تدوین را اهنمای جدید " ابزارهای ژورنال یاب"

راهنمای جدید و روزآمد " ابزارهای ژورنال یاب" توسط خانم کاشیان کارشناس کتابخانه کوثر تهیه و تدوین شده استو با درج در سایت ، فضای مجازی و اتوماسیون اداری اطلاع رسانی گردید.

 

 

 

 

 • انتشار شماره جدید خبرنامه کتابخانه کوثر

خبرنامه کتابخانه کوثر یک ساله شد. شماره 3و 4 این خبرنامه مربوط به زمستان 98 و بهار 99 توسط کارشناس کتابخانه تهیه

و با درج در سایت ، فضای مجازی و اتوماسیون اداری اطلاع رسانی گردید.

 

 

 

 

  • اطلاع رسانی در مورد coronavirus  COVID-19

موسسه انتشاراتی معتبر Elsevier از ابتدای فوریه 2020 به صورت رایگان به ارائه جدیدترین اطلاعات در خصوص ویروس corona پرداخته است.

همچنین پایگاه point of care  و مبتنی بر شواهد uptodate‌ به انتشار تاپیکی مرتبط با  ویروس corona مبادرت نموده که به صورت مستمر روز آمد می شود.

 

 

 • اطلاع رسانی مطالب و اطلاعات مفید در حوزه پژوهش و جستجو 

معرفی پایگاه uptodate ، آشنایی با این پایگاه و بخش های مختلف آن و نحوه جستجو و بازیابی topic ها ، گایدلاین ها، تصاویر و ECG   

  • برگزاری کارگاه جستجوی پیشرفته در پایگاه های اطلاعاتی بالینی

کارگاه جستجوی پیشرفته در پایگاه های اطلاعاتی بالینی جهت اساتید و کتابداران دانشگاه علوم پزشکی سمنان در کتابخانه مرکز آموزشی پژوهشی درمانی کوثر برگزار می شود.زمان برگزاری کارگاه یکشنبه چهارم اسفند می باشد.در تصویر مقابل اطلاعات تکمیلی کارگاه قابل مشاهده است.  اطلاع رسانی از طریق نامه اتوماسیون، نصب اطلاعیه در تابلو اعلانات و نیز فضای مجازی صورت گرفته است. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • اطلاع رسانی مطالب و اطلاعات مفید در حوزه پژوهش و جستجو 

معرفی پایگاه RomeO جهت آشنایی بیشتر با خط مشی ها و سیاست های ناشران در خصوص شرایط دسترسی آزاد در راهنمایی با عنوان "آشنایی با RomeO  "

 

  • اطلاع رسانی مطالب و اطلاعات مفید در حوزه پژوهش و جستجو 

 سامانه ژورنال یاب RICeST توسط مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری شیراز، در جهت یاری رساندن به پژوهشگران، دانشجویان و اعضای هیأت علمی کشور، ايجاد و راه اندازي شده است. برای دسترسی رایگان به این سامانه به آدرس https://journalfinder.ricest.ac.ir/ مراجعه نمایید.

 

 

 • اطلاع رسانی در مورد کتاب های حوزه پزشکی که به زودی منتشر می شوند    coming soon

  کتابخانه این مرکز کتاب های حوزه پزشکی پرکاربرد و رفرنس را که به زودی (در یک سال آینده) منتشر خواهند شد تحت عنوان coming soon در بخش اخبار کتابخانه، نصب در تابلو اعلانات ، نامه اداری و فضای مجازی اطلاع رسانی می کند.

 • اطلاع رسانی مطالب و اطلاعات مفید در حوزه پژوهش و جستجو

 

راهنمایی جهت آشنایی بیشتر کاربران با برخی شاخص های کاربردی در رتبه بندی مجلات ، توسط کارشناس مسئول کتابخانه کوثر تهیه شده است. با توجه به اهمیت مبحث journal metrics در دو پایگاه استنادی WOS‌ و SCOPUS‌  این راهنما تدوین شده است.

 

 

 • اطلاع رسانی در مورد تازه های کتاب

در بخش اخبار کتابخانه در خصوص جدیدترین کتاب های لاتین انتشاریافته و دسترسی به متن کامل آن از طریق" سامانه منبع یاب" اطلاع رسانی می گردد. 

ویرایش 2020 کتب ذیل درپایگاه clinicalkey در پاییز امسال به روز رسانی شده و دسترسی به متن کامل آن ها در این پایگاه امکان پذیر می باشد.

 Gojdman Cecil Medicine

Miller s anesthesia

Brenner and Rector's The Kidney

 

 • اطلاع رسانی مطالب و اطلاعات مفید در حوزه پژوهش و جستجو
 •  راهنمای معرفی و نصب افزونه scholar button که جهت دسترسی سریع تر به موتور جستجوی گوگل پژوهشی طراحی شده است توسط کارشناس کتابخانه کوثر تهیه گردیده است .

 • دسترس پذیری یکی از کتب معرفی شده در بخش coming soon تازه های کتاب   

   

از میان کتب معرفی شده در بخش coming soon کتاب secrets endocrinology از طریق پایگاه clinicalkey  قابل دسترس و مشاهده است.  

 

 

 • اطلاع رسانی مطالب و اطلاعات مفید در حوزه پژوهش و جستجو  

اطلاع رسانی در مورد ابزار های point of care

در راستای ارائه اطلاعات مفید و کابردی ، کتابخانه این مرکز اقدام به تهیه راهنمایی جهت آشنایی بیشتر کاربران با ابزارهای point of car نموده است.                            

         اطلاع رسانی در مورد کتاب های حوزه پزشکی که به زودی منتشر می شوند    coming soon

کتابخانه این مرکز کتاب های حوزه پزشکی پرکاربرد و رفرنس را که به زودی (در یک سال آینده) منتشر خواهند شد تحت عنوان coming soon در بخش اخبار کتابخانه، نصب در تابلو اعلانات ، نامه اداری و فضای مجازی اطلاع رسانی می کند.

 • اطلاع رسانی مطالب و اطلاعات مفید در حوزه پژوهش و جستجو

راهنماها و مطالب مفید در حوزه پژوهش و جستجوی اطلاعات که توسط کارشناس مسئول کتابخانه تهیه و تدوین می شود به نحو مقتضی از قبیل نامه اتوماسیون، فضای مجازی، درج در بخش اخبار کتابخانه ،نصب در تابلو اعلانات و نیز پست الکترونیک معاونت تحقیقات و فناوری جهت علاقمندان ارسال و اطلاع رسانی می گردد.

 • اطلاع رسانی در مورد تازه های کتاب

در بخش اخبار کتابخانه در خصوص جدیدترین کتاب های لاتین انتشاریافته و دسترسی به متن کامل آن از طریق" سامانه منبع یاب" اطلاع رسانی می گردد. 

 • اطلاع رسانی در مورد همایش های پزشکی ایران

هر ساله فهرست عناوین همایش های پزشکی ایران با جزئیات مورد نیاز هر همایش توسط کارشناس کتابخانه تهیه و به اساتید گروه ها ، دانشجویان و کارکنان از طریق مکاتبات اداری، درج در قسمت همایش ها و اخبار سایت کتابخانه و نیز تهیه نسخه چاپی فهرست جهت کتابخانه اطلاع رسانی می گردد.

 • اطلاع رسانی در مورد فهرست روزآمد کتب مرجع پزشکی کتابخانه

هر ساله فهرست عناوین کتب مرجع پزشکی به تفکیک موضوعی و با توجه به انتشار ویرایش جدید کتب و تهیه آن ها توسط کتابخانه تهیه و روزآمد گشته و از طریق مکاتبات اداری، درج در قسمت کتب مرجع و اخبار سایت کتابخانه و نیز تهیه نسخه چاپی فهرست جهت کتابخانه اطلاع رسانی می گردد.

 • اطلاع رسانی در مورد فصول روزآمد شده برخی از کتب مرجع

کارشناس کتابخانه در جهت اطلاع رسانی به موقع و صرفه جویی در زمان و وقت اساتید اطلاعات فصول روزآمد شده و تغییرات ویرایش های جدید برخی از کتب مرجع پزشکی بویژه کتب انتشارات Mc GRAW HILL را تهیه و در قالب مکاتبات اداری، درج در قسمت اخبار سایت کتابخانه و نیز به صورت شفاهی و گاها فضای مجازی اطلاع رسانی می نماید.

 • اطلاع رسانی کارگاه های آموزشی کتابخانه

  کارگاه های آموزشی کتابخانه از طریق نامه اداری، نصب در تابلو اعلانات کتابخانه و گروه های آموزشی بیمارستان و گاها فضای مجازی و پیامک بیمارستان اطلاع رسانی می گردد.

 • اطلاع رسانی کتب الکترونیک

کارشناس کتابخانه مرکز، کتب الکترونیک مرجع ، مهم و کاربردی لاتین پزشکی را غالبا به صورت فصلی تهیه و گردآوری و از طریق مکاتبات اداری، درج در قسمت  اخبار سایت کتابخانه و تابلو اعلانات نیز به صورت شفاهی به اساتید ، گروه های آموزشی و دانشجویان اطلاع رسانی می نماید.

 • اطلاع رسانی در مورد پایگاه های اطلاعاتی

راهنماها و پوسترهای متعددی جهت معرفی پایگاه ها و آشنایی کاربران با نحوه جستجو در پایگاه های اطلاعاتی پزشکی توسط کارشناس کتابخانه تهیه و غالبا روزآمد شده و در قالب نامه اداری ، درج در قسمت راهنماهای آموزشی و اخبار سایت کتابخانه و نیز سایت توسعه تحقیقات بالینی کوثر ، نیز برخی به صورت پوستر لمینت و به صورت شفاهی به کاربران اطلاع رسانی می گردد.

 • اطلاع رسانی نمایشگا ها

اطلاع رسانی موارد مختلف مانند برگزاری نمایشگاه بین الملی کتاب، هفته کتاب، نمایشگاه وجین کتابخانه در قالب نامه اداری ، درج در قسمت اخبار سایت و تابلو اعلانات کتابخانه توسط کارشناس کتابخانه صورت می گیرد.