اخبار > بانوان کوهنورد مرکز کوثر به همراه تیم کوهنوردی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به قله سبلان صعود کردند
 


  چاپ        ارسال به دوست

بانوان کوهنورد مرکز کوثر به همراه تیم کوهنوردی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به قله سبلان صعود کردند
روابط عمومی مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر سمنان

بانوان کوهنورد مرکز کوثر به همراه تیم کوهنوردی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به قله سبلان صعود کردند

 

نوزدهم تیر ماه بانوان کوهنورد مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی کوثر همراه با همنوردان دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به قله سبلان، سومین قله مرتفع ایران صعود کردند.

جالب توجه است که این قهرمانان سابقه صعود موفق به قلل داخل کشور از جمله قله دماوند و قلل برون مرزی از جمله قله آرارات در سال 94 - قله کلیمانجارو یا بام آفریقا در سال 95 و قله آلبروس یا بام اروپا در سال 96 را نیز در کارنامه ورزشی خود ثبت نموده اند.


روابط عمومی مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی کوثر این موفقیت غرور آفرین را به کوهنودان دلاور: خانم ها دکتر مریم عزیززاده، دکتر جمیله مقیمی، حکیمه فهیمی و مرضیه ولایتی صمیمانه تبریک عرض نموده و از درگاه خداوند صحت و سربلندی این عزیزان را خواستار است.

به همین مناسبت در نشستی که در دفتر سرپرست مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی کوثر برگزار گردید، دکتر فرشید فریور سرپرست مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی کوثر با اهدای شاخه گل و تقدیرنامه از بانوان کوهنورد و قهرمان مرکز قدردانی کرده و حضور پزشکان و کارکنان مرکز در جمع افتخارآفرینان ورزشکار دانشگاه علوم پزشکی استان را مایه مباهات و الگوی موفقی از تلاش و پشتکار بانوان در عرصه های مختلف علمی، شغلی و ورزشی دانست.

لازم به ذکر است قله سبلان یا به گویش محلی ساوالان به ارتفاع 4811 متر سومین قله مرتفع ایران بعد از دماوند و علم کوه است که در استان اردبیل قرار داشته و در قله این آتشفشان خاموش یک دریاچه کوچک غالبا یخ زده وجود دارد.

آبگرم‌های طبیعی دامنه کوه، طبیعت زیبا و منحصربه‌ فرد و وجود یخچال‌ها و برف دائمی که موجب تاسیس پیست اسکی آلوارس شده، از جمله مهم‌ترین جاذبه‌های این ناحیه هستند.

بعلاوه این کوه طبق باور برخی از مردم بومی محل بعثت زرتشت (پیامبر ایران) محسوب می‌شود. حتی در کتاب «چنین گفت زرتشت» اثر مشهور نیچه اشاره‌ به پایین آمدن زرتشت از کوه سبلان شده است.

 

 
 
 


١٠:٢٠ - دوشنبه ٢٥ تير ١٣٩٧    /    عدد : ١٧٩٦٤    /    تعداد نمایش : ٦٢نظرسنجی
اولویت اول شما در انتخاب بیمارستان کوثر جهت درمان کدام است؟

حضور پزشکان متخصص و ماهر
پرسنل متعهد، وظیفه شناس و پاسخگو
برخورداری از تجهیزات تشخیصی و درمانی مناسب
داشتن تجربه یا خاطره خوب از بیمارستان کوثر

بیمه
بیمه های طرف قرارداد
سوابق بیمه تامین اجتماعی
آموزش
آموزش و فرهنگ سازی سلامت
طرح تحول نظام سلامت
پایگاه اطلاع رسانی طرح تحول نظام سلامت
تور مجازی
تور مجازی بیمارستان کوثر سمنان
1177519 : کل بازدید 211 : بازدید امروز 0.88 : زمان بارگزاری صفحه 161949 : بازدید این صفحه 1 : بازدیدکنندگان آنلاين