افتتاح واحد دیالیز صفاقی بیمارستان کوثر با حضور استاندار محترم سمنان

روابط عمومی مرکز آموزشی پژوهشی درمانی کوثر سمنان:

افتتاح واحد دیالیز صفاقی بیمارستان کوثر با حضور استاندار محترم سمنان

 افتتاح واحد دیالیز صفاقی بیمارستان کوثر با حضور استاندار محترم سمنان

در آخرین روز از هفته سلامت واحد دیالیز صفاقی بیمارستان کوثر با حضور استاندار محترم سمنان افتتاح شد

 

در هفتم ارديبهشت ماه ٩٥ و به مناسبت هفته سلامت، در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان هفت پروژه بهداشتی درمانی به بهره برداری رسید.

در آخرين روز گراميداشت هفته سلامت، و همزمان با بهره برداري از هفت پرو‍ژه بهداشتي و درماني و عمليات ساخت پنج پايگاه سلامت، با حضور دكتر خباز استاندار، دكتر شادنوش رئيس دانشگاه علوم پزشكي استان سمنان، هيئت رئيسه دانشگاه و جمعي از مسئولان، مديران بیمارستان کوثر سمنان واحد دیالیز صفاقی مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی کوثر سمنان افتتاح شد.

ریاضی سرپرستار بخش دیالیز بیمارستان کوثر سمنان در مصاحبه با روابط عمومی مرکز اعلام کرد با توجه به نیاز بخشی از بیماران دیالیزی و با توجه به تاکید وزارت بهداشت مبنی بر استفاده حداقل 30 درصد از بیماران نیازمند به دیالیز از دیالیز صفاقی، از ابتدای سال 93 پیگیری های لازم جهت کسب مجوز، تعیین مکان، تهیه امکانات و تجهیزات لازم، آموزش و تامین نیروی انسانی اعم از پزشک و پرستار متخصص آغاز شده و در نهایت پس از حدود دو سال امروز شاهد راه اندازی واحد دیالیز صفاقی مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی کوثر سمنان هستیم.

وی در ادامه توضیح داد این مرکز با در اختیار داشتن پزشکان متخصص و فوق تخصص، پرستاران آموزش دیده و امکانات و تجهیزات لازم اولین مرکز در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان است که موفق به راه اندازی این واحد می گردد.

ریاضی اضافه کرد این واحد در مجاورت بخش جراحی زنان در طبقه اول بیمارستان واقع شده و دارای یک تخت جهت تحت نظر قرار دادن بیمار بعد از جایگذاری کاتتر دیالیز صفاقی و آموزش بیماران و همراهان بیمار جهت ادامه درمان در  منزل می باشد. وی در ادامه افزود فرآیند آموزش دیالیز صفاقی طی دو هفته الی یک ماه برای هر بیمار با مراجعه حضوری بیماران به این واحد انجام شده و این روش درمانی با کنترل عملکرد کلیه ها و آزمایش خون ادامه خواهد یافت.

لازم به ذکر است که دیالیز صفاقی یکی از روش های درمانی در بیماران با نارسائی کلیوی است که نسبت به همودیالیز عوارض کمتری داشته و بعلت راحتی کار و قابلیت انجام در منزل مانعی جهت انجام فعالیت های روزمره بیمار محسوب نمی شود.

 

 

لینک کوتاه خبر :
کلمات کلیدی