارانه خرید کتاب(کلیک کنید)

هر کد ملی تنها یکبار مجاز به دریافت یارانۀ خرید کتاب (بن کتاب) می باشد.

هنگام ثبت ­نام، شماره تلفن ­همراه باید فعال، در دسترس و «در اختیار» شخص ثبت نام کننده (کد ملی خریدار) باشد.

شماره تلفن همراه ثبت نام کننده الزاما بایستی متعلق به کد ملی درج شده باشد.

سامانه ثبت نام بن کتاب:https://bon.tibf.ir 

 

کارگاه آشنایی با پایگاه Science Direct و دسترسی به متن کامل مقالات ( 1400/10/26)

کارگاه "آشنایی با پایگاه Science Direct و دسترسی به متن کامل مقالات" در تاریخ 30 دی ماه سال جاری ساعت 10 صبح به صورت وبینار و با تدریس سرکارخانم صالحی نژاد برگزار می گردد.

لینک ورود به کارگاه

 

هفتمین همایش سالیانه دانشگاه علوم پزشکی سمنان( 1400/10/22)

هدف از برگزاری هفتمین همایش پژوهشی سالیانه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان که با نگاه خاص به پرستاری مراقبت های ویژه مبتنی بر شواهد می باشد؛ ایجاد بستری برای تبادل آخرین یافته های علمی و پژوهشی، و ارتقا سطح علمی دانشگاه به واسطه تبادل تجربیات و همچنین ایجاد زمینه ای برای شناخت مسائل و مشکلات در حیطه مراقبت های پرستاری و پزشکی مبتنی بر شواهد  و البته طرح راهکار هایی برای حل معضلات موجود و مشکلات نوظهور با توجه به  مواردی مثل پاندمی کرونا می باشد. این همایش ملی به صورت رسمی، مجازی برگزار خواهد شد، پژوهشگران مقالات خود را در حیطه محورهای ارائه شده، در این همایش بصورت مجازی و برخط ارائه می نمایند و از حداکثر امتیازات علمی و بازآموزی بهره مند می گردند.

 وبسایت همایش:arcsem.ir

 

کارگاه آموزشی منابع الکترونیکی ناشر الزویر ( 1400/10/20)

معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با حضور نماینده رسمی ناشر الزویر برگزار می کند

���� چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰

⏰ ساعت ۱۲ الی ۱۴:۳۰

لینک ثبت‌نام و دریافت گواهی:

https://research.zaums.ac.ir/41590.page

 لینک شرکت:

http://webc.zaums.ac.ir/rsh

 

برگزاری کارگاه انتخاب مجله مناسب جهت چاپ مقاله ( 1400/10/20)

کارگاه انتخاب مجله مناسب جهت چاپ مقاله در تاریخ 22 دی ماه سال جاری ساعت 10 صبح به صورت وبینار و با تدریس آقای دکتر ولی زاده ریاست کتابخانه مرکزی و سرکارخانم دکتر مومنی برگزار می گردد. 

لینک ورود به کارگاه

 

 

 

 

 

مجلات ایرانی نمایه شده در        ( 1400/10/15)

جهت اطلاع از مجلات ایرانی نمایه شده در پایگاه استنادی Scopus روی تصویر مقابل کلیک کنید.

 

 

 

 

 

جلسه شورای سیاستگذاری کتابخانه های دانشگاه  ( 1400/10/13)

اولین جلسه شورای سیاستگذاری کتابخانه های دانشگاه و چهارمین جلسه بررسی استانداردهای کتابخانه های بیمارستانی در تاریخ یکشنبه 12 دی ماه سال جاری با حضور آقای دکتر میرمحمدخانی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه، آقای دکتر باقری مدیر اطلاع رسانی و شبکه پژوهش دانشگاه، آقای دکتر ولیزاده ریاست کتابخانه مرکزی، خانم دکتر مومنی مدیر تامین منابع الکترونیک، خانم موذن مدیر داخلی کتابخانه مرکزی، خانم کاشیان مسئول کتابخانه بیمارستان کوثر، خانم عضدی  مسئول کتابخانه بیمارستان امیرالمومنین و خانم اکبری کتابدار کتابخانه مرکزی از ساعت 8 الی 12 در سالن جلسات معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای جلسه دکتر میرمحمدخانی از تلاش همکاران کتابخانه مرکزی در کسب امتیاز عالی در ارزیابی اعتبار بخشی دوره پزشکی عمومی تشکر کردند. سپس دکتر ولیزاده و دکتر مومنی اقداماتی که تا کنون در راستای پیاده سازی استانداردهای کتابخانه های بیمارستانی در جلسات قبلی انجام شده بود را بیان نمودند. دکتر میرمحمدخانی ضمن تشکر از تلاش های خانم ها کاشیان و عضدی ، مسائل و مشکلات موجود در کتابخانه های بیمارستانی را که توسط کتابداران بالینی مطرح شد مورد بررسی قرار دادند.

پس از آن شاخص های مربوط به برنامه ریزی راهبردی استانداردهای کتابخانه های بیمارستانی مورد بحث و تبادل نظر و ویرایش قرار گرفت .

 

گزارش عملکرد کتابخانه 1400 ( 1400/10/7)

گزارش عملکرد کتابخانه در 9 ماهه اول سال جاری تهیه و تدوین گردید. محتوای گزارش را می توانید در بخش گزارش عملکرد سایت کتابخانه مشاهده نمایید.

 

 

تازه های کتاب به روز رسانی شد( 1400/10/6)

در سال جاری 7 عنوان کتاب جهت کتابخانه خریداری گردیده است که جهت اطلاع از عناوین آن به بخش تازه های کتاب سایت کتابخانه مراجعه نمایید.

 

 

 

دهمین شماره از خبرنامه الکترونیکی کتابخانه مرکز کوثر منتشر شد( 1400/9/30)

انتشار خبرنامه الکترونیکی و فصلی کتابخانه مرکز آموزشی پژوهشی درمانی کوثر به دهمین شماره خود رسید.این شماره مربوط به پاییز 1400 می باشد که در پایان این فصل منتشر شده است. هدف از تدوین و نشر این خبرنامه، اطلاع رسانی مطالب و اطلاعات مفید مرتبط با حوزه اطلاع رسانی پزشکی می باشد .جهت مشاهده و دانلود محتوا به بخش خبرنامه الکترونیکی صفحه کتابخانه در سایت بیمارستان کوثر مراجعه نمایید.

 

 

 

سومین جلسه بررسی استانداردهای کتابخانه های بیمارستانی(1400/9/21)

سومین جلسه بررسی استانداردهای کتابخانه های بیمارستانی در روز یکشنبه 21 آذر 1400 از ساعت 8 الی 11:15 در اتاق ریاست کتابخانه مرکزی برگزار شد در این جلسه که دکتر ولی زاده( ریاست کتابخانه مرکزی)، دکتر مومنی (مدیر تامین منابع الکترونیک)، خانم کاشیان (مسئول کتابخانه بیمارستان کوثر)، خانم عضدی (مسئول کتابخانه بیمارستان امیرالمومنین) و خانم موذن (مدیر داخلی کتابخانه مرکزی ) حضور داشتند خط مشی ها و فرایندهای تهیه شده توسط مسئولین کتابخانه های بیمارستانی مورد بررسی دقیق  و بحث و تبادل نظر کارشناسی قرار گرفت و موارد نیازمند اصلاح و ویرایش مشخص گردید. در خصوص چگونگی تهیه برنامه راهبردی و سرفصل های آن نکات مهم بیان و مقرر شد کتابداران محترم بیمارستان ها، نسبت به تدوین برنامه راهبردی منطبق با استانداردهای کتابخانه های بیمارستانی جهت طرح در جلسه آینده اقدام نمایند.

 

 

 

هفته پژوهش و فناوری سال 1400 در تاریخ 20 تا 26 آذر ماه با شعار "پژوهش و فناوری؛ پشتیبان تولید" برگزار می‌شود.(1400/9/20)

به گزارش روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و طبق اعلام معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، هفته پژوهش و فناوری با شعار  "پژوهش و فناوری؛ پشتیبان تولید" درسال جاری در تاریخ 20 تا 26 آذر ماه برگزار خواهد شد.

عناوین و برنامه‌های روزهای هفته پژوهش و فناوری سال 1400 به این شرح است:

شنبه 20 آذر ماه 1400 :  پژوهش و فناوری مدرسه و دانشگاه _ زنگ پژوهش و تقدیر از دانش آموزان برتر

یکشنبه 21 آذر ماه پژوهش و فناوری، پشتیبانی از تولید _ برنامه دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری متناسب با عنوان روز

دوشنبه 22 آذر ماه پژوهش و فناوری؛ مانع زدایی از تولید _ برنامه دستگاه‌های اجرایی متناسب با عنوان روز

سه شنبه 23 آذرماه: پژوهش و فناوری؛ علوم انسانی و علوم پایه _ توسعه علمی و مشارکت در پاسخگویی به نیازهای جامعه

چهارشنبه 24 آذر ماه: پژوهش و فناوری و اثربخشی اجتماعی – افتتاح بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن‌بازار

پنج شنبه 25 آذر ماه : بزرگداشت پژوهشگران و فناوران – جشنواره تقدیر از پژوهشگران و فناوران برتر

 

 

16 آذر روز دانشجو گرامی باد (1400/9/16)

وبینارهای دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در هفته ملی پژوهش و فناوری(1400/9/14)

به اطلاع می‌رساند دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در نظر دارد به مناسبت هفته ملی پژوهش و فناوری، وبینارهای خود را تحت عناوین زیر در روزهای تعیین شده و از ساعت ۱۷ الی ۱۹ برگزار نماید.

یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰
���� تشابه و تمایز پروپوزال طرح‌های تحقیقاتی و طرح‌های فناورانه

دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰
���� آشنایی با سامانه‌های نظام نوین اطلاعات پژوهش‌های پزشکی ایران (نوپا)

سه‌شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰
���� چگونه در نوشتن مستندات علمی موفق‌تر باشیم؟

چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
���� راهکارهای جذب گرنت از نیماد و منابع بین المللی – ارائه تجارب موفق

علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت‌نام و اطلاعات بیشتر از طریق لینک زیر اقدام نمایند.

https://mim.bums.ac.ir/R-6QXm8uc

 

قابل توجه کاربران محترم کتابخانه (1400/9/8)

راهنماها و محتواهای آموزشی موجود در سایت کتابخانه بیمارستان کوثر شامل  سامانه های نوپا، پروفایل های پژوهشی ، پایگاه های اطلاعاتی،  شناسایی مجلات، آموزش های کاربردی و استفاده از کتابخانه می باشد که به صورت  فایل pdf  جهت دسترسی کاربران ارائه شده است. برای مشاهده صفحه اینجا را کلیک کنید.

 

 

دسترسی به سامانه مشابهت یاب امکانپذیر شد(1400/9/7)

به اطلاع اعضای محترم هیات علمی می رساند، دسترسی به سامانه مشابهت یاب برقرار شده است . اعضای محترم هیات علمی می توانند با اکانت سامانه علم سنجی هیات علمی ، وارد سامانه شده و نسبت به انجام مشابهت یابی مقاله مورد نظر اقدام نمایند.

https://ppc.research.ac.ir

 

فهرست عناوین کتب مرجع به روز رسانی شد (1400/8/29)

فهرست عناوین کتب مرجع پزشکی کتابخانه به روز رسانی گردید. این فهرست شامل عناوین کتب مرجع پزشکی فارسی و لاتین  موجود در کتابخانه مرکز کوثر بوده که نشان دهنده وجود نسخه چاپی و الکترونیک ( PDF)  و زمان انتشار آخرین ویرایش کتاب نیز می باشد. به تناسب توالی انتشار ویرایش جدید کتب و نیز تهیه آن توسط کتابخانه ، این فهرست به روز رسانی می گردد.جهت مشاهده فهرست به بخش کتب مرجع پزشکی سایت کتابخانه مراجعه کنید.

 

 

 

مراسم گرامیداشت هفته کتاب دانشگاه برگزار شد (1400/8/27)

مراسم گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی و تجلیل از کتابداران دانشگاه علوم پزشکی سمنان در روز چهارشنبه ۲۶ آبان ماه با حضور ریاست، معاونت آموزشی و معاونت پژوهشی دانشکده پیراپزشکی، ریاست کتابخانه مرکزی و کتابداران دانشگاه از ساعت ۱۱ الی ۱۳ در محل کتابخانه دانشکده پیراپزشکی برگزار شد.

 

 

گرامی داشت بیست و نهمین دوره هفته کتاب ایران 1400   (1400/8/23)

«جای خالی را با کتاب خوب پر کنیم» 

اسامی روزهای هفته کتاب به این ترتیب نامگذاری شده است: دوشنبه (۲۴ آبان‌ماه) که در تقویم روز «کتاب و کتاب‌خوانی» است با همان نام خواهد بود. سه‌شنبه (۲۵ آبان‌ماه) «کتاب خوب، یار همیشه همراه»، چهارشنبه (۲۶ آبان‌ماه) «کتاب، زبان فارسی و شعر و ادبیات داستانی»، روز پنج‌شنبه (۲۷ آبان‌ماه) «کتاب، رسانه، هم‌افزایی و تعاملات»، روز جمعه (۲۸ آبان‌ماه) «کتاب، خانواده، سبک زندگی ایرانی-اسلامی»، شنبه (۲۹ آبان‌ماه) «ناشران، کتاب‌فروشان و ارکان صنعت نشر»، یکشنبه (۳۰ آبان‌ماه) «کتاب، مادران شهدا و زنان در دفاع مقدس»، و دوشنبه (یکم آذرماه) «کتاب، کودک و نوجوان، آینده نسل مجازی».

 

 

 

 

 

 

دومین جلسه بررسی استانداردهای کتابخانه های بیمارستانی  برگزار شد.(1400/8/19)

دومین جلسه بررسی استانداردهای کتابخانه های بیمارستانی در روز سه شنبه 18 آبان 1400 از ساعت 10 الی 12:40 در اتاق ریاست کتابخانه مرکزی برگزار شد در این جلسه که دکتر ولی زاده( ریاست کتابخانه مرکزی)، دکتر مومنی (مدیر تامین منابع الکترونیک)، خانم کاشیان (مسئول کتابخانه بیمارستان کوثر)، خانم عضدی (مسئول کتابخانه بیمارستان امیرالمومنین) و خانم اکبری (کتابدار کتابخانه مرکزی ) حضور داشتند در خصوص شاخص های معیار "رسالت و سازمان" و نیز چک لیست درج شده در استانداردهای کتابخانه های بیمارستانی بحث و تبادل نظر و تصمیمات لازم اتخاذ شد.مقرر شد کتابداران محترم بیمارستان ها، چک لیست را بررسی و نقاط ضعف و محدودیت های موجود را بر اساس موارد مندرج در چک لیست مقایسه و ثبت و شاخص های معیار "برنامه ریزی راهبردی" را جهت طرح در جلسه آینده آماده نمایند.

 

کتاب های رفرنس دستیاری جراحی خریداری شد  (1400/8/19)

با پیگیری مسئول کتابخانه کوثر و همکاری معاونت محترم تحقیقات و فناوری  ،کتاب های رفرنس دستیاری جراحی جهت کتابخانه تهیه گردید.امور مربوط به فهرست نویسی و آماده سازی کتب انجام و بلافاصله جهت استفاده اساتید و دستیاران گروه جراحی در بخش مرجع کتابخانه و پاویون دستیاران قابل استفاده می باشند.عناوین کتب به شرح ذیل می باشد:

Schwartz's Principles of Surgery ( 2019)

Sabiston Textbook of Surgery: The Biological Basis …(2021)

( 2019) Maingot's Abdominal Operations

Zollinger's Atlas of Surgical Operations 10th ed (2016)

اصول جراحی شوارتز 2019 ترجمه هادی احمدی آملی

سری کتب گنجینه برتر جراحی 1399

 

 

 

آمار طرح های پژوهشی و پایان نامه های دانشگاه علوم پزشکی سمنان تا نیمه آبان  1400  (1400/8/15)

تعداد پایان نامه ها و طرح های تحقیقاتی مصوب دانشگاه علوم پزشکی سمنان به 2639 مورد تا نیمه آبان سال جاری رسیده است .داده های سامانه جامع طرح‌های تحقیقاتی علوم پزشکی کشور به آدرس https://rpis.research.ac.ir/ توسط سامانه های پژوهشی دانشگاه‌های مربوطه مهیا می‌شود.اطلاعات سامانه سحرگاه هر روز بروزرسانی می‌شود. بدین‌ترتیب اطلاعات مندرج در سامانه حداکثر 24 ساعت با اصل اطلاعات مربوطه در سامانه‌های دانشگاهی فاصله دارد. 

 

 

 

سامانه ارزیابی کتابداران و کتابخانه های علوم پزشکی کشور (1400/8/1)

سامانه ارزیابی کتابخانه ها و کتابداران دانشگاههای علوم پزشکی کشور از ماموریت های محوله مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به کلان منطقه 2 آمایشی با محوریت دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، طراحی و در مورخه 1400/07/28 رونمایی و جهت عملیاتی شدن به تمامی دانشگاههای علوم پزشکی کشور ابلاغ شد.

سامانه از طریق آدرس اینترنتی   http://libval.research.ac.ir  در دسترس کاربران می باشد.

 

 

 

میلاد با سعادت پیامبر اکرم حضرت محمد (ص) و امام صادق (ع) تبریک و تهنیت باد (1400/8/1)


 

اهدای 80 نسخه کتاب توسط دانشجویان پزشکی(1400/7/26)

دو نفر از دانشجویان پزشکی تعداد 80 نسخه کتاب در حوزه آزمون ها و سوالات پزشکی به کتابخانه مرکز کوثر اهدا نمودند. بازه زمانی نشر این کتب 5 سال اخیر می باشد.ضمن تشکر از این دو دانشجوی گرامی برای ایشان آرزوی موفقیت و کامیابی مسئلت داریم.

 

 

 

 

اختلال موقت در دسترسی به پایگاه اطلاعاتی   (1400/7/22)

قابل توجه اعضای هیأت علمی، دانشجویان و پژوهشگران

دسترسی به پایگاه اطلاعاتی UpToDate به طور موقت دچار اختلال می باشد. به محض برطرف شدن اختلال ، اطلاع رسانی صورت می پذیرد.

 با توجه به مشکلات مطرح شده از سوی کاربران برای استفاده بهینه از این پایگاه بهتر است از مرورگر فایرفاکس استفاده نمایید و هنگام بروز اختلال در دسترسی به اطلاعات این پایگاه از قسمت تنظیمات مرورگر History و Cookies and site data را پاک نمائید. 

 

 

سامانه جعبه ابزار پژوهش به سفارش مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت راه‌اندازی شد. (1400/7/20)

سامانه جعبه ابزار پژوهش (Research Toolbox) با پشتیبانی و سفارش مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و با همت حوزه معاونت تحقیقات و فناروی دانشگاه علوم پزشکی مازندران راه‌اندازی گردید.
 
 
در حال حاضر این سامانه دارای ۱۷۸ محتوای آموزش پژوهش در ۱۴ حیطه موضوعی از جمله انتخاب عنوان، روش­‌های جستجو و مرور متون، انواع مطالعات، جمع­‌آوری داده­‌های پژوهشی، نرم‌‌‌‌افزار‌های تحلیل پژوهش و ... است.

 

اولین جلسه بررسی استانداردهای کتابخانه های بیمارستانی  برگزار شد.(1400/7/13)

 
با توجه به نقش مهم و حیاتی کتابخانه های بیمارستانی در حمایت از فعالیت های درمانی، آموزشی و پژوهشی بیمارستان ها و نیز ارائه خدمات سواد اطلاعاتی پزشکان، پیراپزشکان، پرستاران و بیماران، کتابچه "اﺳﺘﺎﻧﺪارد ﮐﺘﺎﺑﺨﺎﻧﻪﻫﺎی ﺑﯿﻤﺎرﺳﺘﺎﻧﯽ ایران" در انتهای سال 1399 توسط مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت منتشر شد.به همین منظور اولین جلسه بررسی استانداردهای کتابخانه های بیمارستانی و بررسی وضعیت موجود کتابخانه های بیمارستان های دانشگاه، در تاریخ یکشنبه 11 مهرماه از ساعت 8/30 با حضور آقای دکتر ولیزاده ریاست کتابخانه مرکزی، خانم دکتر مومنی مدیر منابع الکترونیک ، خانم موذن مدیر داخلی کتابخانه مرکزی، خانم کاشیان مسئول کتابخانه بیمارستان کوثر و خانم عضدی مسئول کتابخانه بیمارستان امیرالمومنین در محل کتابخانه مرکزی دانشگاه برگزار گردید. در این جلسه استانداردهای کتابخانه های بیمارستانی و چک لیست پایش عملیاتی مورد بررسی قرار گرفت.

 

 

نهمین شماره از خبرنامه الکترونیکی کتابخانه مرکز کوثر منتشر شد( 1400/6/30)

خبرنامه الکترونیکی و فصلی کتابخانه مرکز آموزشی پژوهشی درمانی کوثر به نهمین شماره خود رسید.این شماره مربوط به تابستان 1400 می باشد که در پایان این فصل منتشر شده است. هدف از تدوین و نشر این خبرنامه، اطلاع رسانی مطالب و اطلاعات مفید مرتبط با حوزه اطلاع رسانی پزشکی می باشد .جهت مشاهده و دانلود محتوا به بخش خبرنامه الکترونیکی صفحه کتابخانه در سایت بیمارستان کوثر مراجعه نمایید.

 

 

وبینار " اخلاق در انتشار آثار پژوهشی "  ( 1400/6/25)

به اطلاع می رساند کارگاه « اخلاق در پژوهش های انسانی» توسط جناب آقای دکتر احسان شمسی گوشکی دبیر محترم کمیته ملی اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی توسط دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در تاریخ 30شهریورماه ۱۳۹۹ از ساعت  15:30 الی17 برگزار می‌گردد. جهت مشاهده پوستر کارگاه اینجا را کلیک کنید.

 

شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام کریم اهل بیت تسلیت باد  ( 1400/6/23)

 

تبدیل PDF به Word با اکانت Google  راهنمای تصویری ( 1400/6/21)

راهنمای تصویری تبدیل فایل PDF به Word با استفاده از اکانت Google توسط خانم کاشیان مسئول کتابخانه کوثر تهیه شده است جهت مشاهده روی تصوی مقابل کلیک نمایید.

 

 

دسترسی رایگان به منابع اطلاعاتی موسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری (ISC)  ( 1400/6/15)

به اطلاع می رساند موسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری (ISC)، دسترسی به کتاب های الکترونیکی، مقالات علمی فارسی، انگلیسی و عربی و نیز مقالات نشریات و کنفرانس ها را در پایگاه های اطلاعات علمی خود تا پایان شهریور 1400 رایگان کرده است. بر این اساس کاربران می توانند از طریق وبگاه این مرکز به آدرس http://ricest.ac.ir مقالات علمی مورد نیاز خود را دانلود و مطالعه کنند.

 

 

 

 

اطلاع رسانی روند مقالات علمی و اخبار کرونا در پایگاه جهاد دانشگاهی ( 1400/6/14)

جهاد دانشگاهی از ابتدای شیوع ویروس کرونا در راستای اطلاع‌رسانی علمی به مخاطبان دانشگاهی، صفحه ای با عنوان اطلاع از آحرین مقالات علمی و اخبار کرونا "را در این پایگاه فعال نموده است و مخاطبان می‌توانند از طریق این صفحه‌ اطلاعاتی مانند نویسندگان مقالات علمی با موضوع کرونا و آخرین مقالات منتشرشده با این موضوع را مشاهده کنند. هم‌چنین روند سالانه‌ انتشار مقالات با این موضوع و روند روزانه‌ آن نیز قابل ملاحظه است. هم‌چنین این صفحه مطرح‌ترین نشریات علمی و پرکاربردترین کلیدواژه‌ها را در این حوزه موضوعی به مخاطبان معرفی کرده است.

منبع این اطلاعات پایگاه Pubmed  است.

 

 

 

 

به روز رسانی صفحه منابع الکترونیک وبسایت کتابخانه کوثر ( 1400/6/13)

با توجه به گسترش استفاده از شبکه های علمی و نیز اهمیت آن در سامانه علم سنجی جهت اعضای هیات علمی، در فیلد منابع الکترونیک در بخش فهرست موضوعی، لوگوی وبسایت های مرتبط با شبکه ها و پروفایل های علمی همراه با لینک به صفحه خانگی هر وبسایت درج گردیده است.

 

 

 

 

 

 

کتبی که به زودی می آیند  (1400/6/10

کتابخانه این مرکز عناوین کتاب های پزشکی پرکاربرد و رفرنس را که در چند روز و چند ماه آینده منتشر خواهند شد تحت عنوان coming soon تهیه و به کاربران اطلاع رسانی می کند. این اقدام کتابخانه در مطلع شدن به هنگام کاربران از زمان نشر کتب جدید و اقدام به پیش خرید آن بسیار موثر و مفید است.جهت مشاهده اطلاعات به بخش تازه های کتاب سایت کتابخانه کوثر مراجعه نمایید.

 

 

 

 

 

 

 

برگزاری کارگاه مجازی "آشنایی با عوامل مؤثر بر افزایش میزان استناد به مقالات علمی: با تاکید بر حوزه علوم پزشکی" ( 1400/6/8)

مدیریت اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز کارگاه مجازی آشنایی با عوامل مؤثر بر افزایش میزان استناد به مقالات علمی: با تاکید بر حوزه علوم پزشکی را در روز چهارشنبه ۱۰ شهریور ماه از ساعت ۱۰ الی ۱۲ ویژه اعضای هیئت علمی، دانشجویان، کتابداران و پژوهشگران برگزار می نماید.

جهت اطلاعات بیشتر روی تصویر مقابل کلیک کنید.

 

 

 

 

 

 

 

روز داروساز را گرامی می داریم( 1400/6/4)

 

لگوی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت رونمایی شد( 1400/6/2)

لگوی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با ترکیب عناصر مختلف و با الهام از مفاهیم اصلی این معاونت طراحی و در سی و یکم مرداد رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، سادگی طرح و سرعت انتقال پیام به کاربران از نکات حایز اهمیت در طراحی این لگو به‌شمار می‌رود. رنگ سبز لگوی معاونت نماد طراوت و سلامت است. تنه درخت نیز با اشاره به عبارت "معاونت" نشانگر هسته مرکزی رهبری، هدایت و یاری‌رسانی است. درخت دانش نشانه دانشگاه، دانش و فرهیختگی به عبارت "تحقیقات" مرتبط است . مفهوم "فناوری" نیز در مدارهای تکنولوژی به نمایش گذاشته شده است.

 

 

 

اخبار uptodate  در یک نگاه  ، نیمه اول آگوست2021   (1400/6/1)

این محتوا که توسط خانم کاشیان کارشناس و مسئول کتابخانه کوثر تهیه می گردد به ارائه جدیدترین اخبار پایگاه uptodate ارائه شده در بخش what s new  پرداخته تا اطلاع رسانی اخبار این پایگاه point of care و مبتنی بر شواهد، به هنگام صورت گرفته و اطلاعات جدید آن در کوتاه ترین زمان ممکن به اطلاع اساتید و پزشکان رسانده شود. 

جهت مشاهده و مطالعه اخبار اینجا را کلیک کنید.

 

 

 

روز پزشک را گرامی می داریم( 1400/6/1)

آنگاه که دردمندی سلامت خود را بازیابد آنگاه که دستی به نشان شکر به آسمان بلند شود ملائک تو را می ستایند.

یکم شهریور ماه سالروز ولادت بزرگ دانشمند و طبیب برجسته نامدار ایرانی جهان اسلام شیخ الرئیس ابوعلی سینا و روز پزشک بر تمامی طبیبان فرزانه و جامعه پزشکی تلاشگر ایران اسلامی خجسته باد.

 

 

 

وبینار انتخاب مجله مناسب برای انتشار مقاله ( 1400/5/31)

معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بم برگزار می کند..

زمان: دوشنبه اول شهریورماه ۱۴۰۰         ساعت: ۱۰ الی ۱۲

مدرس: جناب اقای دکتر پیام کبیری
رییس مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت

متقاضیان گرامی می توانند، حداکثر تا روز یکشنبه 31 مرداد ماه ۱۴۰۰ ، از طریق لینک زیر مراجعه فرمایید.

لینک ثبت نام: workshop.mubam.ac.ir
لینک شرکت در وبینار: http://vc.mubam.ac.ir/research

- لازم به ذکر است به منظور دریافت گواهی شرکت در کارگاه به صورت آن لاین، نیاز هست که حتما در سامانه کارگاه ها ثبت نام نمایید.

 

 

تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت باد ( 1400/5/26)

 

 

 

تالیف کتاب کتابداری بالینی توسط کتابداران د ع پ شهید بهشتی( 1400/5/20)

کتاب کتابداری بالینی تالیف مریم زرقانی، فاطمه بقالها و زهرا دین پژوه کتابداران بیمارستان امام حسین (ع) و بیمارستان شهید مدرس به بررسی مهارت‌ها و آموزش‌های لازم برای کتاب‌دار بالینی پرداخته است و دیدگاه روشنی از نیازهای آموزشی برای تربیت کتابداران بالینی را می‌تواند برای مدیران امور آموزشی فراهم کند. این کتاب در نوع خودش جزء اولین منابع به شکل کتاب در حوزه کتابداری بالینی است که بطور جامع و در بیانی روان مطالب مرتبط با این حرفه را مطرح کرده است. کتابداران علاقمند به بحث کتابداری بالینی با مطالعه‌ی این اثر می‌توانند به مهارت‌های لازم پی برده و قبل از حضور در محیط درمانی به کسب نیازهای حرفه‌ای بپردازند.

سال چاپ: 1400 

ناشر : جامعه نگر

 

 

 


فلش کارت انواع واکسن کوید ۱۹ 
( 1400/5/16)

فلش کارت انواع واکسن کوید ۱۹ که از وبسایت lapipette گرفته شده است را با کلیک بر روی تصویر مشاهده بفرمایید.

در LaPipette تصاویر و اینفوگرافیک های مربوط به علم را خواهید یافت که بیشتر آنها در مورد بیوتکنولوژی هستند.

 

 

 

 

قابل توجه اعضای محترم هیات علمی ، دانشجویان و پژوهشگران گرامی ( 1400/5/16)

دسترسی به مقالات Pubmed درمورد Coronavirus از طریق سایت LitCovid امکان پذیر است. در این وبسایت دسترسی به  مقالات به تفکیک موضوع و مکان جغرافیایی دسته بندی شده اند و جستجو در آن نتایج بهتری در پی دارد

طبق تاکید LitCovid اطلاعات تولید شده در این وب سایت برای تشخیص مستقیم یا تصمیم گیری پزشکی بدون بازبینی و نظارت توسط متخصص بالینی در نظر گرفته نشده و افراد نباید تنها بر اساس اطلاعات تولید شده در این وب سایت رفتارهای بهداشتی خود را تغییر دهند.

برای دسترسی به این سایت اینجا کلیک کنید.

 

به روز رسانی صفحه منابع الکترونیک سایت کتابخانه کوثر: اضافه شدن منابع و پایگاه های اطلاعاتی پزشکی بالینی ( 1400/5/12)

به اطلاع کاربران گرامی می رساند در فیلد منابع الکترونیک صفحه کتابخانه صفحه ای به نام منابع و پایگاه های اطلاعاتی پزشکی بالینی با محتوای لوگو و لینک های پایگاه هایی که به ارائه اطلاعات حوزه بالینی می پردازند ، اضافه شده است.با توجه به این که کتابخانه بیمارستانی، کتابخانه ای تخصصی است که به تهیه , معرفی و ارائه منابع مرتبط با عملکرد بالینی می پردازد , افزوده شدن این بخش جهت آگاهی کاربران از منابع پزشکی بالینی مفید می باشد. 

 

 

 

عید سعید ولایت حضرت علی بن ابیطالب مبارک و خجسته باد ( 1400/5/6)

 

 

تهیه کتب مفید در زمینه تشخیص افتراقی  ( 1400/5/6)

با توجه به اهمیت ارزیابی مشکلات بالینی ، تشخیص افتراقی و تصمیم گیری بالینی در رشته پزشکی و نیز نظر به کمبود کتب فارسی در این حوزه و عمدتا کاربری ترجمه دو کتاب علائم بالینی فریدمن و تشخیص افتراقی چرچیل توسط دانشجویان ، چهار عنوان کتاب مفید و مناسب، جدید و روزآمد جهت ارائه و معرفی به دانشجویان و دستیاران داخلی در قالب فایل PDF توسط خانم کاشیان کارشناس و مسئول کتابخانه این مرکز تهیه گردیده است.علاقمندان جهت دریافت کتب به کتابخانه مراجعه نمایند.

 

 

 

 

JCI شاخص جدید شرکت کلاریویت  ( 1400/5/4)

شرکت کلاریویت شاخص جدیدی ارائه داده به نام JCI یا journal citation indicator که میزان استنادات و مقالات نرمال شده مجلات را نشان می‌دهد. این شاخص برای همه نمایه‌نامه‌های هسته WoS ارائه می‌شود و ربطی به ایمپکت فاکتور یا JIF ندارد.
تاکید می‌شود ایمپکت فاکتور شاخصی است که تا به امروز تنها برای مجلات ایندکس شده در دو نمایه نامه ‏science citation index expanded و‏social science citation index ارائه می‌شود. در نسخه جدید JCR در سال ۲۰۲۱  که در ماه قبل منتشر شد داده‌های مربوط به شاخص جدید JCI نیز معرفی شده است.

اطلاعات بیشتر در لینک زیر:

https://clarivate.com/blog/introducing-the-journal-citation-indicator-a-new-field-normalized-measurement-of-journal-citation-impact/

 

کارگاه آشنایی با سامانه های نظام نوین اطلاعات پژوهش های پزشکی ایران (نوپا) ( 1400/4/26)

به اطلاع می رساند به منظور توانمند سازی اساتید و محققان دانشگاه، کارگاه آشنایی با سامانه های نظام نوین اطلاعات پژوهش های پزشکی ایران (نوپا) روز یکشنبه مورخ 27 تیر 1400 توسط دکتر پیام کبیری رییس مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت، برگزار خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

2021  جدیدترین مقادیر شاخص ضریب نفوذ یا Impact Factor   ( 1400/4/20)

 موسسۀ Clarivate Analytics صاحب امتیاز پایگاه معتبر WOS، ویرایش 2021 فهرست ضریب نفوذ یا Impact Factor جدید مجلات برای سال 2020 را منتشر کرد.بالاترین IF مربوط به مجله CA-Cancer journal for clinicians با ایمپکت فکتور   508.702  است که نسبت به سال گذشته (292.278) رشد بسیار زیادی داشته است.

 

 

 

 

 

تدوین راهنمای جدید و روزآمد PICO ابزاری مفید برای طرح سوالات بالینی   ( ( 1400/4/19

راهنمای جدید و روزآمد PICO توسط خانم کاشیان کارشناس و مسئول کتابخانه کوثر در تیرماه سال جاری تهیه و تدوین شده است . جهت مشاهده این راهنما به بخش راهنمای منابع تخصصی در فیلد راهنماهای آموزشی سایت کتابخانه کوثر مراجعه نمایید.

 

 

 

 

 

 

تدوین راهنمای جدید و روزآمد پایگاه uptodate ( ( 1400/4/16

راهنمای جدید و روزآمد پایگاه uptodate توسط خانم کاشیان کارشناس و مسئول کتابخانه کوثر در تیر ماه سال جاری تهیه و تدوین شده است .جهت مشاهده این راهنما به بخش راهنمای منابع تخصصی در فیلد راهنماهای آموزشی سایت کتابخانه کوثر مراجعه نمایید.

 

 

 

 

برقراری مجدد دسترسی به سامانه مشابهت یاب  ( 1400/4/8)

دسترسی مجدد به سامانه مشابهت یاب برقرار شد.

دسترسی اعضای محترم هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور به سامانه مشابهت یاب جهت بررسی سرقت علمی مقالات و متون انگلیسی به صورت رایگان از سال 1399فراهم گردیده است.شناسه ورود به این سامانه، کدملی فرد بوده و رمز عبور آن با رمز عبور سامانه علم‌سنجی مشترک است. چنانچه رمز عبور را در اختیار ندارید از طریق گزینه بازیابی کلمه عبور می‌توانید اقدام کنید.

 

 

 

تقدیر مدیریت بیمارستان جهت انتشار خبرنامه کتابخانه ( 1400/4/6)

مدیریت بیمارستان کوثر از تلاش سرکار خانم کاشیان کارشناس و مسئول کتابخانه در راستای تهیه و انتشار خبرنامه الکترونیکی  تقدیر و تشکر نمود.

 

 

وبینار آشنایی با موتورهای کاوش و قابلیت های آن ها ( 1400/3/30)

وبینار آشنایی با موتورهای کاوش و قابلیت های آن ها با تدریس سرکار خانم  خراسانی دانشجوی دکترا  علم اطلاعات و دانش شناسی پنجشنبه 3 تیر ماه 1400 ساعت 10 الی 12 برگزار می گردد.

لینک ثبت نام

لینک ورود به کارگاه

 

 

 

 

اولین جلسه کتابداران دانشگاه در سال 1400 (1400/3/30)

اولین جلسه کتابداران دانشگاه در سال 1400 در روز شنبه 28 خرداد ماه از ساعت 8/30 الی 10 صبح با حضور ریاست کتابخانه و کتابداران از نقاط مختلف استان به صورت وبینار برگزار شد. در این جلسه ضمن بررسی پایش برنامه عملیاتی، در خصوص لزوم تکمیل دقیق چک لیست های ارزشیابی وب سایت های کتابخانه ها و نحوه تهیه و ارسال مستندات نکاتی بیان شد. همچنین بر روزآمدسازی مداوم وب سایت کتابخانه ها تاکید و مقرر شد کتابداران محترم کارگاه های آموزشی برای مخاطبان دانشکده و بیمارستان محل کار خود را برنامه ریزی و تا پایان سال اجرا نمایند.

 

 

خبرنامه کتابخانه مرکز کوثر 2 ساله شد : انتشار هشتمین شماره از خبرنامه کتابخانه کوثر (1400/3/30)

 خبرنامه فصلی کتابخانه مرکز آموزشی پژوهشی درمانی کوثر به همت خانم کاشیان کارشناس و مسئول کتابخانه بیمارستان کوثر تهیه و تدوین می شود و تنها خبرنامه کتابخانه ای در سطح دانشگاه علوم پزشکی سمنان می باشد .هشتمین شماره مربوط به بهار 1400 می باشد که در پایان این فصل منتشر شده است. هدف از تدوین و نشر این خبرنامه، اطلاع رسانی مطالب و اطلاعات مفید مرتبط با حوزه اطلاع رسانی پزشکی می باشد .جهت مشاهده و دانلود محتوا به بخش خبرنامه الکترونیکی صفحه کتابخانه در سایت بیمارستان کوثر مراجعه نمایید.

 

 

 

 

عدم دسترسی موقت به سامانه مشابهت یاب ( 1400/3/20)

بدلیل ایجاد اختلال در سامانه مشابهت یاب، دسترسی به این سامانه تا اطلاع بعدی قطع می باشد.دسترسی اعضای محترم هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور به سامانه مشابهت یاب جهت بررسی سرقت علمی مقالات و متون انگلیسی به صورت رایگان از سال 1399فراهم گردیده است.

 

 

 

 

 

 

 1400/3/18 در پایگاه پابمد به روز رسانی شد clinical Queries 

صفحه  Clinical Queries در پایگاه PubMed برای همسویی با طرح جدید این پایگاه به روز شده است و اکنون یک طبقه بندی جدید برای جستجوهای COVID-19 را شامل می شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبینار آشنایی باپایگاه Scopus و جستجو در آن ( 1400/3/18)

 وبینار جستجو در پایگاه scopus با تدریس سرکار خانم  دکتر مومنی پنجشنبه 20 خرداد ساعت 10 الی 12 برگزار می گردد.

لینک ثبت نام

لینک ورود به کارگاه

 

 

 

 

 

 

 

 

بهارانه کتاب ۱۴۰۰  ( 1400/3/17)

تازه‌ترین طرح تخفیف فصلی خانه کتاب با عنوان «بهارانه کتاب ۱۴۰۰» از ۱۷ تا ۲۴ خرداد برگزار می‌شود. طرحی که هفدهمین دوره از پروسه‌ای است که طی آن معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ‌وارشاد اسلامی برای رونق بخشیدن به بازار کتاب، تسهیلاتی را در قالب یارانه خرید کتاب از طریق کتابفروشی‌ها مستقیما به خریداران کتاب پرداخت می‌کند و موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران مسئول اجرای آن است.به عبارتی طرح‌های تخفیف فصلی خانه کتاب جهت حمایت از خواننده است. به این معنا که دولت از طریق کتابفروشی‌ها یارانه‌ای به خریداران و خوانندگان کتاب پرداخت می‌کند تا آثار مدنظرشان را با تخفیف خریداری کنند.

 

 

 

 

وبینار آشنایی با خدمات کتابخانه و تمدید آنلاین منابع ( 1400/3/11) 

 وبینار آشنایی با خدمات کتابخانه و تمدید آنلاین منابع با تدریس سرکار خانم مینا عسکری مایانی کارشناس ارشد علم اطلاعات و دانش شناسی پنجشنبه 13 خرداد ساعت 10 الی 12 برگزار می گردد.

لینک ثبت نام

لینک ورود به کارگاه

 

 

دسترسی مجدد به UPTODATE برقرار شد ( 1400/3/10)

قابل توجه کاربران گرامی

دسترسی مجدد به UPTODATE برقرار شد. جهت استفاده از این منبع مبتنی بر شواهد به بخش منایع الکترونیک صفحه کتابخانه در وبسایت بیمارستان یا صفحه کتابخانه دیجیتال دانشگاه مراجعه نمایید.

 

 

 

دسترسی مجدد به  Web Of Science برقرار شد ( 1400/3/2) 

قابل توجه کاربران گرامی دسترسی مجدد به پایگاه استنادی  Web Of Science برقرار شد. جهت استفاده از این پایگاه به بخش منایع الکترونیک صفحه کتابخانه در وبسایت بیمارستان یا صفحه کتابخانه دیجیتال دانشگاه مراجعه نمایید.

 

 

 

وبینار جستجو در پایگاه اطلاعاتی Science Direct  (1400/3/2

به اطلاع دانشجویان و اساتید محترم می رساند:

وبینار پایگاه اطلاعاتی Science Direct، با هدف معرفی و آشنایی با شیوه های جستجو در این پایگاه به منظور بازیابی و دانلود متن کامل مقالات علمی با تدریس سرکارخانم سمیه صالحی نژاد کارشناس ارشد علم اطلاعات و دانش شناسی، پنجشنبه 6 خرداد، ساعت 10 تا 12 بر گزار می گردد.

لینک ثبت نام

لینک ورود به کارگاه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کتبی که به زودی می آیند  (1400/2/22

کتابخانه این مرکز عناوین کتاب های پزشکی پرکاربرد و رفرنس را که در چند روز و چند ماه آینده منتشر خواهند شد تحت عنوان coming soon تهیه و به کاربران اطلاع رسانی می کند. این اقدام کتابخانه در مطلع شدن به هنگام کاربران از زمان نشر کتب جدید و اقدام به پیش خرید آن بسیار موثر و مفید است.جهت مشاهده اطلاعات به بخش تازه های کتاب سایت کتابخانه مراجعه نمایید.

 

 

 

آمار طرح های پژوهشی و پایان نامه های دانشگاه علوم پزشکی سمنان تا امروز 13 اردیبهشت 1400   (1400/2/13)

داده های سامانه جامع طرح‌های تحقیقاتی علوم پزشکی کشور توسط سامانه های پژوهشی دانشگاه‌های مربوطه مهیا می‌شود. بروزرسانی اطلاعات معمولا هر شب انجام می‌شود. در هر هنگام سازی بعد از دریافت اطلاعات همه دانشگاه‌ها، پروفایل پژوهشگران (شامل نقش های محقق اصلی، همکار طرح، دانشجو، استاد راهنما و مشاور و غیره) از همه منابع ادغام می‌شوند تا یک پروفایل جامع برای هر فرد ایجاد گردد. در حال حاضر ارائه اطلاعات طرح‌ها و پایان‌نامه‌های سال ۱۳۹۵ و به بعد در دستور کار قرار دارد.

 

جشنواره تجربه های اخلاقی در حوزه علوم پزشکی  (1400/2/13)

جشنواره تجربه های اخلاقی در حوزه علوم پزشکی 22 , 23 خرداد ماه سال جاری  توسط دانشکده پزشکی خراسان شمالی برگزار می گردد.

محور ویژه جشنواره : تجربه های اخلاقی در کرونا
محورها:
تجربه های مثبت ومنفی اخلاقی
در حوزه های : آموزش ،  بالین، پژوهش
ارسال کننده های آثار: اعضای هیات علمی، کارکنان دانشگاه، دانشجویان
زمان برگزاری جشنواره : 22 و 23 خرداد 1400
مهلت ارسال آثار: 15 فروردین تا 15 اردیبهشت 1400

 

 

 

 

 اخبار uptodate  در یک نگاه  ، نیمه دوم آپریل 2021   (1400/2/12)

این محتوا که توسط خانم کاشیان کارشناس و مسئول کتابخانه کوثر تهیه می گردد به ارائه جدیدترین اخبار پایگاه uptodate ارائه شده در بخش what s new  پرداخته تا اطلاع رسانی اخبار این پایگاه point of care و مبتنی بر شواهد، به هنگام صورت گرفته و اطلاعات جدید آن در کوتاه ترین زمان ممکن به اطلاع اساتید و پزشکان رسانده شود. 

جهت مشاهده و مطالعه اخبار اینجا را کلیک کنید.

 

 

ضمن عرض تبریک بمناسبت فرا رسیدن شب های قدر، شب نزول قرآن، شب های توبه و آمرزش گناهان به عموم مسلمانان جهان، فرا رسیدن ایام شهادت مولای متقیان حضرت علی (ع)٬ مرد عدل و عدالت٬ یاور مظلومان و مستضعفان را به شیعیان آن حضرت تسلیت عرض می کنیم.(1400/2/12)

 

 

رونمایی از نسخه انگلیسی سامانه علم سنجی اعضای هیئت علمی علوم پزشکی کشور ISID  (1400/2/7)

در راستای توسعه و افزایش میزان مشاهده پذیری سامانه های نوپا ( نظام نوین اطلاعات پژوهش های پزشکی ایران)، نسخه انگلیسی سامانه علم سنجی اعضای هیئت علمی طراحی و پیاده سازی شد.

نشانی دسترسی: https://isid.research.ac.ir/en

در این نسخه تمامی اطلاعاتن صفحه اصلی و صفحات اختصاصی بیش از بیست هزار عضو محترم هیئت علمی به زبان انگلیسی در دسترس قرار گرفته است. به منظور بهره مندی از این امکان، گزینه انتخاب زبان نمایش ( FA/EN ) در بالا سمت چپ تمامی صفحات سامانه علم سنجی اضافه شده است.

 

 

کارگاه های کتابخانه مرکزی در سال 1400

به منظور توانمندسازی اعضای هیات علمی و دانشجویان دانشگاه، کتابخانه مرکزی کارگاه های زیر را در سال 1400 برگزار خواهد نمود. علاقمندان به شرکت در کارگاه ها از دو طریق می توانند در این کارگاه ها ثبت نام نمایند:

- مراجعه به لینک ثبت نام در کارگاه ها و دانلود فرم ثبت نام و ارسال فرم تکمیل شده به ایمیل  library@semums.ac.ir

با توجه به شیوع بیماری کرونا و عدم حضور دانشجویان در دانشکده ها، کارگاه های مجازی و به صورت وبینار برگزار خواهد شد.

 

 

 
ردیف نام کارگاه گروه هدف تاریخ برگزاری سخنران وضعیت توضیحات
1 آشنایی با نرم افزار مدیریت منابع EndNote 

دانشجویان تحصیلات تکمیلی /

دانشجویانی که در شرف نگارش پروپوزال یا پایان نامه هستند.

پنج شنبه

1400/1/26

ساعت 9 الی 12

دکتر ولیزاده  برگزار شد.

مستندات

2 Word پیشرفته برای نگارش پایان نامه و طرح های تحقیقاتی دانشجویان

پنج شنبه

1400/2/30

ساعت 10 الی 12
آقای صفاخواه  برگزار شد.

مستندات

 

3

جستجو در پایگاه اطلاعاتی

 Science Direct

دانشجویان

پنج شنبه

1400/3/6

ساعت 10 الی 12
خانم صالحی نژاد برگزار شد.

مستندات

 

4

آشنایی با خدمات کتابخانه و تمدید آنلاین منابع

دانشجویان

پنج شنبه

1400/3/13

ساعت 10 الی 12

خانم عسگری برگزار شد.

مستندات

 

5

جستجو در پایگاه Scopus

دانشجویان

پنج شنبه

1400/3/20

ساعت 10 الی12
دکتر مومنی وبینار

لینک ثبت نام

لینک ورود به کارگاه

 

6 موتورهای کاوش: معرفی انواع موتورهای کاوش و مقایسه قابلیت ها و ویژگی ها

کتابداران

دانشجویان

پنج شنبه

1400/4/3

ساعت 10 الی 12
خانم خراسانی وبینار

لینک ثبت نام

لینک ورود به کارگاه

 

7

آشنایی با open access journals

و mega journal

کتابداران

پنج شنبه

1400/4/24

10 الی 12

خانم خراسانی

وبینار

 

 

لینک ورود به کارگاه

 

             
           

 

اخبار uptodate  در یک نگاه  ، نیمه اول آپریل 2021   (1400/1/25)

این محتوا که توسط خانم کاشیان کارشناس و مسئول کتابخانه کوثر تهیه می گردد به ارائه جدیدترین اخبار پایگاه uptodate ارائه شده در بخش what s new  پرداخته تا اطلاع رسانی اخبار این پایگاه point of care و مبتنی بر شواهد، به هنگام صورت گرفته و اطلاعات جدید آن در کوتاه ترین زمان ممکن به اطلاع اساتید و پزشکان رسانده شود. 

جهت مشاهده و مطالعه اخبار اینجا را کلیک کنید.

 

 

 

 

حلول ماه رمضان مبارک (1400/1/25)

ما را به دعا کاش نسازند فراموش
رندان سحرخیز که صاحب نفسانند...
فرا رسیدن ماه مبارک رمضان بر شما مبارک

 

 

 

 

 

 

کارگاه آشنایی با نرم افزار رفرنس نویسی Endnote (1400/1/23)

کارگاه آشنایی با Endnote به صورت وبینار در تاریخ 26 فروردین با تدریس و سخنرانی آقای دکتر ولی زاده  برگزار می گردد.

لینک ثبت نام

لینک ورود به کارگاه

 

 

 

 

 

 

 

 

18 فروردین‌ماه روز سلامتی  و روز جهانی بهداشت گرامی باد.(1400/1/18) 

18 فروردین روز سلامتی (روز جهانی بهداشت) نام‌گذاری شده است. همه ساله روز 18 فروردین (7 آوریل) به عنوان روز جهانی بهداشت در کشورهای مختلف جهان گرامی داشته می‌شود. در چنین روزی در سال 1948 میلادی در نیویورک، نخستین اساسنامه کنفرانس بین‌المللی بهداشت از سوی سازمان بهداشت جهانی تدوین گردید. سازمان جهانی بهداشت همه ساله به مناسبت روز جهانی بهداشت (7 آوریل مصادف با 18 فروردین) و با هدف افزایش توجه و آگاهی عموم مردم و تمرکز اقدامات و فعالیت‌ها یکی از موضوعات مبتلا به جوامع را انتخاب می‌کند.

شعار روز جهانی بهداشت «پوشش همگانی سلامت: برای همه و در همه جا» است که توسط WHO و در راستای شعار اصلی این سازمان یعنی سلامت برای همه قرار دارد.

 

 

 

تعطیلی کتابخانه مرکزی و تسویه حساب کاربران (1400/1/14)

به اطلاع می رساند به دلیل تعطیل بودن کتابخانه مرکزی دانشگاه همکاران محترم و دانشجویان گرامی می توانند جهت تسویه حساب از ساعت ۸/۵ صبح لغایت ۱۲/۵ ظهر به کتابخانه بیمارستان کوثر مراجعه نمایند.

شماره تماس کتابخانه بیمارستان کوثر: ۳۱۴۲۲۳۹۰-۰۲۳

در صورت نیاز با شماره 09214752286 تماس بگیرید.

 

 

میلاد مجری عدالت، محمل مهربانی، مبشر عشق، خاتمه انتظار مهدی موعود امام زمان (عج) بر تمامی دوستداران آن حضرت مبارک باد.(1400/1/7)

 

روز میلادت را در پگاهی به وسعت تمامی صبح‌ها، در شفقی به پهنای تمامی هستی، با چشمانی خیس از تمامی چشمه‌های منتظر،

چشم به راهت داریم. تا بیایی و بودنمان را دلیل راه شوی.

 

 

 

 

انتشار هفتمین شماره از خبرنامه کتابخانه کوثر (1400/1/7)

هفتمین شماره خبرنامه فصلی کتابخانه مرکز آموزشی پژوهشی درمانی کوثر مربوط به زمستان 1399منتشر شد. هدف از تدوین و نشر این خبرنامه، اطلاع رسانی مطالب و اطلاعات مفید مرتبط با حوزه اطلاع رسانی پزشکی می باشد .جهت مشاهده و دانلود محتوا به بخش خبرنامه الکترونیکی صفحه کتابخانه در سایت بیمارستان کوثر مراجعه نمایید.

 

 

 

 

 

سال نو مبارک (1400/1/7)

 

خرید کتاب (99/12/26)

در هفته پایانی اسفند کتاب های جدید و مورد نیاز کتابخانه کوثر به کتابخانه ارسال شد. 181 نسخه کتاب فارسی و 6 نسخه کتاب لاتین (در دو عنوان) تعداد کتب خریداری شده می باشد. این کتاب ها پس از طر مراحل ثبت و فهرست نویسی و آماده سازی قابل استفاده برای اعضا خواهند بود.

 

 

 

تهیه راهنمای آشنایی با شاخص هال علم سنجی در  سامانه ISID و USID(99/12/26)

راهنمای آشنایی با شاخص های علم سنجی در سامانه علم سنجی اعضای هیات علمی ISID و سامانه علم سنجی دانشگاه های علوم پزشکی USID توسط خانم کاشیان مسئول کتابخانه کوثر و کارشناس علم سنجی معاونت تحقیقات تهیه و تدوین گردید. علاقمندان جهت مشاهده این راهنما به بخش راهنماهای آموزشی سایت کتابخانه مراجعه نمایند.

 

اولویت‌های پژوهشی حوزه کووید-۱۹ (99/12/20)

کمیته ساماندهی تحقیقات کووید-۱۹ کشور با همکاری دبیرخانه ستاد ملی کرونا، معاونین محترم بهداشت و درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سند اولویت‌های پژوهشی حوزه کووید-۱۹ را منتشر نموده است. جزئیات متدولوژیک تهیه این سند در متن آن آمده است. جهت مشاهده متن سند به لینک زیر مراجعه فرمایید.

متن کامل سند اولویت‌های پژوهشی حوزه کووید-۱۹

 

تهیه راهنمای آشنایی با سامانه علم سنجی اعضای هیات علمی (99/12/16) 

راهنمای آشنایی با سامانه علم سنجی اعضای هیات علمی توسط خانم کاشیان مسئول کتابخانه کوثر و کارشناس علم سنجی معاونت تحقیقات تهیه و تدوین گردید. علاقمندان جهت مشاهده این راهنما به بخش راهنماهای آموزشی سایت کتابخانه مراجعه نمایند.

 

 

انتشار 7 مقاله 2021 در خصوص واکسن spuntic v روسیه در پایگاه اسکوپوس  (99/12/14)

به اطلاع علاقمندان می رساند تا تاریخ 4 مارس سال جاری تعداد 7 مقاله در خصوص واکسن spuntic v روسیه در پایگاه اسکوپوس منتشر شده است. جهت مشاهده عناوین این مقالات روی تصویر مقابل کلیک نمایید.

 

/uploads/19/2021/Mar/06/spuntik v 2021 Scopus.pdf

 

 

کارگاه آشنایی با سامانه های نوپا (99/12/4) 

کارگاه آشنایی با سامانه های نوپا به صورت وبینار در تاریخ سوم اسفند سال جاری جهت کتابداران دانشگاه برگزار شد. مدرسان این کارگاه خانم کاشیان کارشناس مسئول کتابخانه کوثر و خانم خراسانی کارشناس مسئول کتابخانه دانشکده پیراپزشکی سرخه بودند.

نوپا نظام نوین اطلاعات پژوهش های پزشکی ایران شامل 13 سامانه به آدرسhttp://research.ac.ir/ است. از جمله سامانه های پرکاربرد آن می توان به منبع یاب و سامانه علم سنجی اعضای هیات علمی اشاره کرد.

 

 

 

 

کارگاه آشنایی با pubmed ( 99/11/27) 

کتابخانه مرکزی دانشگاه وبینار آشنایی با پایگاه pubmed را در تاریخ 99/11/30  ساعت 10 الی 12 برگزار می کند.

لینک ثبت نام

لینک ورود به کارگاه

 

 

 

 

 • تهیه جدیدترین ویرایش نسخه الکترونیک کتاب های مرجع پزشکی تخصصی و فوق تخصصی ( 99/11/7) 

کارشناس مسئول کتابخانه مرکز آموزشی پژوهشی درمانی کوثر در راستای بهبود و ارتقاء کمی و کیفی کتب الکترونیک کتابخانه و نیز اهمیت کتب رفرنس پزشکی تخصصی و فوق تخصصی با توجه به دوره شیوع کرونا و عدم تهیه نسخ چاپی این کتب ،اقدام به تهیه و گردآوری فایل  PDF آخرین و جدیدترین ویرایش کتاب های ذیل در یک سال اخیر نموده است. لازم به ذکر است تعداد کل کتب PDF گردآوری شده توسط خانم کاشیان در سال جاری بیش از 100 نسخه می باشد که مباحث و مقوله های مختلف پزشکی از جمله تشخیص پزشکی ، آزمون ها ، اطلس ها و رفرنس ها را شامل می شود. علاقمندان جهت دریافت فایل کتب به مسئول کتابخانه مراجعه نمایند.

 

Goldman's Cecil Medicine

Mandell, Douglas, and Bennett's Principles and Practice of Infectious Diseases

 Firestein & Kelley’s Textbook of Rheumatology

Sleisenger and Fordtran's Gastrointestinal and Liver Disease

Brenner and Rector's The Kidney

Campbell-Walsh Urology

Smith and Tanagho's general urology

Williams Textbook of Endocrinology

Endocrine secrets

Adams and Victor's principles of neurology

Miller's anesthesia

Clinical dermatology (Habif)

 Andrews’ diseases of the skin : clinical dermatology

Fitzpatrick's dermatology in general medicine

Guyton and Hall Textbook of Medical Physiology

Nelson essentials of pediatrics

 Principles and Practice of Radiation Oncology

Robbins & Cotran Pathologic Basis of Disease

 

 

 • مشاهده همه پژوهش های مرتبط با کرونا و کوید 19 در ایران ( 99/10/22) 

قابل توجه پژوهشگران :جهت مشاهده همه پژوهش های مرتبط با کرونا و کوید 19 در ایران به سامانه جامع طرح های تحقیقاتی علوم پزشکی کشور به آدرس ذیل مراجعه نمایید. تا کنون 5167 مورد پژوهش در رابطه با کوید 19 و کرونا در این سامانه ثبت گردیده است که 47 مورد متعلق به دانشگاه علوم پزشکی سمنان است .

 

سامانه جامع طرح های تحقیقاتی علوم پزشکی کشور   https://rpis.research.ac.ir/

 

 

 

 

 • نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از اول تا ششم بهمن ماه سال جاری برگزار خواهد شد ( 99/10/20)                                               

با اعلام ایوب دهقانکار مدیرعامل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، یکم تا ششم بهمن ماه، در پلتفرمی که معرفی خواهد شد، برگزار می‌شود. این نمایشگاه ،کتاب‌های ناشرانی که در آن حضور یافته‌اند را با ۲۰ درصد تخفیف ارایه خواهد کرد. نحوه تخصیص اعتبار خرید برای دانشجویان و مخاطبان نیز، اعتباری و روی کد ملی آنان خواهد بود، تا مشکلی برای استفاده از آن به وجود نیاید. 

 • سقف یارانۀ اعتباری خرید کتاب برای دانشجویان و طلاب 200 هزار تومان است که از این مقدار 60 درصد، معادل 120 هزار تومان سهم مشارکت دانشجویان و طلاب است و 40 درصد، معادل 80 هزار تومان سهم معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت بانک صادرات ایران است.
 • سقف یارانۀ اعتباری خرید کتاب برای اعضای هیئت علمی 400 هزار تومان است که از این مقدار 50 درصد، معادل 200 هزار تومان  سهم عضو هیئت علمی و 50 درصد، معادل 200 هزار تومان نیز برعهدۀ معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  است. 

  سامانۀ ثبت نام«یارانۀ اعتباری خرید کتاب»  https://bon.tibf.ir

 

 • فهرست عناوین کتب مرجع پزشکی کتابخانه به روز رسانی شد( 99/10/11)    

فهرست عناوین کتب مرجع پزشکی کتابخانه به روز رساین گردید. این فهرست شامل عناوین کتب مرجع پزشکی فارسی و لاتین  موجود در کتابخانه مرکز کوثر بوده که نشان دهنده وجود نسخه چاپی و الکترونیک ( PDF)  و زمان انتشار آخرین ویرایش کتاب نیز می باشد. به تناسب توالی انتشار ویرایش جدید کتب و نیز تهیه آن توسط کتابخانه ، این فهرست به روز رسانی می گردد.جهت مشاهده فهرست به بخش کتب مرجع پزشکی سایت کتابخانه مراجعه کنید.

 

 

 • ازسامانه جامع طرح‌های تحقیقاتی علوم پزشکی کشور رونمایی شد( 99/10/8)     

سامانه جامع طرح‌های تحقیقاتی علوم پزشکی کشور با نام انگلیسی Research Proposal Information System و مخفف RPIS از اسفند ماه سال 1398 توسط مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طراحی و پیاده‌سازی شد. سامانه پس از بازبینی و تکمیل در آذرماه 1399 در دسترس عموم قرار گرفت. نظام نوین اطلاعات پژوهش پزشکی ایران (نوپا) مجموعه ایی از شیوه نامه ها و سامانه های اطلاعاتی شامل پژوهشگران ،نویسندگان مقالات،طرح های تحقیقاتی ،پایان نامه ها و مجلات وکتب....... می باشد که شامل12 سامانه اطلاعات علمی و 12 خدمت نوین پژوهشی است.                https://rpis.research.ac.ir/

 اهداف                                                                                             

اهداف طراحی و اجرای سامانه جامع طرح‌های تحقیقاتی علوم پزشکی کشور به شرح زیر است:  

 1. ایجاد بانک ملی و کشوری از طرح‌های تحقیقاتی و پایان‌نامه‌های دانشگاه‌ها و موسسات علوم پزشکی کشور
 2. ایجاد بستر و زیرساخت لازم برای اجرای دقیق قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی مصوب
 3. فراهم‌سازی امکان مشابهت‌یابی عناوین و متن پروپوزال‌های تحقیقاتی و پایان‌نامه‌ها و نیز گزارش نهایی آن‌ها
 4. صرفه‌جویی و مدیریت هزینه‌ها در پژوهش‌ها از طریق جلوگیری از انجام طرح‌ها و پایان‌نامه‌های تکراری
 5. اطلاع‌رسانی عناوین و موضوعات در دست انجام طرح‌های تحقیقاتی و پایان‌نامه‌های علوم پزشکی کشور
 6. پایش، رصد و مدیریت عالی طرح‌های تحقیقاتی و پایان‌نامه‌های دانشگاه‌ها و موسسات علوم پزشکی کشور

اطلاعات سامانه سحرگاه هر روز بروزرسانی می‌شود. بدین‌ترتیب اطلاعات مندرج در سامانه حداکثر 24 ساعت با اصل اطلاعات مربوطه در سامانه‌های دانشگاهی فاصله دارد.

 

 

 • انتشار ششمین شماره خبرنامه الکترونیکی کتابخانه کوثر( 99/10/1) 

ششمین شماره خبرنامه فصلی کتابخانه مرکز آموزشی پژوهشی درمانی کوثر مربوط به پاییز 1399منتشر شد. هدف از تدوین و نشر این خبرنامه، اطلاع رسانی مطالب و اطلاعات مفید مرتبط با حوزه اطلاع رسانی پزشکی می باشد .جهت مشاهده و دانلود محتوا به بخش خبرنامه الکترونیکی صفحه کتابخانه در سایت بیمارستان کوثر مراجعه نمایید.

 

 

 

 

 • به مناسبت هفته پژوهش، کارگاه وبیناری (اسکوپوس و مندلی ۲۰۲۱) برگزار می گردد.( 99/9/22)

به مناسبت هفته پژوهش، کارگاه وبیناری (اسکوپوس و مندلی ۲۰۲۱) از محصولات ناشر معتبر الزویر

در روزهای شنبه و یکشنبه مورخ 22 و 23 آذر ماه 99 توسط نماینده ناشر برگزار می گردد.

لنیک دسترسی به سامانه :

https://eduvc1.semums.ac.ir/rtvc

  

 

 

 

 • هفته پژوهش گرامی باد ( 99/9/22)

هفته پژوهش امسال از تاریخ ۲۲ تا ۲۸ آذر ماه برگزار می شود.

 بنا بر اعلام  ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری، هفته پژوهش ۱۳۹۹ با شعار «پژوهش و فناوری در خدمت جهش تولید» از تاریخ ۲۲ تا ۲۸ آذر ماه برگزار می شود. 

ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری، روزهای این هفته به نام‌های زیر، نام‌گذاری کرده است:

شنبه ۲۲ آذر : پژوهش و فناوری، مدرسه و دانشگاه                                                                

یک‌شنبه ۲۳ آذر: پژوهش و فناوری، مشارکت ملی

دوشنبه ۲۴ آذر: پژوهش، فناوری و جهش تولید

سه‌شنبه ۲۵ آذر: بزرگداشت پژوهشگران و فناوران 

چهارشنبه ۲۶ آذر: پژوهش، فناوری و علوم انسانی

پنج‌شنبه ۲۷ آذر: پژوهش، فناوری و اثربخشی اجتماعی

 

 

 • روز دانشجو گرامی باد ( 99/9/16)

16 آذر در کشورمان روز دانشجو نامگذاری شده است. این روز، به یاد سه دانشجو (مصطفی بزرگ‌نیا و احمد قندچی و آذر شریعت‌رضوی) که هنگام اعتراض به دیدار رسمی ریچارد نیکسون معاون رئیس‌جمهور وقت ایالات متحده آمریکا و همچنین از سرگیری روابط ایران با انگلستان، در تاریخ ۱۶ آذر ۱۳۳۲ (حدود چهار ماه پس از کودتای ۲۸ مرداد همان سال) در دانشگاه تهران کشته شدند، گرامی داشته می‌شود. گرامی داشت این مناسبت بیش از 65 سال در کشورمان قدمت دارد.

 

 

 

 • پلتفرم جدید Web Of Science در راه است ( 99/9/12)

شرکت clarivate analytics در راستای بهبود کیفیت جستجو و تسریع در بازیابی اطلاعات و ارائه خدمات بیشتر و بهتر اقدام به طراحی پلتفرم جدید پایگاه  Web Of Science نموده است .با مراجعه به این پایگاه و کلیک بر روی پیوند بنفش در گوشه بالا سمت راست صفحه اصلی Click here to access the preview می توانید به محیط پیش نمایش جدید دسترسی داشته و آن را تجربه کنید . فرایند تکاملی پلتفرم جدید ادامه دارد.

 

 
 • اخبار uptodate  در یک نگاه شماره 5 ، نیمه دوم نوامبر 2020  ( 99/9/9) 

شماره  پنجم از محتوای " اخبار uptodate  در یک نگاه" توسط کارشناس کتابخانه تدوین و منتشر شد.

این محتوا به ارائه جدیدترین اخبار پایگاه uptodate در هرماه ( دو شماره در ماه )پرداخته تا اطلاع رسانی اخبار این پایگاه point of care و مبتنی بر شواهد، به هنگام صورت گرفته و اطلاعات جدید آن در کوتاه ترین زمان ممکن به اطلاع اساتید و پزشکان رسانده شود. همه مقوله هایی که دارای اخبار و اطلاعات جدید در نیمه دوم ماه نوامبر هستند به ترتیب الفبای عنوان مقوله در این محتوای خبری ارائه شده است.جهت مشاهده فایل روی تصویر کلیک کنید.

 

 

 • 20 ژورنال برتر COVID19  در پایگاه پابمد ( 99/8/26)

براساس بررسی های صورت گرفته در پایگاه پابمد مجله journal of virology  تاکنون بیشترین تعداد مقاله در حوزه COVID19 منتشر کرده است.

جهت اطلاع از  20 ژورنال برتر  COVID19  در پایگاه پابمد( که در 14 نوامبر 2020منتشر شده) روی تصویر مقابل کلیک کنید.(منبع این خبر http://corona.sid.ir/  می باشد)

 

 

 

 •  اخبار uptodate  در یک نگاه شماره 4 ، نیمه اول نوامبر 2020  ( 99/8/26) 

  شماره  چهارم از محتوای " اخبار uptodate  در یک نگاه" توسط کارشناس کتابخانه تدوین و منتشر شد.

  این محتوا به ارائه جدیدترین اخبار پایگاه uptodate در هرماه ( دو شماره در ماه )پرداخته تا اطلاع رسانی اخبار این پایگاه point of care و مبتنی بر شواهد، به هنگام صورت گرفته و اطلاعات جدید آن در کوتاه ترین زمان ممکن به اطلاع اساتید و پزشکان رسانده شود. همه مقوله هایی که دارای اخبار و اطلاعات جدید در نیمه اول ماه نوامبر هستند به ترتیب الفبای عنوان مقوله در این محتوای خبری ارائه شده است.جهت مشاهده فایل روی تصویر کلیک کنید.

 

 

 

 

 

 • بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار « دانایی؛ مانایی » گرامی باد.( 99/8/24)

بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار « دانایی؛ مانایی» ۲۴  الی  ۳۰ آبان ماه برگزار می شود.

نامگذاری ایام هفته به قرار زیر اعلام شده است:

روز اول : کتاب، کتابخانه، کتابدار، پایتخت کتاب
روز دوم : کتاب و جامعه‏‌پردازی با مروجان کتاب
روز سوم : کتاب، دانایی و توانایی
روز چهارم : کتاب، سبک زندگی و جامعه سالم
روز پنجم : کتاب، سرمایه اجتماعی و فضای مجازی
روز ششم : پویندگی با کتاب و کتابفروشی
روز هفتم : کتاب، باورمندی دینی و خودسازی معرفت

 

 

 • 10 نوامبر روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه ( 99/8/20)

سازمان جهانی یونسکو که در حوزه‌های علم، فرهنگ و آموزش فعالیت می‌کند، در سال ۱۹۹۹ میلادی‌ در نشستی در بوداپست، دهم نوامبر را به عنوان «روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه» نامگذاری کرد. این نام‌گذاری هرچند ارج‌گزاردن به علم و فناوری علمی‌ و بانیان علم خوانده شده است؛ در عین‌حال تلاش در راستای ایجاد پیوند میان فناوری‌های علمی و بهبود کیفیت زندگی‌ عمومی و کاهش و مهار‌ تهدیدهای اقلیمی ناشی از تولید و فناوری‌های تکنولوژیک‌ نیز بوده است.امسال ، در زمانی که دنیا با بیماری همه گیر جهانی COVID-19 دست و پنجه نرم می کند ، تمرکز روز جهانی علم بر "علم برای جامعه و با جامعه و مقابله با این پاندمی جهانی" است.

 

 

 

 

 

 

 • اخبار uptodate  در یک نگاه شماره 3 ، اکتبر 2020  ( 99/8/15) 

شماره سوم از محتوای " اخبار uptodate در یک نگاه" توسط کارشناس کتابخانه تدوین و منتشر شد.

این محتوا به ارائه جدیدترین اخبار پایگاه uptodate در هرماه پرداخته تا اطلاع رسانی اخبار این پایگاه point of care و مبتنی بر شواهد، به هنگام صورت گرفته و اطلاعات جدید آن در کوتاه ترین زمان ممکن به اطلاع اساتید و پزشکان رسانده شود. همه مقوله هایی که دارای اخبار و اطلاعات جدید در ماه اکتبر هستند به ترتیب الفبای عنوان مقوله در این محتوای خبری ارائه شده است.جهت مشاهده فایل روی تصویر مقابل کلیک کنید.

 

 

 

 • رتبه‌بندی موضوعی تایمز ۲۰۲۱ اعلام شد( 99/8/15)

رتبه‌بندی موضوعی تایمز، یکی از مهم‌ترین رتبه‌بندی‌های بین‌المللی است که سالانه به ارزیابی عملکرد دانشگاه‌های جهان در یازده حوزه موضوعی مختلف می‌پردازد. حوزه‌های موضوعی تایمز شامل پزشکی (بالینی، پیش بالینی و بهداشت)، علوم زیستی (بیولوژی، علوم ورزشی، کشاورزی و ...)، علوم فیزیکی (فیزیک، نجوم، شیمی و ...)، روانشناسی، اقتصاد و تجارت، آموزش، حقوق، علوم اجتماعی، مهندسی فناوری، علوم کامپیوتر و هنر و علوم انسانی هستند. در این رتبه‌بندی از همان شاخص‌های عملکردی معتبر و دقیق رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان استفاده شده است اما در هر بخش مجدداً متناسب با رشته‌های خاص موردسنجش قرار گرفته است.

در گروه علوم پزشکی که با موضوعاتی از جمله بالینی، پیش بالینی و بهداشت دسته بندی شده است، رتبه بندی تایمز تعداد ۸۵۶ دانشگاه را رتبه بندی کرده است که از این میان ۱۱ دانشگاه ایرانی در جمع دانشگاه‌های برتر این موضوع قرار دارند.

۱۱ دانشگاه برتر ایران در رده بندی تایمز ۲۰۲۱ حوزه علوم پزشکی، بالینی و سلامت

ردیف نام دانشگاه رتبه جهانی
۱ دانشگاه علوم پزشکی کردستان ۱۵۱–۱۷۵
۲ دانشگاه علوم پزشکی ایران ۴۰۱–۵۰۰
۳ دانشگاه علوم پزشکی تهران ۴۰۱–۵۰۰
۴ دانشگاه علوم پزشکی مشهد ۵۰۱–۶۰۰
۵ دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ۵۰۱–۶۰۰
۶ دانشگاه تبریز ۵۰۱–۶۰۰
۷ دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ۶۰۱+
۸ دانشگاه علوم پزشکی کرمان ۶۰۱+
۹ دانشگاه شاهد ۶۰۱+
۱۰ دانشگاه علوم پزشکی شیراز ۶۰۱+
۱۱ دانشگاه علوم پزشکی تبریز ۶۰۱+

 

 

 

سامانه سنا (سامانه نشریات ایران) راه‌اندازی شد( 99/8/15)

با توجه به رویکرد اصلی سازمان اسناد و کتابخانه ملی با عنوان «حافظه ملی در خانه هر ایرانی» و با هدف «توزیع عادلانه » و «دسترسی آزاد» به اطلاعات سامانه سنا (سامانه نشریات ایران) مشتمل بر فهرست و محتوای دیجیتال نشریات، ‌روزنامه‌ها و مجلات ایرانی از آغاز تا کنون در اختیار کاربران و پژوهشگران ایرانی قرار گرفته است.پژوهشگران، دانشجویان و هر ایرانی علاقمند به گذشته و تاریخ این سرزمین می‌تواند از متن کامل نشریات اسکن شده در این سامانه استفاده نماید.

پایگاه‌های موجود در این سامانه عبارتند از:

 ���� نشریات دوره قاجاریه (۱۱۹۳ - ۱۳۴۴ ق.) ���� نشریات دوره پهلوی اول (۱۳۰۴ - ۱۳۲۰ ش.) ���� نشریات دوره پهلوی دوم (۱۳۲۰ - ۱۳۵۷ ش.)

 ���� نشریات دوره پس از انقلاب (۱۳۵۷ ش. ) ���� نشریات لاتین                                  

 جهت مشاهده متن کامل نشریات لازم است در این سامانه ثبت نام نمایید.           https://sana.nlai.ir/password-login

 

میلاد با سعادت پیامبر مهربانی حضرت محمد(ص) و ششمین خورشید امامت حضرت امام جعفر صادق (ع) مبارک باد ( 99/8/12) 

رسانده ام به حضور تو قلب عاشق را    

دل رها شده از محنت خلایق را

دلی که پر زده تا آستان احسانت

که غرق نور اجابت کنی دقایق را

مرید صبح نگاه تو می برد از یاد

مگر ترنم «قال الامام صادق» را؟

 

 

 

 • اخبار uptodate  در یک نگاه شماره 2  ( 99/7/14) 

شماره دوم از محتوای اخبار uptodate  در یک نگاه توسط کارشناس کتابخانه تدوین و منتشر شد.

این محتوا به ارائه جدیدترین اخبار پایگاه uptodate در ماه جاری پرداخته و با توالی 2 شماره در ماه تهیه می شود تا اطلاع رسانی اخبار این پایگاه معتبر، به هنگام صورت گرفته و اطلاعات جدید آن در کوتاه ترین زمان ممکن به اطلاع اساتید و پزشکان رسانده شود. همه مقوله هایی که دارای اخبار و اطلاعات جدید در ماه سپتامبر (از 17 تا 30سپتامبر) هستند به ترتیب الفبای عنوان موضوع در این محتوای خبری ارائه شده است.جهت مشاهده فایل روی تصویر کلیک کنید.

 

 

 

 • تهیه محتوایی با نام اخبار uptodate  در یک نگاه ( 99/6/27) 

در اقدامی مناسب کارشناس مسئول کتابخانه کوثر به گردآوری جدیدترین اخبار حوزه پزشکی از پایگاه uptodate نموده است. با توجه به اینکه اطلاعات در علم پزشکی با سرعت بالایی در حال تغییر و روزآمد شدن است و پزشکان و پژوهشگران نیازمند دسترسی سریع به این اطلاعات هستند پایگاه uptodate در بخش what s new به ارائه جدیدترین اخبار حوزه پزشکی در 26 موضوع می پردازد.بر این اساس خانم کاشیان کارشناس کتابخانه مرکز کوثر با بررسی و کنترل این 26 موضوع ، به گردآوری جدیدترین اخبار هر مقوله در ماه جاری می پردازد و با توالی 2 شماره در ماه منتشر می شود.برای مشاهده فایل روی تصویر مقابل کلیک کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 • انتشار پنجمین شماره خبرنامه الکترونیکی کتابخانه کوثر( 99/6/26) 

پنجمین شماره خبرنامه فصلی کتابخانه مرکز آموزشی پژوهشی درمانی کوثر مربوط به تابستان1399منتشر شد. هدف از تدوین و نشر این خبرنامه، اطلاع رسانی مطالب و اطلاعات مفید مرتبط با حوزه اطلاع رسانی پزشکی می باشد .جهت مشاهده و دانلود محتوا به بخش خبرنامه الکترونیکی صفحه کتابخانه در سایت بیمارستان کوثر مراجعه نمایید.

 

 

 

 

 

 • دسترسی به سامانه مشابهت یاب  ( 99/6/16)

به اطلاع می رساند همزمان با هفته گرامیداشت دولت، امکان دسترسی اعضای محترم هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور به سامانه مشابهت یاب جهت بررسی سرقت علمی مقالات و متون انگلیسی به صورت رایگان فراهم گردیده است. از این پس همکاران محترم هیات علمی می توانند با مراجعه به آدرس https://ppc.research.ac.ir با کد ملی به عنوان شناسه و رمز عبور خود که همان رمز عبور سامانه علم سنجی ایشان است وارد شده و نسبت به بارگذاری مقاله و اخذ گزارش مشابهت یابی آن اقدام نمایند. همکارانی که به رمز عبور خود دسترسی ندارند می توانند از گزینه "بازیابی کلمه عبور" در همان صفحه نسبت به دسترسی به رمز عبور خود اقدام نمایند.

 

 

 

 

 • تهیه فایل الکترونیک ویرایش جدید کتاب های تشخیصی پزشکیPET_CT   ( 99/6/4)

با حضور رایانه، گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها، کتب الکترونیکی  سریع‌تر و آسان تر از همیشه در دسترس افراد قرار می گیرند. با توجه به کاربری وسیع کتب الکترونیک بویژه در حوزه پزشکی، کتابخانه مرکز کوثر  فایل pdf کتاب های الکترونیک روزآمد و کاربردی ذیل را تهیه نموده است.

علاقمندان جهت دریافت فایل به مسئول کتابخانه مراجعه نمایند.

 •                                2018 Atlas of PET-CT_ A Quick Guide to Image Interpretation-Springer Berlin 
 • 2018 CT & MRI Pathology_ A Pocket Atlas, McGraw-Hill Education _ Medical
 • 2018 CT Scan in Abdominal Emergency Surgery-Springer International Pu
 • 2018 PET_CT in Head and Neck Cancer-Springer International Publishing
 • 2018 PET_CT in hepatobiliary and pancreatic malignancies-Springer
 • 2018 PET_CT in Infection and Inflammation-Springer International Publishing
 • 2019 Cardiac CT, PET and MR-Wiley Blackwell
 •  

 

 • انتشار 16 مقاله با موضوع COVID 19 در پایگاه pubmed در دو هفته اخیر ( 99/5/25)                                              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • تهیه بیش از 30 عنوان ebook روزآمد پزشکی در زمینه   ( 99/5/14) 
 • از آنجا که اطلس های پزشکی و تصاویر تشخیصی از ابزار مهم و کاربردی در حیطه علوم پزشکی بویژه پزشکی بالینی می باشند کتابخانه این مرکز در سال جاری اقدام به تهیه 36 عنوان کتاب الکترونیک روزآمد در قالب pdf نموده که سال نشر غالب کتب مربوط به 2017 به بعد می باشد.جهت اطلاع از عناوین کتب روی تصویر مقابل کلیک نمایید.
 • علاقمندان جهت دریافت فایل pdf کتب به کتابخانه مراجعه نمایند. 

 

 •  
 • راهنمای چندرسانه ای کووید 19 و دیابت منتشر شد( 99/5/13) 
 • در راستای اطلاع رسانی آموزشی، راهنمای چندرسانه ای کووید 19و دیابت توسط پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران و با همکاری شرکت مهندسی فرآیدا در فرمت کتاب الکترونیکی ePUB3 به شکل چندرسانه ای و تعاملی در دسترس عموم قرار داده شد.این کتاب حاوی مطالب آموزشی تعاملی به شکل متن، پادکست، عکس، کلیپ، موشن گرافی و مصاحبه در زمینه پیشگیری و کنترل کرونا ویروس در بیماران دیابتی و توصیه های  تغذبه ای ، بهداشت روانی و روزه داری در شرایط همه گیری  این بیماری است.

  علاقمندان پس از عضویت در سایت کتابخانه آنلاین ساینیتو (SCINiTO) می توانند  نسخه الکترونیکی کتاب را مطالعه کنند.

  دریافت رایگان راهنمای چند رسانه ای کووید-19 و دیابت
 •  

 

 •  
 • تعطیلی کتابخانه مرکزی و تسویه حساب کاربران  ( 99/5/11)
 • با توجه به تعطیلی کتابخانه مرکزی تا پایان مرداده ماه ، همکاران محترم و دانشجویان گرامی می توانند جهت تسویه حساب از ساعت 8 صبح لغایت 12:30 ظهر به کتابخانه بیمارستان کوثر مراجعه نمایند.امور مربوط به تسویه دانشجویان رشته دندانپزشکی در کتابخانه دانشکده دندانپزشکی صورت می گیرد.

 

 •  
 •  
 • تهیه فایل الکترونیک ویرایش های جدید کتب رفرنس و کاربردی پزشکی ( 99/5/8)

 به اطلاع اساتید ، دستیاران و دانشجویان می رساند جهت بهبود و ارتقاء کمی و کیفی کتب الکترونیک کتابخانه، فایل pdf کتاب های ذیل تهیه شده است. کتب تهیه شده شامل کتب رفرنس تخصصی پزشکی و نیز مجموعه سوالات معتبر و جدید تخصصی می باشد. علاقمندان جهت دریافت فایل به مسئول کتابخانه مراجعه نمایند.

 

2020 Smith and Tanagho's General Urology

  رفرنس تخصصی گوارش و کبد   2020 Sleisenger and Fordtran's Gastrointestinal and Liver Disease_ Pathophysiology, Diagnosis, Managemen

2020 Anesthesiology Critical Care Board Review-Oxford University Press

 2019 The Brigham Intensive Review of Internal Medicine Question & Answer Companion-Elsevier

  2019  1133ًQuestions_ An Interventional Cardiology Board Review-LWW

2020 First Aid For the USMLE Step 1 2020, Thirtieth Edition 30th Edition

2020 Learning Radiology_ Recognizing the Basics

 

 

 

 

عضویت در شبکه های علمی - اجتماعی راهکار موثر در افزایش میزان استناد و ارجاع به مقالات  ( 99/4/31)

در سال جاری سه شبکه علمی -اجتماعی دیگر در سامانه علم سنجی (بخش شناسه های آکادمیک ) افزوده شده است.داشتن پروفایل اختصاصی در شبکه های علمی - اجتماعی معتبر بین المللی، میزان استناد و ارجاع به مقالات را افزایش می دهد.اعضای هیات علمی می توانند با ثبت نام در هفت شبکه اجتماعی علمی دنیا به صورت جداگانه و ایجاد پروفایل اختصاصی، آثار منتشر شده علمی خود را به آسانی در شبکه جهانی وب در معرض مشاهده و استفاده علاقمندان قرار دهند.

موارد مشخص شده با رنگ زرد سه وبسایت جدید هستند. 

 

 

https://www.researchgate.net/         https://scholar.google.com/          https://publons.com/         https://orcid.org/ 

  https://www.semanticscholar.org/            https://www.mendeley.com/            https://academic.microsoft.com/home

 

 

دسترسی به ویرایش 2021 کتب رفرنس پزشکی ( 99/4/21)

در حال حاضر30 عنوان کتاب سال 2021 در پایگاه CLINICALKEY قابل دسترس می باشد.عضویت در این پایگاه جهت دانلود فرمت pdf فصول کتاب ها الزامی است. از مهم ترین رفرنس های پزشکی بالینی 2021 در این پایگاه می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

    Habif's Clinical Dermatology

              Campbell-Walsh Urology

Clinical Procedures in Primary Eye Care

Atlas of Interventional Pain Management

Weedon's Skin Pathology

Gabbe's Obstetrics: Normal and Problem Pregnancies

Blumgart's Video Atlas: Liver, Biliary & Pancreatic Surgery

Gunderson & Tepper’s Clinical Radiation Oncology

On Call Surgery

On Call Neurology

 

2020  جدیدترین مقادیر شاخص ضریب نفوذ یا Impact Factor   ( 99/4/14) 

 موسسۀ Clarivate Analytics صاحب امتیاز پایگاه معتبر WOS، ویرایش 2020 فهرست ضریب نفوذ یا Impact Factor جدید مجلات برای سال 2019 را منتشر کرد. بالاترین IF مربوط به مجله CA-Cancer journal for clinicians با ایمپکت فکتور  292.278 است که نسبت به سال گذشته (223/679) رشد زیادی داشته است.دومین نشریه برتر این لیست NEW ENGLAND JOURNAL OF MEDICINE با ایمپکت فکتور 74.699 می باشد .

پژوهشگران می توانند با مراجعه به بانک اطلاعاتی Journal Citation Report  در پایگاه استنادی  Web Of Science از جدیدترین شاخص های تأثیر ژورنال های حوزه تخصصی مورد علاقه خود مطلع شوند. برترین مجله ایرانی در این لیست، فصلنامه Journal of Nanostructure in Chemistry با ایمپکت فکتور 4.077 می باشد. مجله International Journal of Health Policy and Management نیز در رتبه دوم رتبه بندی مجلات ایرانی قرار دارد. این ماهنامه در سال گذشته رتبه اول را کسب کرده بود. 

 

(Annual Reviews Rankings in Journal Citation Reports 2020(Clarivate Analytics

 
 
 • شبکه نویسندگان همکار سامانه علم سنجی  ( 99/4/10)

سامانه علم‌سنجی اعضای هیات علمی وزارت بهداشت، شبکه نویسندگان همکار به صفحات افراد در سامانه اضافه نموده است. شبکه نویسندگان همکار در انتهای صفحه پروفایل هر فرد در سامانه علم‌سنجی است و نشان دهنده شبکه همکاری نویسندگی مشترک مقالات است. ضمن مشاهده شبکه، می‌توان با کلیک برروی عکس یا نام هر فرد، شبکه را در سمت وی گسترش داد و یا جابجا کرد.لازم به ذکر است در این شبکه همکاری، امکان مشاهده افراد تا ۵۰ نویسنده همکار، به صورت درون دانشگاهی، ‌ملی و یا کلی وجود دارد.

 

 

 • قطع دسترسی به مجموعه Ovid و Embase  تا اطلاع ثانوی  ( 99/4/9)

به اطلاع اساتید و پژوهشگران می رساند بنا بر اعلام مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت متبوع، در حال حاضر دسترسی به مجموعه Ovid  و  Embase بر قرار نیست. به محض برقراری دسترسی، اطلاع رسانی انجام خواهد شد.

 

 • امکانات جدید در صفحه خانگی google scholar  ( 99/4/3)

مدتی است که موتورجستجوی google scholar برای دسترسی سریع تر پژوهشگران  به جدیدترین مقالات منتشر شده ناشرین معتبر بین المللی جهان، در صفحه خانگی یا homepage  خود لینک مستقیم ورود به صفحه دوازده ناشر و ژورنال بین المللی از جمله Elsevier,JAMA,NEJM را قرار داده است. 

 

 


 • تدوین راهنمای ابزارهای ژورنال یاب ( 99/3/31)  

راهنمای جدید و روزآمد " ابزارهای ژورنال یاب" توسط خانم کاشیان کارشناس کتابخانه کوثر تهیه و تدوین شده است .

جهت مشاهده این راهنما به بخش راهنمای منابع تخصصی در فیلد راهنماهای آموزشی سایت کتابخانه کوثر مراجعه نمایید.

 

 

 

 • خبرنامه کتابخانه کوثر یک ساله شد ؛ انتشار شماره جدیدخبرنامه الکترونیکی کتابخانه کوثر   ( 99/3/22)

با تلاش کارشناس مسئول کتابخانه کوثر از تابستان سال 98 تدوین و انتشار خبرنامه الکترونیکی کتابخانه آغاز شد و در حال حاضر 4 شماره از این خبرنامه فصلی به مرحله انتشار رسیده است.هدف از تدوین و نشر این خبرنامه، اطلاع رسانی مطالب و اطلاعات مفید مرتبط با حوزه اطلاع رسانی پزشکی می باشد .جهت مشاهده و دانلود محتوا به بخش خبرنامه الکترونیکی مراجعه نمایید 

  

 

 

 • زمان سرویس دهی کتابخانه کوثر (99/3/18)    

به اطلاع اعضاء کتابخانه می رساند تا اطلاع ثانوی سرویس دهی کتابخانه در ساعات بعدازظهر انجام نخواهد شد و کلیه امور مربوط به امانت، مرجع، مخزن و سایت کامپیوتر در ساعات اداری صبح (7:30 الی 13) صورت می گیرد.

سالن مطالعه همه روزه تا ساعت 23 باز می باشد.

 

 

 

 • شمار کتب 2021 سامانه منبع یاب  از پایگاه clinicalkey‌ به 30 عنوان رسید(99/3/7)                 
 • طبق بررسی سامانه منبع یاب و جستجو در بخش کتب این سامانه، در حال حاضر30 عنوان کتاب سال 2021 در پایگاه CLINICALKEY قابل دسترس می باشد.این پایگاه ارائه دهنده کتب پزشکی انتشارات ELSEVIER و از منابع اشتراکی می باشد. 

 

 

 • دسترسی به نسخه جدید pubmed  ( 99/3/6)  

به اطلاع می‌رساند دسترسی مستقیم به نسخه جدید بانک اطلاعاتی PubMed فراهم گردید. PubMed بانک اطلاعات رایگان کتابخانه ملی پزشکی آمریکاست که دربرگیرنده بیش از 30 میلیون مقاله از 5600 مجله معتبر دنیاست. این بانک بزرگترین و پرمراجعه‌شونده ترین بانک اطلاعات علوم پزشکی است. آدرس کوتاه بانک www.pubmed.gov بوده و از نیمه سال 2020 میلادی نسخه جدید آن در آدرس https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov در دسترس کاربران است.

 

 

 • لغو جریمه دیرکرد کتاب  ( 99/2/20) 

براساس اطلاع رسانی کتابخانه مرکزی دانشگاه و ضمن آرزوی سلامتی برای تمامی کاربران کتابخانه به اطلاع می رساند نظر به اعلام وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر تعطیلی دانشگاه های سراسر کشور به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونای جدید، به منظور رفاه حال کاربران کتابخانه های دانشگاه، جریمه دیرکرد کتاب از تاریخ شروع تعطیلات تا پایان آن لغو شده و محاسبه نخواهد شد و نیازی به تمدید آنلاین کتب امانتی نیست. لطفا به دوستان خود اطلاع دهید.

 

 • قطع دسترسی به BMJ   ( 99/1/31)

 به اطلاع می رساند دسترسی به BMJ  تا اطلاع ثانوی برقرار نیست.

 

 • کسب اطلاعات روزآمد در مورد coronavirus از انتشارات Elsevier و پایگاه uptodate  ( 98/12/15)  

موسسه انتشاراتی معتبر Elsevier از ابتدای فوریه 2020 به صورت رایگان به ارائه جدیدترین اطلاعات در خصوص ویروس corona پرداخته است.برای دسترسی به پایگاه Elsevier اینجا را کلیک کنید.  همچنین پایگاه point of care  و مبتنی بر شواهد uptodate‌ به انتشار تاپیکی مرتبط با  ویروس corona مبادرت نموده که به صورت مستمر روز آمد می شود.


 

 

 • برگزاری کارگاه جستجوی پیشرفته در پایگاه های اطلاعاتی بالینی ( 98/12/5)

روز یکشنبه 4 اسفند کارگاه جستجوی پیشرفته در پایگاه های اطلاعاتی بالینی جهت اساتید و کتابداران دانشگاه در کتابخانه مرکزی برگزار شد. در این کارگاه خانم کاشیان به معرفی  پایگاه uptodate و نحوه جستجو در آن پرداختند.خانم عضدی پایگاه OVID و خانم دکتر مومنی clinicalkey را معرفی کردند.

 

 

 

 

 

 • تدوین راهنمای جدید و روزآمد پایگاه uptodate ( ( 98/12/3

راهنمای جدید و روزآمد پایگاه uptodate توسط خانم کاشیان مسئول کتابخانه کوثر تهیه و تدوین شده است .جهت مشاهده این راهنما به بخش راهنمای منابع تخصصی در فیلد راهنماهای آموزشی سایت کتابخانه کوثر مراجعه نمایید.


 • تغییر مکان برگزاری کارگاه ( ( 98/12/3 

 کارگاه جستجوی پیشرفته در پایگاه های اطلاعاتی بالینی جهت اساتید و کتابداران در محل کتابخانه مرکزی برگزار می گردد.

 

 

 

 • کارگاه جستجوی پیشرفته در پایگاه های اطلاعاتی بالینی ( 98/11/30)

کارگاه جستجوی پیشرفته در پایگاه های اطلاعاتی بالینی جهت اساتید و کتابداران دانشگاه علوم پزشکی سمنان در کتابخانه مرکز آموزشی پژوهشی درمانی کوثر برگزار می شود.زمان برگزاری کارگاه یکشنبه چهارم اسفند می باشد.جهت مشاهده اطلاعات بیشتر روی تصویر مقابل کلیک نمایید.

 

 

 • تدوین راهنمای آشنایی با RomeO ( 98/11/15)  

با توجه به گسترش کاربری شبکه های اجتماعی علمی پژوهشی و امکان درج متن کامل مقالات توسط پژوهشگران، پایگاهی جهت آشنایی بیشتر با

خط مشی ها و سیاست های ناشران در خصوص شرایط دسترسی آزاد در راهنمایی با عنوان "آشنایی با RomeO  " توسط خانم کاشیان کارشناس

مسئول کتابخانه کوثرمعرفی شده است.جهت مشاهده این راهنمای مفید به بخش راهنماهای آموزشی راهنمای منابع تخصصی مراجعه نمایید.

 

 • بازدید ارزیابان ادواری اعتبار بخشی پزشکی عمومی از کتابخانه  ( 98/11/7)

صبح یکشنبه ششم بهمن ارزیابان ادواری اعتباربخشی پزشکی عمومی از کتابخانه مرکزکوثر بازدید کردند. در این بازدید خانم کاشیان مسئول کتابخانه به پرسش های ارزیابان در مورد بخش مرجع و رفرنس ها ، مخزن و کتب موجود ،سایت کامپیوتر و دسترسی به پایگاه های اطلاعاتی و .. پاسخ دادند.

 

 

 

 

 

 • سامانه ژورنال یاب مجلات ایرانی  ( 98/11/5)

سامانه ژورنال یاب RICeST توسط مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری شیراز، در جهت یاری رساندن به پژوهشگران، دانشجویان و اعضای هیأت علمی کشور، ایجاد و راه اندازی شده است. برای دسترسی رایگان به این سامانه به آدرس https://journalfinder.ricest.ac.ir/ مراجعه نمایید.

 -سامانه ای برای کمک به پژوهشگران جهت یافتن بهترین ژورنال برای انتشار تحقیقات خود  
- پیش بینی میزان شباهت موضوع مقاله پژوهشگران با ژورنال های کشور
- ارائه مشخصات ژورنال ها و ضریب تاثیر آن ها

 عنوان و چکیده مقاله مورد نظر و سایر موارد مندرج از جمله رتبه و موضوع مجله و... در فیلدهای مشخص شده درج و پس از ارسال در صفحه نتایج فهرستی از عناوین مجلات مناسب همراه با اطلاعاتی چون ضریب‌تأثیر، رتبه، پایگاه‌های نمایه کننده، وضعیت انتشار آخرین شماره، موضوعات اصلی و فرعی و حوزه موضوعی مجله نمایش داده خواهد شد.

 

 • اطلاعیه مهم در مورد نسخه قدیم و جدید پایگاه اطلاعاتی pubmed   ( 98/10/30)

با توجه به ارائه نسخه جدید پایگاه اطلاعاتی pubmed ،کادر آبی رنگی در قسمت بالای نسخه قدیم Pubmed برای ورود به نسخه جدید تعبیه شده که با کلیک بر روی آن، دسترسی به نسخه قدیمی برایتان امکان پذیر نمی باشد. برای دسترسی به نسخه قدیم Pubmed باید تاریخچه مرورگر سیستم خود به شرح ذیل را پاک نمایید تا دسترسی شما امکان پذیر گردد.(لطفاً مجدداً بر روی نسخه جدید که در صفحه Pubmed معرفی شده است کلیک ننمایید).

مرورگر کروم:

1-انتخاب گزینه History از قسمت سه نقطه سمت راست صفحه مرورگر کروم

2-انتخاب گزینه Clear browsing data

3-انتخاب گزینه all time  درگزینه all range

4-در پایان انتخاب گزینه clear data و بستن مرورگر و باز کزدن مجدد مرورگر و وارد نمودن آدرسpubmed.gov

مرورگر فایرفاکس:

1-انتخاب گزینه privacy & security  از قسمت settings سمت راست صفحه مرورگر فایرفاکس

2- انتخاب گزینه clear history از گزینه History و بستن مرورگر، باز کردن مجدد مرورگر و وارد نمودن آدرسpubmed.gov

 

 • کتب رفرنس بالینی منتشره در 2019 تا فوریه 2020     ( 98/10/29)

فهرست عناوین کتب مهم رفرنس بالینی داخلی و جراحی پزشکی که در بازه زمانی 2019 تا اول فوریه 2020 منتشره شده اند توسط کارشناس کتابخانه کوثر تهیه شده است. جهت مشاهده این فهرست روی تصویر مقابل کلیک کنید.

 

 

 • کتبی که به زودی می آیند  ( 98/10/28)

عناوین کتب رفرنس و مهم پزشکی داخلی و جراحی که به زودی (در یک سال آینده ) منتشر می شوند تحت عنوانcoming soon  تهیه شده است و در بخش تازه های کتاب و اطلاع رسانی و تبلیغات صفحه کتابخانه به اطلاع علاقمندان می رسد. این اقدام  کتابخانه در مطلع شدن به هنگام کاربران از زمان نشر کتب جدید و اقدام به پیش خرید ٱن بسیار موثر و مفید است.


 •     اولین کتاب 2020  کتابخانه کوثر ( 98/10/26)

   قابل توجه اساتید و دستیاران گروه بیهوشی ،نسخه چاپی کتاب Miller s Anesthesia 2020 توسط کتابخانه مرکز کوثر تهیه شده است.

 

 

 • تهیه فایل الکترونیک ویرایش جدید دو کتاب رفرنس تخصصی پزشکی ( 98/10/25)

به اطلاع اساتید و دستیاران می رساند فایل pdf دو کتاب ذیل تهیه شده است. علاقمندان جهت دریافت فایل به مسئول کتابخانه مراجعه نمایند.

Goldman-Cecil Medicine,2020

Mandell, Douglas, and Bennett’s Principles and Practice of Infectious Diseases-Elsevier 2019

 

 • زمان برگزاری سی سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران  1399  ( 98/10/19)

شورای سیاست گذاری سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به ریاست دکتر محسن جوادی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، زمان برگزاری سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران را ۲۶ فروردین تا ۵ اردیبهشت سال ۱۳۹۹ اعلام نمود .شعار این دوره " کتاب یعنی زندگی " انتخاب شده است.

 

 • کتابخانه مرکز کوثر ضمن عرض تبریک و تسلیت شهادت سردار پرافتخار ایران سپهبد حاج قاسم سلیمانی ، یاد و خاطره ایشان را گرامی می دارد.  ( 98/10/14)

 

 • فعالیت همزمان نسخه جدید و قدیم PUBMED  در ابتدای سال 2020 میلادی  ( 98/10/12)

طبق گزارش کتابخانه ملی آمریکا NLM نسخه قدیمی PUBMED‌ به صورت همزمان و موازی با نسخه جدید آزمایشی فعال بوده پس از چند ماه از آغاز سال 2020 و استفاده کاربران و آشنا شدن با نسخه جدید ،نسخه قدیمی بازنشسته می شود. 

 

 • تدوین راهنمای شاخص های رتبه بندی مجلات ( 98/10/11)

با توجه به اهمیت مبحث شاخص های اندازه گیری در رتبه بندی مجلات ،راهنمایی جهت آشنایی بیشتر کاربران با شاخص های کاربردی تر ، توسط کارشناس مسئول کتابخانه کوثر تهیه شده است. جهت مشاهده و دانلود به بخش راهنماهای آموزشی / راهنمای منابع تخصصی  با عنوان "آشنایی با journal metrics " مراجعه کنید.

 

 • برگزاری جلسه بررسی مشکلات کتابخانه  ( 98/10/4)

 سه شنبه سوم دی ماه جلسه ای با حضور معاونت محترم تحقیقات و فناوری دانشگاه آقای دکتر کوخایی و دکتر باقری مدیر اطلاع رسانی این حوزه ، ریاست محترم بیمارستان و کتابخانه مرکزی و معاون آموزشی و پژوهشی بیمارستان و .. در دفتر ریاست بیمارستان برگزار شد. در این جلسه مشکلات و مسائل کتابخانه از سوی خانم کاشیان مسئول کتابخانه مطرح و پیشنهاداتی در خصوص رفع برخی مشکلات، توسط حاضران ارائه گردید.در پایان جلسه نیز بازدید از کتابخانه صورت گرفت.

 

 • انتشار دومین شماره خبرنامه الکترونیکی کتابخانه کوثر   ( 98/9/30) 

با تلاش کارشناس مسئول کتابخانه کوثر دومین شماره از خبرنامه الکترونیکی کتابخانه با هدف اطلاع رسانی مطالب و اطلاعات مفید مرتبط با حوزه کتابداری پزشکی منتشر شد .جهت مشاهده و دانلود این خبرنامه به بخش خبرنامه الکترونیکی مراجعه نمایید

 

 • خریداری 17 عنوان کتاب فارسی رفرنس   ( 98/9/28)

هفده عنوان کتاب فارسی رفرنس به تعداد 41 نسخه با پیگیری مسئول کتابخانه و همکاری معاونت آموزشی و پژوهشی بیمارستان در آذر ماه خریداری گردید. کتب تهیه شده پس از انجام امور مربوط به نرم افزار و آماده سازی ، جهت استفاده اعضا به مخزن انتقال می یابد.

 

 

 • برگزاری کارگاه معرفی سامانه منبع یاب جهت اساتید در کتابخانه مرکز کوثر    ( 98/9/23)

کارگاه معرفی سامانه منبع یاب با حضور اساتید در تاریخ 98/9/21  توسط خانم کاشیان در سایت کتابخانه مرکز کوثر برگزار شد.شرکت کنندگان در کارگاه از نحوه برگزاری و مطالب ارائه شده رضایت کامل داشتند  

 

 • با سه ماه تاخیر  ( 98/9/13) PROQUEST از طریق پایگاه  NEJM‌دسترسی به متن کامل مقالات ژورنال  

 

به اطلاع اساتید و دستیاران بویژه گروه داخلی می رساند با توجه به متغیر بودن وضعیت دسترسی به ژورنال معتبر و کاربردی  NEW ENGLAND JOURNAL OF MEDICINE (NEJM) دسترسی به متن کامل مقالات منتشره 3 ماه گذشته به قبل این ژورنال از طریق پایگاه PROQUEST  امکان پذیر می باشد.

 

 • شمار کتب 2020 پایگاه CLINICALKEY‌ به 71 عنوان رسید(98/9/11)                   

طبق بررسی سامانه منبع یاب و جستجو در بخش کتب این سامانه توسط خانم کاشیان مسئول کتابخانه کوثر در حال حاضر 71 عنوان کتاب سال 2020 در پایگاه CLINICALKEY قابل دسترس می باشد.این پایگاه ارائه دهنده کتب پزشکی انتشارات ELSEVIER و از منابع اشتراکی می باشد. 

 

 

 • برگزاری کارگاه pubmed در کتابخانه مرکز کوثر ( 98/9/9) 

کارگاه معرفی و نحوه جستجو در پایگاه pubmed با حضور دانشجویان در تاریخ 98/9/7  توسط خانم کاشیان در سایت کتابخانه مرکز کوثر برگزار شد.شرکت کنندگان در کارگاه از نحوه برگزاری و مطالب ارائه شده رضایت کامل داشتند .

 

 

 

 • برگزاری کارگاه دو روزه آشنایی با محصولات ELSEVIER و `پایگاه PROQUEST‌ توسط معاونت تحقیقات و فناوری   ( 98/9/9)

به اطلاع علاقمندان بویژه اساتید و دستیاران می رساند کارگاه دو روزه آشنایی با محصولات ELSEVIER و پایگاه PROQUEST‌ توسط معاونت تحقیقات و فناوری در روزهای 11 و 12 آذر برگزار می شود. 

 

 • دسترسی به کتاب Brenner and Rector's The Kidney 2020 در پایگاه clinicalkey و سامانه منبع یاب  ( 98/9/5)

به اطلاع اساتید بویژه متخصصان نفرلولوژی می رساند دسترسی به ویرایش 11 کتاب Brenner and Rector's The Kidney 2020 در پایگاه clinicalkey  امکان پذیر می باشد

 

 • کسب رتبه کتابدار برتر دانشگاه توسط کارشناس مسئول کتابخانه کوثر( 98/8/28) 

در اولین ارزیابی کتابداران دانشگاه علوم پزشکی سمنان خانم کاشیان کارشناس مسئول کتابخانه کوثر ، رتبه برتر کتابداران دانشگاه را به خود اختصاص داد و در برنامه هفته کتاب که به همت کتابخانه مرکزی در مجتمع آموزشی دانشگاه برگزار شد با حضور آقای دکتر کبیری از ایشان تقدیر گردید. • کسب رتبه سوم کشوری کتابدار بالینی توسط کارشناس مسئول کتابخانه کوثر( 98/8/27)   

در سومین همایش ملی کتابداران پزشکی و اطلاعات سلامت که در دانشگاه علوم پزشکی تهران در 26 آبان سال جاری برگزار شد از خانم کاشیان کارشناس مسئول کتابخانه کوثر به جهت کسب رتبه سوم کشوری در بخش کتابدار برگزیده مراکز آموزشی درمانی تقدیر شد.

 

 

 

 • میلاد رسول اکرم حضرت محمد (ص) و هفته وحدت مبارک باد( 98/8/23)


کتابخانه مرکز آموزشی پژوهشی درمانی کوثر میلاد حضرت مهربانی پیامبر عظیم الشان اسلام را گرامی داشته و در این خصوص پمفلتی با عنوان "عظمت پنج نور " تهیه نموده است. جهت مشاهده و مطالعه اینجا را کلیک کنید.

 

 • تدوین پمفلتی با موضوع معرفی رشته کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی ( 98/8/23) 

به مناسبت هفته کتاب پمفلتی با موضوع معرفی رشته کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی جهت آشنایی مراجعان توسط خانم کاشیان مسئول کتابخانه کوثر تهیه گردید.جهت مشاهده و دانلود به بخش راهنماهای آموزشی مراجعه نمایید.

 

 • هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران ( 98/8/23) 

بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ ۲۴  تا 30 آبان ماه با مشارکت بیش از ۶۰ نهاد و سازمان در سراسر کشور برگزار می‌شود. نام گذاری روز های این هفته به شرح ذیل است:   

چهارشنبه ۲۲ آبان‌ماه به‌نام «کتاب و پایتخت کتاب ایران»

پنجشنبه ۲۳ آبان‌ماه به‌نام «کتابخانه، کانون فرهنگی محله»

جمعه ۲۴ آبان به‌نام «کتاب معجزه پیامبر (ص)»

شنبه ۲۵ آبان‌ماه به‌نام «وقف کتاب، ترویج کتابخوانی»

یکشنبه ۲۶ آبان‌ماه به‌نام «مدرسه کتاب‌محور، دانش‌آموز کتابخوان»

دوشنبه۲۷ آبان‌ماه به‌نام «کودک، کتاب‌، آینده»

سه‌شنبه ۲۸ آبان‌ماه به‌نام «کتاب مبنای تمدن»

چهارشنبه ۲۹ آبان‌ماه به‌نام «کتاب، رسانه و فضای مجازی»

پنجشنبه ۳۰ آبان‌ماه به‌نام «کتابفروشی پاتوق فرهنگی»

 

 • scholar button  افزونه ای مفید و کاربردی ( 98/8/16) 

با توجه به پرکاربرد بودن موتور جستجوی گوگل پژوهشی و نیز وجود افزونه scholar button جهت دسترسی سریع به این موتور جستجو، راهنمای معرفی، نصب و استفاده از این افزونه مفید توسط کارشناس مسئول کتابخانه تهیه شده است. جهت مشاهده و دانلود فایل راهنما به بخش راهنماهای آموزشی راهنمای منابع تخصصی صفحه کتابخانه مراجعه کنید.

 

 

 

 • دسترسی به کتاب Miller anesthesia 2020 در پایگاه clinicalkey و سامانه منبع یاب  ( 98/8/10) 

به اطلاع اساتید و دانشجویان بویژه گروه بیهوشی و هوشبری می رساند دسترسی به متن کامل نهمین ویرایش کتاب Miller anesthesia از طریق پایگاه clinicalkey برفرار می باشد.

 

 • برقراری دسترسی مجدد به پایگاه های اشتراکی ( 98/7/24) 

به اطلاع می رساند دسترسی به پایگاه های web of science , JCR, ESI مجددا برقرار شد.

 

 • عدم دسترسی به برخی پایگاه های اشتراکی تا اطلاع ثانوی ( 98/7/20) 

به اطلاع می رساند در حال حاضر دسترسی به پایگاه های web of science , JCR, ESI  امکان پذیر نیست و وزارتخانه در تلاش جهت دسترسی مجدد به این پایگاه ها می باشد.

 

 • برنامه کارگاه های کتابخانه کوثر در نیمه دوم سال 98 تدوین گردید( 98/7/21)   

جهت توانمندسازی و آشنایی بیشتر اساتید ، دستیاران و دانشجویان با پایگاه ها و منابع اطلاعاتی ، کارگاه هایی در نیمه دوم سال جاری تدوین گردیده است. جهت اطلاع از برنامه کارگاه هابه بخش کارگاه های آموزشی مراجعه نمایید. 

 

 • به روز رسانی فهرست همایش ها ( 98/7/21) 

فهرست عناوین همایش های پزشکی که هرساله در دو نوبت توسط کارشناس کتابخانه مرکز کوثر تهیه و تدوین می گردد جهت نیمه دوم سال روزآمد گردیده و شامل همایش های آبان لغایت اسفند 98 می باشد.

 

 • دو عنوان کتاب رفرنس جدید در بخش مرجع(98/7/6)   

  آخرین ویراست کتاب های رفرنس حوزه انکولوژی و بیهوشی خریداری و در بخش مرجع کتابخانه جهت اساتید و دانشجویان قابل استفاده می باشد. عناوین کتب به شرح ذیل می باشد:

DEVITA,HELLMAN AND ROSENBERG S CANCER PRINCIOLES .. 2019 

TEXEBOOK OF CRITICAL CARE FINK 2017 

 

 • اولین شماره خبرنامه الکترونیکی کتابخانه مرکز کوثر(98/6/31)   

در راستای به روز رسانی اطلاعات کاربران و بهبود کیفیت خدمات کتابخانه ، اولین شماره خبرنامه الکترونیکی کتابخانه مرکز کوثر به همت و تلاش کارشناس مسئول کتابخانه این مرکز سرکار خانم کاشیان در تابستان 1398 منتشر شد. این خبرنامه به صورت فصلنامه بوده و از طریق لینک خبرنامه الکترونیکی کتابخانه درصفحه کتابخانه وبسایت بیمارستان کوثر قابل مشاهده و دانلود است.

 

 

 • pubmed‌ جدید در راه است(98/6/31)   

از آنجا که متون پزشکی با سرعت قابل توجهی در پایگاه پابمد در حال افزایش است کتابخانه ملی پزشکی آمریکا به طور مدارم با بررسی روش های تجربی و پژوهشی در تلاش جهت بهبود کیفیت جستجو و نیز تجربه کاربر می باشد تا وبسایت pubmedرا به صورت مطلوب بازسازی، اصلاح و روزآمد نماید . پابمد جدید در اوایل سال 2020 رونمایی می شود. نسخه آزمایشی این پایگاه به آدرس ذیل است:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/labs/pubmed/

 

 

 • دسترسی به 59 عنوان کتاب پزشکی 2020  (98/6/31)

تا پایان شهریور ماه تعداد 59 عنوان کتاب حوزه پزشکی در پایگاه clinicalkeyمنتشر شده است.

ویرایش جدید دو کتاب ذیل که از کتب مهم و مرجع پزشکی بالینی می باشند و در بخش کتب COMING SOON تازه های کتاب معرفی شده بودند در حال حاضر از طریق پایگاه CLINICALKEY  قابل دسترس می باشد.جهت کسب اطلاعات بیشتر به سامانه منبع یاب به آدرسhttp://rsf.research.ac.ir/  مراجعه نمایید.

 

 • ویرایش هفتم کتاب ENDOCRINE SECRETS  در منبع یاب (98/6/16)    

به اطلاع علاقمندان به حوزه غدد و متابولیسم می رساند کتابENDOCRINE SECRETS که در بخش COMING SOON تازه های کتاب معرفی شده بود در حال حاضر از طریق پایگاه CLINICALKEY  قابل دسترس می باشد.جهت مشاهده کتاب روی تصویر کلیک نمایید.  

 

 

 

 • 49عنوان کتاب 2020 در پایگاه  (98/6/10)    

تعداد کتب 2020  پایگاه clinicalke به 49 عنوان رسیده است. جهت اطلاع از فهرست این کتب به آدرس http://rsf.research.ac.ir  مراجعه نمایید.

جدید ترین کتب بالینی منتشره در این پایگاه:

  Abeloff`s Clinical Oncology ، Anderson`s Pediatric Cardiology و Andrews' Diseases of the Skin 

پایگاه clinicalkey از محصولات انتشارات بزرگ ELSEVIER می باشد.

 

 
 • آشنایی با ابزارهای      (98/6/3)      

جهت آشنایی بیشتر کاربران با پایگاه ها و ابزار های point of care  ، راهنمایی توسط خانم کاشیان کارشناس مسئول کتابخانه تهیه شده و در بخش راهنماهای آموزشی / راهنمای منابع تخصصی  صفحه کتابخانه درج گردیده است.   

 

 • رفع مشکل اختلال در پایگاه های اشتراکی وازرت بهداشت (98/5/26)

با پیگیری مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارتخانه،اختلال در دسترسی به پایگاه های اطلاعاتی اشتراکی برطرف گردیده است. 

 

 • عدم دسترسی به ژورنال    (98/5/26)

به اطلاع اساتید و دستیاران بویژه گروه داخلی می رساند در حال حاضر دسترسی به ژورنال New England Journal of Medicine وجود ندارد. 

 

 • درج ebook کتاب 2018 Harrison s principles of internal medicine در سیستم های سایت کتابخانه (98/5/15)

طبق روال گذشته، فایل PDF کتاب رفرنس Harrison s principles of internal medicine 2018 در همه سیستم های سایت کامپیوتر کتابخانه جهت استفاده کاربران درج گردیده است. فیلم های آموزشی مربوط به این کتاب نیز در کتابخانه موجود می باشد.  

 

 • کتاب هایی که به زودی می آیند   (98/5/14)

 عناوین کتب رفرنس و مهم پزشکی که به زودی (در یک سال آینده ) منتشر می شوند تحت عنوان coming soon توسط خانم کاشیان کارشناس مسئول کتابخانه کوثر تهیه شده است و در بخش تازه های کتاب و اطلاع رسانی و تبلیغات صفحه کتابخانه به اطلاع علاقمندان می رسد. این اقدام جدید کتابخانه در مطلع شدن به هنگام کاربران از زمان نشر کتب جدید و اقدام به پیش خرید ٱن بسیار موثر و مفید است.

 

 • اختلال در دسترسی به پایگاه های اطلاعاتی اشتراکی  (98/5/13)   

پیرو اعلام مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارتخانه، دسترسی به پایگاه های اطلاعاتی اشتراکی طی چند روز آینده دچار اختلال خواهد بود .

 

 • افزونه مهم kopernio :دسترسی سریع به متن کامل مقالات با یک کلیک  (98/4/27)

web of science بخش جدیدی به نام kopernio به امکانات خود افزوده است. kopernio‌ افزونه ای است که در هنگام جستجو و مرور اطلاعات بهترین فرمت pdf‌ مقالات را بازیابی کرده و در زمان بسیار کوتاهی به کاربر ارائه می کند. با نصب این افزونه به مرورگر خود می توانید از مزایا و قابلیت های آن بهره مند شوید.

خانم کاشیان کارشناس مسئول کتابخانه راهنمایی تحت عنوان " آشنایی با افزونه kopernio"  تهیه نموده اند که می توانید فایل pdf آن را از بخش راهنماهای آموزشی راهنمای منابع تخصصی صفحه کتابخانه دانلود نمایید.

 

 • بیست و پنجمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی (98/4/24)

بیست و پنجمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی به منظور تجلیل و تکریم از محققین برجسته ایرانی داخل و خارج از کشور و معرفی فعالیت‌های تحقیقاتی برتر علوم پزشکی دی ماه 1398  برگزار می‌گردد. ثبت نام داوطلبین در بیست و پنجمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی از شنبه ۱۵ تیر ماه آغاز شده و تا پایان وقت اداری سوم مهرماه ۹۸ ادامه خواهد یافت. ثبت نام با عضویت در سامانه جشنواره رازی و ارسال آثار به صورت الکترونیکی از طریق وب سایت جشنواره به آدرس razi.research.ac.ir  و یا razi.hbi.ir امکان‌پذیر می باشد.

 

 • تهیه راهنمای "مبانی پابمد"     ( 98/4/19)  

جهت معرفی سریع پایگاه pubmed پمفلتی با عنوان "مبانی پابمد" در راستای معرفی موارد مفید و کاربردی این پایگاه  توسط خانم کاشیان کارشناس مسئول کتابخانه تهیه شده است. برای مشاهده و دانلود این راهنما به بخش راهنماهای آموزشی مراجعه نمایید.

 

 • به روز رسانی و ایجاد تغییرات مفید در صفحه کتابخانه وبسایت بیمارستان کوثر( 98/4/12)

به اطلاع کاربران می رساند صفحه کتابخانه کوثر در وبسایت بیمارستان جهت ارتفاء کمی و کیفی و افزایش رضایتمندی کاربران به طور وسیعی روزآمد و واجد زیرمجموعه های جدید و کاربردی شده است.

 

 • دسترسی به 44 عنوان کتاب سال 2020  ( 98/4/10)

در حال حاضر پایگاه clinicalke در برگیرنده 44 عنوان کتاب حوزه پزشکی سال 2020 می باشد. جهت اطلاع از فهرست این کتب به آدرس http://rsf.research.ac.ir  مراجعه نمایید.

پایگاه clinicalkey از محصولات انتشارات بزرگ ELSEVIER می باشد.

 

 • جدیدترین مقادیر شاخص تأثیر (Impact Factor) (98/4/9)

 در بزرگترین رویداد سالانه علم سنجی دنیا، موسسۀ Clarivate Analytics ضریب نفوذ یا Impact_Factor (ایمپکت فاکتور) جدید مجلات را اعلام کرد. پژوهشگران می توانند با مراجعه به بانک اطلاعاتی Journal Citation Report  در پایگاه استنادی  Web Of Science از جدیدترین شاخص های تأثیر ژورنال های حوزه تخصصی مورد علاقه خود مطلع شوند.

  بالاترین IF  مربوط به مجله ی CA-Cancer journal for clinicians  با ایمپکت 223/679 است.دومین نشریه برتر این لیست، ماه‌نامۀ معروف Nature Reviews Materials با ضریب نفوذ ۷۴/۴۴۹ است که توسط انتشارات Nature منتشر می‌شود. مجله Lancet، در لیست ایمپکت فاکتور سال ۲۰۱۹ که بر اساس داده‌های سال ۲۰۱۸ منتشر شده است، در جایگاه چهارم قرار داد. ضریب نفوذ این مجله ۵۹/۱۰۲ محاسبه شده است. از بین مجلات ایرانی، مجلهInternational Journal of Health Policy and Management  ایمپکت 4/485 را کسب نموده است. 

 • گزارش عملکرد کتابخانه درسال1397  (98/4/3)

کارشناس مسئول کتابخانه جهت اطلاع معاونت آموزشی و پژوهشی ،ریاست و گروه های آموزشی پزشکی بیمارستان گزارش عملکرد کتابخانه را به صورت فصلی و سالیانه تهیه می نماید. . جهت مشاهده  گزارش عملکرد سال 97 به بخش گزارش عملکرد سالیانه سایت کتابخانه مراجعه نمایید.

 

 • افزایش گنجایش سالن مطالعه (98/4/3)

با توجه به ایام امتحانات  و اضافه شدن تعداد دانشجویان در سالن مطالعه،با توجه به محدودیت فضا گنجایش این بخش از 20 صندلی به 25 صندلی افزایش یاقت.

 

 • به روز رسانی فهرست همایش های پزشکی ایران سال1398  (98/3/30)

فهرست همایش های پزشکی ایران که در اسفند ماه 97 اطلاع رسانی گردیده بود به تازگی توسط کارشناس مسئول کتابخانه روزآمد شده است. این فهرست اطلاعات مربوط به همایش های تیر ماه تا اسفندماه 98 را شامل می شود. جهت اطلاع از همایش های پزشکی جدید به بخش فهرست همایش ها ی سایت کتابخانه کوثر مراجعه نمایید.

 

 • شانزدهمین همایش ملی روسای کتابخانه های مرکزی دانشگاه های علوم پزشکی ( 98/3/28)

 شانزدهمین همایش ملی روسای کتابخانه های مرکزی دانشگاه های علوم پزشکی کشور 26 و 27 خرداد ماه در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برگزار گردید.

 

 • به روز رسانی فهرست کتب مرجع کتابخانه(98/3/26)

فهرست کتب مرجع موجود در بخش مرجع کتابخانه به روز رسانی گردیده است. جهت اطلاع از عناوین و آخرین ویرایش های کتب مرجع پزشکی به قسمت کتب مرجع سایت کتابخانه کوثر مراجعه نمایید.

 

 • تهیه نسخه چاپی کتاب های مرجع گروه داخلی، جراحی و اعصاب(98/3/23)

نسخ چاپی کتاب های ذیل به تازگی توسط کتابخانه مرکز کوثر تهیه شده است.این کتاب ها پس از انجام امور مربوط به فهرست نویسی، رده بندی و آماده سازی در نرم افزار در بخش مرجع کتابخانه قابل استفاده و مطالعه خواهند بود. جهت اطلاع از کتب خریداری شده در بهار 98 به قسمت تازه های کتاب سایت کتابخانه کوثر مراجعه نمایید. 

 1. Harrison s principles of internal medicine 2018
 2. Schwartz s principles of surgery 2019
 3. Adams and Victor s principled of neurology 2019
 • تهیه جدیدترین ویرایش نسخه الکترونیک کتاب جراحی لارنس( 98/3/21)

ویرایش 2018 کتاب  Essentials of general surgery and surgical specialties,Lawrence, Peter F  به صورت نسخه الکترونیک توسط کتابخانه مرکز کوثر تهیه شده است . طبق اعلام کمیته تعیین منابع آزمون های جامع پزشکی از سال آینده (1399)ویرایش 2018 منبع اصلی جراحی می باشد. کاربران علاقمند جهت دریافت فایل pdf‌ می توانند به کارشناس مسئول کتابخانه مراجعه کنند.

 • سامانه خبره یاب پژوهش(  98/3/7)

 سامانه خبره یاب پژوهش به آدرس http://esid.research.ac.ir یکی از سامانه های  12 گانه نظام نوپا می باشد که ارائه دهنده تمامی مقالات نمایه شده اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در PubMed است. این سامانه برپایه تخصص پژوهشی محققان دانشگاههای علوم پزشکی کشورطراحی شده و قابلیت شناسایی افراد خبره و توانمند در زمینه‌‌های پژوهشی مختلف براساس کلید‌واژه‌‌های سرعنوان‌های موضوعی پزشکیMeSH و کلیدواژه‌‌های مقالات را دارد و صرفا شامل مقالاتی می شود که در پایگاه اطلاعاتی PubMed، براساس کلیدواژه اصطلاحنامه مش MeSH نمایه سازی شده اند.

 

 • تهیه بیش از 10 عنوان کتاب الکترونیک (pdf) درحوزه clinical practice جهت دانشجویان پزشکی (98/2/23)

با توجه به اهمیت مباحث sign & symptoms, approach , diagnosis ‌و نشانه شناسی و تظاهرات بالینی و تشخیص های افتراقی در علم پزشکی بویژه جهت دانشجویان مقطع استاژری و اینترنی ،کتابخانه این مرکز اقدام به گردآوری چندین عنوان کتاب الکترونیک کاربردی و مناسب در این حوزه موضوعی نموده است. کاربران علاقمند جهت دریافت فایل pdf ‌این کتب به کارشناس مسئول کتابخانه خانم کاشیان مراجعه نمایند.

 • اهدای 50 نسخه کتاب توسط دانشجویان پزشکی(98/2/21)

3 نفر از دانشجویان پزشکی تعداد 50 نسخه کتاب در حوزه آزمون ها و سوالات پزشکی در ماه جاری به کتابخانه مرکز کوثر اهدا نمودند.

 

 • تغییر ساعت کاری کتابخانه در ماه مبارک رمضان(98/2/15)

در ماه مبارک رمضان ساعت کاری کتابخانه در ساعات بعدازظهر یک ساعت کاهش یافته و سرویس دهی تا ساعت 19 می باشد. سالن مطالعه به روال گذشته تا ساعت 23 باز می باشد.

 

 • روز معلم و گرامی داشت مقام استاد و معلم ( 98/2/10)

12 اردیبشهت روز گرامیداشت مقام استاد و معلم گرامی باد.

 

 • فصول روزآمد شده کتاب رفرنس جراحی عمومی (98/2/7) 

اطلاعات فصول روز آمد شده کتاب مهم و رفرنس گروه جراحی Schwartz's Principles of Surgery  ویرایش 11 سال 2019  برگرفته از پایگاه معتبر accessmedicine‌ توسط کارشناس کتابخانه به اساتید گروه جراحی اطلاع رسانی گردید.

 

 • روز جهانی کتاب 23 آپریل( 98/2/1)

23 آپریل برابر با سوم اردیبهشت روز جهانی کتاب می باشد. باغ کتاب تهران بزرگ ترین کتاب فروشی دنیاست که بیش از 400 هزار جلد کتاب در آن وجود دارد.

 

 • سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ( 98/2/1)

سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از تاریخ 4 لغایت 14 اردیبهشت برگزار خواهد شد.

 

 • تهیه نسخه pdf برخی رفرنس ها و کتب کاربردی پزشکی (98/1/20)

نسخه pdf  تعدادی از کتب مهم تخصصی پزشکی از جمله رفرنس حراحی پلاستیک ، نوروسرجری ، انکولوژی و اکوکاردیوگرافی و نیز کتب کاربردی و مفید در سایر حوزه های علوم پزشکی در فروردین ماه سال جاری در راستای ارتقا کتب الکترونیک کتابخانه توسط خانم کاشیان کارشناس کتابخانه تهیه و گردآوری گردید.

 

 • آمار تعداد مورد امانت و عودت کتاب در سال1397 (98/1/10)

طبق گزارش نرم افزارتحت وب آذرسا کتابخانه در سال 1397 تعداد 3139 مورد امانت و عودت کتاب در کتابخانه مرکز کوثر صورت گرفته است.این آمار تنها شامل مراجعان میز امانت بوده و در برگیرنده سایر کاربران که جهت استفاده از سالن مطالعه، بخش مرجع و سایت کامپیوتر مراجعه می کنند نمی باشد.

 

 • اهدای کتب حوزه موضوعی درماتولوژی به کتابخانه  97/12/26

در روزهای پایانی اسفند ماه خانم دکتر عزیززاده متخصص پوست مرکز، تعداد 11 عنوان کتاب لاتین و فارسی در حوزه موضوعی پوست به کتابخانه اهدا نمودند که پس از انجام امور مربوط به فهرست نویسی و آماده سازی جهت استفاده کاربران در قفسه قرار خواهد گرفت.

 

 • خرید 2 عنوان کتاب در اسفند   ( 97/12/26 )

با توجه به بودجه باقی مانده کتابخانه ،خرید 2 عنوان کتاب "راهنمای CPR پیشرفته" و" تفسیر CT Brain‌ در اورژانس " در هفته آخر اسفند انجام شد که پس از انجام امور مربوط به فهرست نویسی و آماده سازی جهت استفاده کاربران در قفسه قرار خواهد گرفت.

 • تغییر آدرس دسترسی 2 مجموعه مهم در بانک اطلاعاتی web of science

پیرو اعلام ریاست محترم مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت متبوع، دسترسی به دو مجموعه  Journal Citation Reports که دربرگیرنده مقادیر Impact Factor  مجلات نمایه شده در بانک اطلاعاتی ISI  است و نیز مجموعه Essential Science Indicators  که ارائه کننده فهرست دانشمندان 1% پراستناد برتر، مجلات موسسات و دانشگاه های مربوطه است، از آدرس های قبلی به  دو آدرس جدید http://jcr.clarivate.com و  http://esi.clarivate.com تغییر یافته است. لازم به ذکر است آدرس های قدیمی از 24 اسفند ماه 97به بعد فعال نخواهند بود.

 • تقدیر از خانم کاشیان کارشناس مسئول کتابخانه به عنوان کارمند نمونه در جشن تلاش آسمانی( اسفند 1397)

درجشن تلاش آسمانی  که جهت تقدیر و تشکر از بازنشستگان و پرسنل نمونه سال 97 در مرکز آموزشی ،پژوهشی ودرمانی کوثر برگزار گردید از خانم کاشیان کارشناس مسئول کتابخانه کوثر به عنوان کارمند نمونه تقدیر شد.

 • فهرست عناوین همایش های علوم پزشکی سال 1398  ( اسفند 1397)

فهرست عناوین همایش های علوم پزشکی 1398  توسط خانم کاشیان کارشناس مسئول کتابخانه کوثر در اسفند ماه تهیه گردید. لازم به ذکر است عناوین موجود در این فهرست همایش هایی هستند که تا کنون مشخص شده اند و اطلاعات تکمیلی و روزآمد از همایش هایی که در آینده مشخص و نهایی می شوند نیز در زمان مقتضی اطلاع رسانی خواهد شد. برای مشاهده ی این فهرست به بخش "فهرست همایش ها"ی سایت کتابخانه مراجعه نمایید.

 • حضور  خانم کاشیان به عنوان سخنران در کارگاه کتابدار پژوهشی

در کارگاه کتابدار پژوهشی که در تاریخ 97/11/29 در کتابخانه مرکزی جهت کتابداران دانشگاه برگزار شد خانم کاشیان سخنران مبحث "آشنایی با پایگاه پابمد" بودند.

 • حضور  خانم کاشیان به عنوان سخنران در کارگاه کتابدار بالینی

در کارگاه کتابدار بالینی که در تاریخ 97/11/8 در کتابخانه مرکزی‌ جهت کتابداران دانشگاه برگزار شد خانم کاشیان سخنران مبحث "راهکارهای طبابت بالینی" و معرفی پایگاه uptodate بودند.

 • کسب امتیاز 96 از 97 امتیاز کتابخانه مرکز آموزشی پژوهشی درمانی کوثر در اولین ارزیابی کتابخانه های مراکز آموزشی و درمانی از سوی وزارتخانه( بهمن 1397)

با توجه به نتایج اعلام شده از وزارتخانه متبوع در خصوص پایش برنامه عملیاتی سال 1397 مربوط به اولین ارزیابی کتابخانه های مراکز آموزشی و درمانی ، کتابخانه مرکز کوثر از 97 امتیاز موفق به کسب 96 امتیاز گردیده است.

 • ارتقاء کمی و کیفی کتب الکترونیک کتابخانه در بهمن 1397

جهت ارتقا و بهبود کمی و کیفی کتب الکترونیک ( آفلاین) کتابخانه،  25 عنوان از کتب رفرنس لاتین پزشکی و نیز کتب کاربردی این حوزه در یک ماهه ی اخیر توسط سرکار خانم کاشیان کارشناس کتابخانه تهیه و گردآوری و به اطلاع اساتید گروه ها اعم از داخلی جراحی و .. رسانده شده است.

 • تهیه فایل آموزشی جدید آشنایی با راهکارهای طبابت بالینی ( Clinical practice guideline ) در بهمن ماه 1397 

فایل آموزشی با عنوان"مروری بر راهکارهای طبابت بالینی " با معرفی گایدلاین های حوزه ی پزشکی و نحوه بازیابی این منابع در پایگاه های مختلف و وب سایت های سازمان های مولف گایدلاین بالینی توسط خانم کاشیان کارشناس کتابخانه مرکز کوثر تهیه گردیده است. کاربران می توانند از طریق راهنماهای آموزشی سایت کتابخانه کوثر این راهنمای آموزشی را مشاهده کنند.

 •  اطلاع رسانی در خصوص فصول روزآمده شده ی کتاب اصول طب داخلی هاریسون 2018 در تاریخ 97/10/15

فهرست فصول روزآمد شده ی کتاب اصول طب داخلی هاریسون 2018  که توسط خانم کاشیان کارشناس کتابخانه تهیه شده است در قالب اطلاعیه به اساتید گروه داخی و دستیاران اطلاع رسانی گردید.

 • تهیه فایل pdf‌ از آخرین و جدیدترین ویرایش 2 عنوان کتاب در حوزه پزشکی داخلی در دی ماه 1397

کارشناس کتابخانه مرکز کوثر از تهیه فایل pdf  کتاب های  harrison s principles pf internal medicine  2018 و  skin disease habif 2018  خبر داد. 

 • برگزاری کارگاه clinicalkey در تاریخ 97/9/26

کارگاه آشنایی با پایگاه clinicalkey جهت پرسنل درمانی بیمارستان کوثر با شرکت 15 نفر از کارکنان بیمارستان در تاریخ 97/9/26 برگزار شد.

 

 • ارزیابی اعتبار بخشی آموزشی مرکز کوثر در تاریخ 97/9/22

ارزیابی اعتبار بخشی آموزشی مرکز کوثر در تاریخ 97/9/22 صورت گرفت. در این ارزیابی از کتابخانه نیز بازدید صورت گرفت و منابع ، پایگاه ها و رفرنس های پزشکی بویژه گروه بیهوشی مورد بررسی قرار گرفت.

 

 • خریداری تعدادی از کتب مرجع فارسی رشته پزشکی

تعدادی از کتب مرجع فارسی رشته پزشکی که به عنوان رفرنس آزمون پیش کارورزی معرفی شده اند در آذر ماه خریداری گردید.از جمله این کتاب ها درسنامه روان پزشکی ، درسنامه ارتوپدی،درسنامه پوست و درسنامه مغز و اعصاب می باشد.فهرست کامل کتب را در بخش تازه های کتاب قابل مشاهده است.

 

 • تهیه و تدوین راهنمایی با عنوان "معرفی اجمالی تعدادی از پایگاه های پرکاربرد "

در آذر ماه سال جاری راهنمایی تحت عنوان "معرفی اجمالی تعدادی از پایگاه های پرکاربرد " توسط  خانم کاشیان کارشناس مسئول کتابخانه مرکز کوثر تهیه گردیده است که از بخش بسته های آموزشی قابل دسترسی است.

 

 • تهیه و تدوین راهنمای  آشنایی با پایگاه PUBMED

راهنمای آشنایی با پایگاه PUBMED‌ در اوایل آذر ماه سال جاری توسط کارشناس مسئول کتابخانه تهیه و تدوین گردیده است که در بخش بسته های آموزشی و نیز وبسایت واحد توسعه تحقیقات بالینی کوثر قابل مشاهده می باشد.

 

 • تمدید نمایشگاه کتب وجینی تا پایان آذر

نمایشگاه کتب وجینی کتابخانه مرکز کوثر که از اواسط مهر تا پایان آبان ماه برگزارشده بود تا پایان آذر ماه تمدید شد. 

 با توجه به چک لیست های ارزیابی جهت انتخاب کتابدار برگزیده مراکز آموزشی –درمانی خانم کاشیان مسئول کتابخانه مرکز کوثر به عنوان کتابدار برتر مراکز آموزشی درمانی دانشگاه علوم پزشکی سمنان انتخاب و در همایش ملی کتابداران و اطلاع رسانان پزشکی که در 24 آبان ماه سال جاری به مناسبت هفته کتاب در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد مورد تقدیر قرار گرفت. 

 

 • برگزاری نمایشگاه کتب وجینی  از تاریخ 23 مهر لغایت 30 آبان

نمایشگاه کتب وجینی از تاریخ 23 مهر لغایت 30 آبان در کتابخانه مرکز کوثر برگزار می باشد.ساعات بازدید از نمایشگاه 8 الی 13 (شنبه الی پنج شنبه) می باشد.

 

 • برگزاری کارگاه uptodate در تاریخ 97/6/4

کارگاه آشنایی با پایگاه uptodate جهت اساتید بیمارستان کوثر با شرکت 5 نفر از اساتید بیمارستان در تاریخ 97/6/4 برگزار شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

Abeloff`s Clinical Oncology

 

 موضوع COVID 19 در پایگاه pubmed د
به مناسبت هفته پژوهش، کارگاه وبیناری (اسکوپوس و مندلی ۲۰۲۱) از محصولات ناشر معتبر الزویر در روزهای شنبه و یکشنبه مورخ 22 و 23 آذر ماه 99 توسط نماینده ناشر برگزار می گردد.