گرامیداشت روز جهانی فشار خون در مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر

روابط عمومی مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر

گرامیداشت روز جهانی فشار خون در مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر

 گرامیداشت روز جهانی فشار خون در مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر

روز جهانی فشارخون با شعار "با اندازه گیری دقیق فشار خون و کنترل آن عمر طولانی تری داشته باشید "در بیمارستان کوثر گرامی داشته شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر سمنان؛ 27 اردیبهشت همزمان با روز جهانی فشار خون، بهرامی نسب کارشناس ارتقاء سلامت با همکاری کلینیک فشارخون کوثر و بخش دیالیز اقدام به برپائی میز خدمت و غربالگری رایگان فشارخون و آموزش چهره به چهره برای مراجعه کنندگان و کارکنان بیمارستان نمودند.

در این روز پایش فشار خون برای حدود 50 نفر از مراجعه کنندگان انجام و حدود 18 نفر با فشارخون بالا به پزشک متخصص ارجاع داده شدند. در این مراسم پمفلت آموزشی و لوح فشرده ای از مصاحبه پزشکان این مرکز برای ترویج پیشگیری از افزایش فشارخون و با هدف بالا بردن سطح آگاهی در خصوص شرایط و مسائل حول و حوش فشارخون بالا توزیع گردید.

در همین راستا به همت فهیمی سوپروایزر آموزش کارکنان، کلاس آموزشی آشنایی با فشار خون بالا با سخنرانی دکتر ملیحه یارمحمدی فوق تخصص نفرولوژی جهت همکاران شاغل در بخش های مختلف بیمارستان در سالن همایش این مرکز برگزار شد. در این کلاس که با حضور 30 نفر از همکاران تشکیل شد مطالبی مربوط به فشار خون، رژیم غذایی ، فعالیت فیزیکی، علل و عوارض، نحوه صحیح کنترل فشارخون و... مطرح شد.

در ادامه این مراسم عصارحسینی پرستار کلینیک فشارخون با توزیع لوح فشرده و پمفلت های آموزشی بین بیماران این کلینیک، هدف از اجرای این برنامه را،شناسایی افراد مبتلا به فشارخون بالا در مراحل اولیه، درمان و آگاهی کارکنان و مراجعان نسبت به این بیماری برشمرد و افزود:  آموزش راههای پیشگیری از فشار خون، اصلاح الگوی تغذیه در بیماران مبتلا به فشار خون و نقش ورزش و کاهش استرس، از موارد مهم جهت کنترل فشارخون است که باید مورد توجه قرار گیرد.

 

 

 

  • کد خبر : 44288
لینک کوتاه خبر :
عاطفه فرهادی
خبرنگار

عاطفه فرهادی

تصاویر

گرامیداشت روز جهانی فشار خون در مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر  گرامیداشت روز جهانی فشار خون در مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر  گرامیداشت روز جهانی فشار خون در مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر  گرامیداشت روز جهانی فشار خون در مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر  گرامیداشت روز جهانی فشار خون در مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر  گرامیداشت روز جهانی فشار خون در مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر  گرامیداشت روز جهانی فشار خون در مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر  گرامیداشت روز جهانی فشار خون در مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید *