سمینار رویش امید در مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر برگزار شد

روابط عمومی مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر

سمینار رویش امید در مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر برگزار شد

 سمینار رویش امید در مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر سمنان؛ به مناسبت هفته ملی مبارزه با سرطان هفتم الی پانزدهم بهمن ماه، سمینار رویش امید ویژه بیماران مبتلا به سرطان و همراهیان بیماران به همت سوپروایزر ارتقاء سلامت و با حضور متخصصین و کارشناسان مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی کوثر در روز دوشنبه نهم بهمن ماه سال جاری در سالن بازآموزی برگزار شد.

متخصص رادیوانکولوژی این مرکز ضمن خوش آمدگویی به حاضرین در سمینار، به انواع سرطان ها به ویژه سرطان های شایع در ایران و سمنان و همچنین سن ابتلا به بیماری های سرطان اشاره نمود.

دکتر معصومه مسعودیان بیان نمود: لزوم انجام غربالگری ها در تشخیص بموقع و شروع درمان بسیار حائز اهمیت می باشد و پیشگیری نسبت به درمان ارجحیت دارد. وی در پایان سخنرانی به تعدادی از سوالات حاضرین در جلسه پاسخ دادند.

مریم معمار کارشناس ارشد روانشناسی که خود بهبود یافته بیماری سرطان است با تعریف خاطرات دوران بیماری ، به داشتن امید به بهبود تاکید و حاضران در این سمینار آموزشی را برای کسب مهارت وفق دادن برای کاهش استرس و اضطراب، مهارت تاب آوری و پرورش ذهنیت مثبت، مهارت پذیرش و تعهد برای حرکت به جلو، توکل به خدا و مهارت قبول حمایت از طرف اطرافیان تشویق نمود.

در ادامه مهسا رضائی کارشناس ارشد تغذیه این مرکز نیز پیرامون روش تغذیه سالم و اهمیت آن، داشتن برنامه غذایی مناسب جهت بازسازی بافت ها و افزایش قدرت دفاعی بدن، تاثیر نوع تغذیه در پیشگیری از سرطان، تغذیه در بیماران تحت شیمی درمانی و تغذیه در برخی سرطان های رایج توضیح داد و در پایان اعظم اسراری کارشناس ارشد پرستاری درباره مراقبت های حین بستری، دوران شیمی درمانی و بعد از ترخیص صحبت و به اهمیت پورت گذاری و نگهداری آن نیز اشاره نمود.

داوری رئیس اداره پرستاری دانشگاه، کارشناسان پرستاری ستاد، پورهاشمی مترون نیز در این سمینار حضور داشتند و در پایان نیز به 2 نفر از حاضرین که به سوالات مطرح شده پاسخ صحیح دادند جوایزی اهدا شد.

  • کد خبر : 49487
لینک کوتاه خبر :
عاطفه فرهادی
خبرنگار

عاطفه فرهادی

تصاویر

سمینار رویش امید در مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر برگزار شد سمینار رویش امید در مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر برگزار شد سمینار رویش امید در مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر برگزار شد سمینار رویش امید در مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر برگزار شد سمینار رویش امید در مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر برگزار شد سمینار رویش امید در مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر برگزار شد سمینار رویش امید در مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر برگزار شد سمینار رویش امید در مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر برگزار شد سمینار رویش امید در مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر برگزار شد سمینار رویش امید در مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر برگزار شد سمینار رویش امید در مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر برگزار شد سمینار رویش امید در مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر برگزار شد سمینار رویش امید در مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر برگزار شد سمینار رویش امید در مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر برگزار شد