چهارم شهریور ماه روز کارمند گرامی باد؛

.

چهارم شهریور ماه روز کارمند گرامی باد؛

به بهانه روز کارمند؛ رهبرانقلاب: محیط کارمندی، محیط شرافت و پاکدامنی و محیط کار برای اسلام و مسلمین است؛

.

به بهانه روز کارمند؛

رهبرانقلاب: محیط کارمندی، محیط شرافت و پاکدامنی و محیط کار برای اسلام و مسلمین است؛

مقام معظم رهبری در توصیف کارمند فرمودند: انسان کارمند یعنی آن کسی که همه‌ زندگیش را در همان حدی که در وسعت توانایی‌های اوست، برای اداره‌ی امور کشور صرف می‌کند. این، خیلی ارزش دارد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا،‌ همه ساله در هفته دولت روز چهارم شهریور به روز کارمند اختصاص می‌یابد و در این روز به منظور تجلیل از کارگزاران دولت جمهوری اسلامی و ارج نهادن به خدمت، با تبیین ملاک‌های انتخاب، کارمندان نمونه به عنوان نمایندگان خیل عظیم کارکنان نظام در اقصی نقاط کشور، انتخاب و مورد تشویق و تقدیر قرار می‌گیرند.

به همین مناسبت به مرور برخی بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره کارمند می‌پردازیم. ایشان در تاریخ هفتم شهریور 1375 در دیدار کارمندان و کارکنان دولت فرمودند:

دستگاه‌های اداری و دولتی باید مراقبت کنند آدم‌های ناباب را وادار نکنند

در همه‌ قشرها، آدم‌هایی هستند که از موقعیت خود قدرشناسی نمی‌کنند و با یک حرکت و عملی، دیگران را بدنام می‌کنند. در روحانیون هستند، در نظامی‌ها هستند، در قشرهای مختلف هستند، در کارمندان هم هستند که خود دستگاه کارمندی کشور و دستگاه‌های اداری و دولتی باید مراقبت کنند، آدمهای ناباب را وادار نکنند که با حرکات بد خود هم مایه‌ دلسردی مردم را از محیط کارمندی به وجود نیاورند، هم این‌ همه انسان شریف و زحمت‌کش و آبرومند و خدمتگزار و دلسوزی را که در محیط کارمندی هست، با حرکات خودشان بدنام نکنند. محیط کارمندی، محیط شرافت و پاکدامنی و محیط کار برای اسلام و مسلمین است. این را بایستی توجه داشت.

کارمند یعنی آن کسی که همه‌ زندگیش را برای اداره‌ امور کشور صرف می‌کند

ماهیت کار کارمند، خدمت است. البته در یک نظام سالم، حتی کسانی که شغل آزاد هم دارند، ممکن است به نحوی به جامعه خدمت کنند، اما آنها کجا و آن کسی که همه‌ عمر و همه‌ وقتش برای جریان امروز کشور صرف می‌شود کجا؟ محیط کارمندی، چنین محیطی است. انسان کارمند یعنی آن کسی که همه‌ زندگیش را در همان حدی که در وسعت توانایی‌های اوست، برای اداره‌ امور کشور صرف می‌کند. این، خیلی ارزش دارد.

کارمندان از همه‌ توان و استعداد و ابتکار خودشان استفاده کنند

من می‌خواهم به همه‌ کارمندان دولت در سراسر کشور عرض کنم: در محیط کار، سعی کنید از همه‌ توان و استعداد و ابتکار خودتان استفاده کنید. از همه‌ قدرت فکری و عملی خودتان، در محیط کار استفاده کنید. نگذارید ساعتی از ساعات کار شما، به بطالت یا به کم‌کاری بگذرد. اجازه ندهید در محیط کاری که شما در آنجا مشغول هستید، چنین چیزی پیش بیاید. اگر همه‌ آحادی که امروز در این دستگاه عظیم دولتی مشغول کارند، از ابتکار و نیرو و اخلاص و توانایی‌های فکری و روحی خودشان استفاده کنند، کار دولت، شتابان‌تر و بهتر و پیشرفت‌ها، بیشتر و متناسب با همان قدم‌های بزرگی که امروز دولت جمهوری اسلامی و نظام مقدس اسلامی در پیش‌رو دارد، خواهد شد. این، توصیه‌ اول من به شما کارمندان دولت است که از وقت و امکانات و استعدادها و توانایی‌های خود، استفاده کنید. یکایک کارمندان دولت در سطوح مختلف حتی در سطح آن کارمند دون‌پایه‌ای که کار خدماتی کوچکی در فلان اداره دارد، می‌توانند دلسوزانه و با ابتکار و با دقت، کار خود را انجام دهند و بازده کار را مضاعف کنند. توصیه‌ دوم این است که عزیزان من! کسانی که دشمن نظام جمهوری اسلامی هستند، اکتفا نمی‌کنند که مسئولان و برجستگان و چهره‌های نمایان نظام را مورد اتهام قرار دهند. به همه‌ دستگاه نظام اداری جمهوری اسلامی، اتهاماتی را متوجه می‌کنند. شما باید مراقب باشید، دستگاه اداری را از این اتهامات مبرا کنید. نگذارید افرادی که نه به فکر خدا و وجدان و شرافت و اخلاقند، نه به فکر سرنوشت خودشانند و نه به فکر سرنوشت بقیه‌ کارمندان دولت هستند، این‌طور چهره‌ کارمند را خدای نکرده در نظرها مخدوش کنند؛ به این عنوان که کارمند کار نمی‌کند؛ کارمند طمع‌ورزی می‌کند و ...!

رسانه‌ها هر یاوه‌ای را نباید در مورد کارمندان پخش کنند

رسانه‌ها هم تحت عناوین مختلف هر یاوه‌ای را نباید در مورد کارمندان پخش کنند و این قشر زحمت‌کش و خدوم را که این‌همه زحمت می‌کشند و این بار سنگین اداری کشور را متحمل می‌شوند و چرخ و پر کارهای دولت را می‌گردانند، با عناوین مختلفی لکه‌دار کنند. خود شما مسئولیت بزرگ‌تری دارید. مراقب باشید و نگذارید در محیط کار، آدم‌های طماع، این قشر قانع و شریف و زحمت‌کش و دلسوز را خدای نکرده مورد اتهامات قرار دهند. دشمن، منتظر بهانه است که دشمنی کند.

لینک کوتاه خبر :
آقای علی علی عسگر
تهیه کننده:

آقای علی علی عسگر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *