انجام عمل اصلاح افتادگی راست روده به روش لاپاراسکوپی در مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر

روابط عمومی مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر

انجام عمل اصلاح افتادگی راست روده به روش لاپاراسکوپی در مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر

 اولین عمل جراحی رکتوپکسی لاپاراسکوپیک در سمنان در مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر سمنان؛عمل اصلاح افتادگی راست روده به روش لاپاراسکوپی در مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر برای نخستین بار در استان سمنان انجام شد.

رئیس مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی کوثر سمنان بیان نمود: بیمار خانم ۵۲ ساله که حدود ۱۰ سال دچار پرولاپس رکتوم بوده به علت تشدید درد و بیرون زدگی تحت جراحی ونترال رکتوپکسی لاپاراسکوپیک قرار گرفت.

دکتر احسان حسین زاده ادامه داد: افتادگی رکتوم یا پرولاپس رکتوم یا راست روده (که آخرین قسمت روده بزرگ محسوب می شود) یک بیماری پزشکی است که در آن راست روده به مقعد فشار وارد می کند. به عبارتی افتادگی رکتوم به حالتی گفته می شود که در آن یک برآمدگی از راست روده از طریق مقعد بروز پیدا می کند

وی افزود: این عمل جراحی توسط دکتر سیاوش معصومی متخصص جراحی عمومی، تیم بیهوشی و پرسنل مجرب اتاق عمل برای اولین بار با روش لاپاراسکوپیک در مرکز آموزشی و پژوهشی کوثر با موفقیت انجام شد.

لازم به ذکر است: هدف جراحی از بین بردن افتادگی و اصلاح ناهنجاری های آناتومیک و عملکردی است. روش جراحی شکمی را می توان از طریق روش های باز یا کم تهاجمی (لاپاروسکوپی یا رباتیک) انجام داد. لاپاراسکوپی مزایایی از نظر کنترل درد، بستری شدن در بیمارستان و زمان بهبودی دارد.

  •  
  • کد خبر : 45894
لینک کوتاه خبر :
عاطفه فرهادی
خبرنگار

عاطفه فرهادی

تصاویر

اولین عمل جراحی رکتوپکسی لاپاراسکوپیک در سمنان در مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر اولین عمل جراحی رکتوپکسی لاپاراسکوپیک در سمنان در مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید *