"حقوق بیمار در طرح تحول نظام سلامت"

مراجعه کننده گرامی

با عرض سلام و احترام

ضمن خیر مقدم و آرزوی سلامتی، با توجه به اجرای برنامه تحول نظام سلامت دولت تدبیر و امید در این مرکز، توجه شما را به موارد زیر در رابطه با حقوق بیمار در بیمارستان جلب می نمائیم:

1.        بیمارستان تنها 6% هزینه های خدمات و 10% هزینه های دارو و تجهیزات بیماران بستری شده دارای بیمه پایه سلامت را دریافت می نماید و هزینه ویزیت و سایر اقدامات تشخیصی، درمانی سرپایی که در درمانگاه و اورژانس و بدون تحت نظر گرفتن بیمار ارائه می شود،  مشمول این برنامه نمی شود.

2.        بیمارستان و پرسنل آن نباید به هیچ عنوان بیمار یا همراه وی را برای انجام آزمایش و یا خرید هر گونه دارو، تجهیزات و لوازم مصرفی پزشکی به خارج از بیمارستان ارجاع نمایند. (تهیه این اقلام بر عهده بیمارستان است)

3.       روستائیان، عشایر و ساکنین شهرهای زیر 20 هزار نفر (دارای دفترچه بیمه روستایی) که از طریق نظام ارجاع پزشک خانواده روستایی و شهری به بیمارستان مراجعه می کنند، برای بستری فقط باید 3%  هزینه های خدمات و  5% از هزینه های دارو و تجهیزات را پرداخت نمایند.

4.       ارائه کلیه خدمات درمانی برای زایمان طبیعی رایگان می باشد.

5.       دریافت هرگونه وجهی از بیمار خارج از تعرفه مصوب، توسط پزشکان و یا کارکنان در خارج و یا داخل بیمارستان ممنوع می باشد.

6.        اتباع محترم خارجی، مشمول برنامه تحول نظام سلامت نمی باشند و پرداخت هزینه های درمانی همانند گذشته می باشد.

7.       کلیه خدمات تشخیصی درمانی ضروری خارج از پوشش بیمه پایه، بجز موارد زیر تحت پوشش این برنامه می باشند:

-        هزینه جراحی ها و اقدامات تشخیصی و درمانی زیبایی (جراحی پلاستیک)

-        حوادث کار و ضرب و جرح

-        مصدومین حوادث ترافیکی (به شرط آوردن کروکی و مستندات مربوطه رایگان است)

-        ترک اعتیاد و بیمار زندانی

-        هزینه اقامت در بخش یا اتاق vip(خصوصی)

 مراجعه کنند گرامی:درصورت مشاهده هرگونه مغایرت باموارد فوق، با شماره تلفن 09123311891و یا (09397320946بیمارستان کوثر) تماس گرفته و سئوالات یا شکایات احتمالی خودرا مطرح کنید.

 

مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی کوثر سمنان